החוצפה!!!

נגמלת1

New member
גם לי לא ברורה החרדה הזו

מעימות עם הממסד הדתי. אני לא התחתנתי ברבנות- מבחירה. ואני אחרונה שהייתי זוחלת לתוך בריכת המקווה כדי "להיטהר"- רק המחשבה מעוררת בי בחילה. התקלחתי בבית תודה רבה- ואין בי שום דבר טמא! האם באמת הציבור לא רוצה בזה? אולי- אבל אולי הם פשוט מריגשים שזו מלחמה שאין לה סיכוי. הפטריוטים הדוגלים בכפיית החוק הדתי על הרוב החילוני אינם טובים בעיני מכל יתר"היהודים". דריסת רגל לדת? אדרבה- כל מי שבוחרבדרך חיים דתית- שיערב לו ואם הוא שלם עם זה- נהדר! אבל מה עם מי שבוחר בדרך חילונית? למה אני צריכה להיות נתונה למרות בחצופה הזו שנקראת ממסד דתי? מה לי ולהם? אני חילונית!!!! הלו!!!! זו ערימת צביעות מכוערת, פשוט כך. זכותי להינשא כפי שנראה לי, זה נקרא חופש הבחירה- ועד שזה לא יהיה בישראל- אנחנו לעולם לא נהיה דמוקרטיה אמיתית. מעבר לכך- לגבי הנושא עצמו- אם לא תהיה מהפיכה חברתית- עתידינו רע ומר. או שכולם עושים ותורמים- ומקבלים בהתאם מהמדינה- או שאף אחד לא עושה כלום ומקבל הכל מהמדינה( כמו המגזר החרדי)- אין יותר באמצע, אין יותר איפה ואיפה, אין יותר ניצול ציני של האזרח החילוני! אבל כמו שאמרתי קודם. החילוני ימשיך להימצץ ולצאת למילואים כל שני וחמישי בשם הפטריוטיות הנלהבת שמאכילים אותו בכמויות נדיבות, בשם הקורבנות של עם כובש ובשם מיסכנותינו ימשיכו להלעיט אותנו בכמה אויבים יש לנו מבחוץ- ולהסתיר מאיתנו כמה אויבים יש לנו מבפנים!

שחל

New member
שאלה לנגמלת.

האם את חילונית וזהו? או שאת יהודיה-חילונית?

סילבן

New member
כבר הסברתי את הפתרון שלי!

כיום בעיני רוב העם קים קשר גורדי בין הלאום היהודי לדת היהודית אורתודוכסית. לכן, עלמנת להפריד את הדת מהמדינה יש ראשית להפריד את הלאום מהדת ורק אז להפרידה מהמדינה, כי אין כל סיכוי למהלך של הפרדת הלאום מהמדינה (אלא אם אתה עזמי בשארה).

שחל

New member
מצד אחד את צועקת: החילונים טמבלים

ומצד שני, את ממשיכה באותו קו פסול וטמבלי. הצעת החוק שלך היא רעה. היא מפלה היא דרקונית, היא לא מציאותית, (מה עם נכים?,עולים?,ג´ובניקים? וכו´). מעבר לכל היא מראה איך כנסת ישראל הפכה, לאיל ניגוח, החוקים הפכו ל"אמצעי לסגירת חשבון". לא מחוקקים חוק כדי ל"נגח", מחוקקים אותו כדי לקדם מטרות, ערכים ודרכי התנהגות אזרחים ראויים. בגדול את צודקת, אבל תמשיכי בקו שבו התחלת, אל תסחפי(שליטה ברגשות היא מפתח חשוב). האם חקיקץ החוק נעשתה בצורה לא כשרה?(לא) ואם כך, היא "דמוקרטית",ולפיכך ראויה. שאלי עצמך האם יש יותר נציגים "חילונים" מ"דתיים" בכנסת?(לא) האם כל הנציגים ה"דתיים", מייצגים את עמדת מעבירי החוק? כל ציבור בוחר בנציגיו ועל נציגיו לקדם את מטרותיו בצורה הטובה ביותר. זה בדיוק מה שהנציגים ה"חרדיים" עושים. את בחרת לכנסת? את מי?(לא צריך לענות)- לכי אליהם ותצעקי עליהם! את כל הכעס הממש נוגע ללב שלך, תוציאי עליהם!!!!!! ואם יש לך חברים שחושבים כמוך, לכו ביחד, תפגינו, תכתבו מכתבים. גם פה בפורום זו אמירה והיא במקום, אבל אם כלכך מפריע לך. ואת מחפשת אשמים- את צודקת,האשמים הם המנהיגים החילוניים, ולגבי הפתרון- הוא לא נמצא בהצעת החוק שלך. הפתרון הוא כבר סיפור שונה לגמרי.

