החברה למתנסים

ayeletlbg

New member
החברה למתנסים

אני מעוניינת לקבל חוות דעת על החברה למתנסים כחברת ניהול למעונות יום. אני גרה בישוב חדש המעוניין להקים מערכת לגיל הרך בניהול החברה למתנסים. אשמח לתגובות

yocmm

New member
אוי, החברה למתנסים

תראי, המעון בו הייתה הבת שלי, כשהתגלתה פרשת ההתעללות, הוא מעון של חברת המתנסים. אז נכון שיש מיקרים כאלה גם במעונות של אירגונים אחרים, אבל אני חוותי את ההתנהלות של החברה למתנסים ועליה, אין לי שום דבר טוב לומר. תראי, אני הייתי מהראשונים מבין ההורים שקראו להשאיר את הילדים בגן. זו הייתה תחושת הבטן שלי. לא רציתי לזעזע את הילדה במצב הזה. מאוחר יותר, התיעצנו עים אנשי מקצוע שגם הם המליצו לנו להשאיר את הילדים במקום. לא עבר הרבה זמן (פחות משבועיים) עד שהוצאתי את הילדה. למרות ההמלצות. אומרים שהדג מסריח מהראש - כניראה שזה נכון. לא החלטתי לעזוב את הגן בעיקבות פרשת ההתעללות. החלטתי לעזוב את הגן בעיקבות הטיפול של חברת המתנסים. אים יש לך שאלות ספציפיות, אני אשמח לענות, עד כמה שאני יודע. יוסי

