הזעת יתר

mashina120

New member
הזעת יתר

שלום רב.אני סובל מהזעת יתר חריפה. עשיתי בדיקת tsh שלוש פעמים והיא בגדר הנורמה.הבעיה היא שקראתי שבדיקת tsh לבדה עלולה להטעות היות והיא משקפת את התפקוד הכללי של בלוטת המגן. רופא המשפחה אמר שאם הtsh בסדר לא מבצעים בדיקות נוספות כגון t3 ו t4 ובכלל לא מבצעים בדיקת קלציטונין. שאלותיי: יכול להיות שאם הייתי מבצע את הבדיקות הנ"ל היה מתגלה יתר פעילות של בלוטת המגן? 2. יכול להיות שאם הייתי מבצע את הבדיקה במעבדה/קופה אחרת התוצאות היו אחרות? בתודה מראש אבי

הזעת יתר ותפקוד בלוטת התריס

אני מפנה אותך למאמר בפורום הזה העוסק בהזעת יתר. אחת הסיבות להזעת יתר משנית היא הפרעה בתפקוד בלוטת התריס אולם אני לא רואה כל סיבה לחשוד בכך אם אין לך תופעות אחרות של יתר פעילות הבלוטה ובדיקת ה TSH שלך תקינה. אני לא רואה צורך להמשיך את הברור של תפקוד בלוטת התריס, ואני חושב שרופא המשפחה שלך צודק. הזעת יתר ראשונית שכיחה יותר ביחוד אם אתה אדם בריא וללא רקע רפואי חריג. המאפין של הזעת יתר ראשונית שהיא מופיעה בגילאים צעירים בדרך כלל, היא מוגבלת לאזורים ספציפים, בעיקר כפות ידיים, פנים או בתי שחי, והיא מתגברת במצבי לחץ והתרגשות. לעיתים יש מקרים נוספים במשפחה כי יש רקע גנטי לבעיה של הזעת יתר ראשונית. יעוץ נוסף לגבי דרכי הטיפול בהזעת יתר ניתן לקבל במרפאה לכירורגיה אנדוסקופית 6974000. שאלות בנוגע לתפקוד בלוטת התריס אתה יכול להפנות בפורום אנדוקרינולוגיה לדר' קרן תורג'מן. בברכה

למעלה