ayeletlbg

New member
פירוט

אשמח לקצת יותר פירוט לגבי הטיפול/חוסר הטיפול שלהם במקרה

yocmm

New member
סליחה על התגובה המאוחרת,

כתבתי תגובה ארוכה, אך לפני ששלחתי אותה, רציתי לעבור עליה שוב, כדי לראות שלא שכחתי כלום, מצד אחד, ושלא כתבתי שום דבר שאסור לי לכתוב, מצד שני. בנתיים הבן שלי החליט שזה רעיון מצויין לכבות את המחשב... אז אני עכשיו אני צריך להתחיל לכתוב מהתחלה... דבר ראשון, חשוב לי להדגיש שני דברים: אני כותב על סמך הניסיון שלי. יכול להיות שלאנשים אחרים יש ניסיון טוב יותר עם הרשת. יכול גם להיות שברשתות אחרות המצב אינו טוב יותר. על זה אני לא יכול לענות. דבר שני, לא את כל מה שאני יודע אני יכול לכתוב, כיוון שהתיק עדיין בהליכים. תראי, לאחר שהמיקרה נחשף, האמנתי שהרשת טובה, שהניהול תקין, ושזה היה איזה "תפוח רקוב". לכן רציתי להשאיר את הילדה בגן. היו לי (ולשאר ההורים) שני תנאים בסיסיים. דבר ראשון ביקשנו, והובטח לנו, שיותקנו מצלמות בגן. כל התהליך, עד להתקנה, היה ארוך ומייגע. השיא, מבחינתי, היה שמנכ"ל הרשת התקשר להודיע לי שהכל מוכן, ושהם הזמינו את החיבור לרשת. מסיבות שונות, זה לא היה נשמע לי אמין, ולכן התקשרתי לאיש הטכני שלהם, לראות מה קורה. הוא בישר לי שלא הייתה כל הזמנה, ושכרגע הם גם לא מתכוונים להזמין חיבור לרשת! (אימתתי את אי ההזמנה גם עים חברת התקשורת) בסופו של דבר, רק לאחר התערבות מאסיבית של כלבוטק והתקשורת המצלמות הותקנו וחוברו. אגב, השקר הזה לא היה השקר היחיד ששמענו ממנו. היו שקרים נוספים, ובעלי משמעות חמורה הרבה יותר. לצערי, בזה אני לא יכול לפרט. אבל בכללי, כל היחס, היה יחס גועלי, מתנשא ומזלזל. בעיקבות ההתנהלות שלהם, והיחס שלהם הם גם פגעו בחקירת המשטרה ושוב, אני לא יכול לספר יותר מידי. נמשיך. הדרישה השניה השנו היתה לבדוק כיצד קרה, שבמשך שנתיים האישה הזו עבדה, הרביצה לילדים, ואף אחד לא ידע! הבהרנו להם, שהמטרה שלנו היא לא "עריפת ראשים", לא לחפש אשמים, אלה, באמת ובתמים, לנסות ולשפר את המערכת. לנסות וליצור מערכת טובה יותר. אז בהתחלה הבטיחו לנו שיקימו ועדה לבדוק את הנושא. ביקשנו לראות את השמות, ומצאנו שם את "כל החבר'ה" ושום איש חינוך, שום איש מיקצוע שיוכל לחוות דעה. שוב, לאחר התערבות התיקשורת, הוחלפה הועדה, רק שהפעם לאף אחד אין מושג מי חבר בה. עד כמה שידוע לי, היום, חצי שנה אחרי, עדיין לא התקיימה ולו ישיבה אחת. לא נעשתה ולו בדיקה אחת. אולם, למעשה זה כבר לא כל כך משנה. בזמן עד שהותקנו המצלמות, תמיד היה לפחות הורה אחד בגן. אני ואישתי "בילינו" שם ימים. מה שראינו שם, היה לא פחות ממזעזע. וזה כשאנחנו שם, צופים בהם, והם יודעים שאנחנו צופים בהם. רק כמה נקודות: * גודל הצוות היה מיתחת לתקן, באופן קבוע. * במיקרים רבים לא היו אפילו שתי מטפלות. מטפלת אחת נשארה עם כל בקבוצה (המטפלת השניה יצאת לחלוטין מהגן) * רואים בוידאו כי מטפלת אחת יוצאת עם כל הקבוצה לחצר, בעוד המטפלת השניה נישארת בכיתה, דבר שהינו אסור * ראינו, גם לאחר הכתבה, כמה מיקרים של ספק תקיפה, ספק התעללות בילדים בגן * ראינו כמה וכמה מפגעים בטיחותיים. במיקרה אחד, לדוגמה, שער עץ נפל על ילד, ורק במזל לא גרם לפציעתו. כאשר ביררנו איך הנושא לא טופל, הבנו מהמטפלות שכולם יודעים על המפגע, אבל אף אחד לא טורח לטפל בו. מין הסתם לאחר שאישתי התערבה, זה תוקן בקיצור, אם חשבנו שהגן התנהל בצורה תקינה, לא היה לנו מושג כמה טעינו. הדבר המטורף הוא, שהרי בדקנו את הגן, הגענו בהפתעה וכד', אז איך לא ראינו את הכל. הדבר היחיד שאני יכול לומר הוא, שאים רבע ממה שהם השקיעו בלהסתיר את הריקבון ו"לתחמן" אותנו, הם היו משקיעים בליצור גן טוב, כניראה שזה היה הגן הטוב ביותר בארץ. אני לא יכול כרגע לתאר לך את כל השיטות שהם נקטו בהם, על מנת לטשטש את צורת ההתנהלות שלהם. אגב, למרות שהמטפלות מאוד אהבו את אישתי, ומאוד שמחו על העזרה שהיא נתנה להם כשהיא היתה בגן, ולמרות שכל ההורים, ללא יוצא מן הכלל ביקשו שהיא תישאר בגן, כמה שניתן, הנהלת המתנס החליטה לגרש אותה מהגן. זהו, הפעם אני לא מתכוון להשאיר את התגובה כדי "לעבור עליה" פעם נוספת. אני מקווה שלא שכחתי כלום (וגם אים כן, אני מאמין שאת רואה את הכיוון). שוב, אני לא רוצה להמליץ, לא לכיוון הזה, ולא לזה. אני רק מנסה להעביר את מה שעברנו. בכול אופן, אני אשמח לשמוע, לאחר שתקבלו את ההחלטה, אים לא יהיה אכפת לך, מה בחרתם ומה היו השיקולים שלכם. יוסי

ayeletlbg

New member
המון תודה

המון תודה יוסי, אני בהחלט אשב עם ועדת החינוך אצלנו ביישוב ואפרוס את דברייך, אעדכן שתהיה החלטה. איילת

למעלה