נגמלת1

New member
עוד פעם להבהיר?

נו טוב : לעשות צבא או שירות לאומי כלשהו- לכל אזרחישראל שנמצא בגיל שירות. ולמען הסדר הטוב- נכים, חולים או בלתי מסוגלים לא כלולים...כאילו- הלו...קצת חשיבה בבקשה- הכוונה למשתמטים מהסוג הכשיר לחלוטין, בריא , מסוגל, בר דעת וכו´- או קיי? ברור מספיק? אזרחים כמוני וכמוך- רגילים -ללא נסיבות מיוחדות שמונעות מהם לשרת ...זה כל כך קשה להבין??? החוק הזה יקדם את החברה מאוד- היות ובימינו מי שמחליט את ההחלטות לשלוח את בניי למלחמה הם כאלה שלא יודעים מה זה רובה- ובוודאי שבניהם לא יישלחו למות לצד בניי. מה שאני עושה כאן, זה בדיוק זה- לא פניתי לחרדים בצעקות- פניתי לחילוניים. זה נחמד שהכעס שלי נוגע לליבך, אבל זה ממש לא הייתה המטרה- המטרה לי היא להביע את דעתי - נקודה. אני לא מחפת אשמים- אני יודעת מי הם האשמים. ואני גם לא עד כדי כך תמימה לחשוב שהחילוני החולני הממוצע יקום ויזי משהו, הוא ימשיך להקיז את דמו- ולתת לאחרים להתרווח בכורסא בצל הדת. מכעיס אותי, וזהו זה. !

שחל

New member
הבהרה.

כוונתי הייתה. חקיקת חוקים כאלו היא טעות. השינוי צריך לבוא בדיוק בדרך שאת פועלת בה, נקיטת עמדה. תוך פנייה ישירה לחרדים. לאו דווקא לתקוף, נסי קודם להבין. כשהבנת את הטיעונים של החרדים נסי לתקוף את הטיעונים. לא את ה"ציבור", את טעוני המנהיגים, כך דעותייך יגעו גם לאוזניים של "הציבור". דברי אל החרדים בשפתם, הביני מה הבעיה שלהם עם השירות, נסי להזדהות, כדי שתוכלי להביע את טענותייך ולצפות להזדהות גם כן, רק כך יתחיל לבצבץ קצהו של פיתרון. בלבבות של אנשים ולא בחקיקת חוקים. אני מגדיר עצמי כשייך לקהל החילוני ומבין את עמדתך-לחלוטין. אני מצר על האסטרטגיה.והטאקטיקה. ככה רק מנציחים ויכוח ולא פותרים סכסוך! וזאת בדיוק הסיבה שחוק טל נראה כמו שהוא נראה.

נגמלת1

New member
יכול להיות שאתה צודק

אבל קצת קשה לי להאמין שיבוא שינוי משמעותי ללא חקיקה. אני לא מדברת רק על שירות צבאי ומילואים. אני מדברת על אלפי- איזה אלפי- מיליוני שקלים שזורמים לישיבות כדי לממן להם לימודים- בעוד שהחילוני חייב לשלם ללא סוף כדי לגמור תואר ראשון. אני מדברת על פטור ממיסים, קצבאות ילדים, קצבאות ביטוח לאומי..אני מדברת על שינוי שלא יאפשר את כל החרפה והאפלייה הזו יותר. ואני לא רואה איך זה קורה רק מדיבורים....אולי אני פסימיסטית, אבל זה פשוט לא ריאלי לדעתי. אני מאוכזבת ממנהיגיי- בגלל זה אני פונה אליהם בכעס. אני מאוכזבת מחבריי האזרלים- ואולי כרגע אני באמת נתונה בסערת רגשות שבגללה אני מגיבה יותר מהרגש- אבל זה משקף את מה שאני חווה עכשיו בכל הנושא הזה.

שחל

New member
כסף ופוליטיקה

גםהקיבוציםקבלו, גם החקלאים קיבלו, גם המתנחלים קבלו, גם חברי ההסתדרות קבלו. גם החרדים קבלו. העקרון הוא פשוט- לא מי מקבל, אלא איך מקבל. הבעיה עם החרדים היא לא שהם מקבלים אלא הויכוח על מה הם נותנים. לימוד התורה הוא לא חובה, הוא זכות. כל מה שניתן לציבור החרדי כציבור, לכאורה לא מגובה מספיק ע"י השתתפות בנטל, אין תרומה- לא עבודה, לא שרות, לא מיסים (לא הכנסה). זו הבעיה. דרך אגב, גם סטודנט לתואר באונברסיטה ממומן ע"י המדינה(עולה כסף!) אבל יש תועלת בכסף, הכסף הוא במסגרת "השקעה". צריך למצוא דרך שהחרדים יתחילו להבין שהם חייבים להיות "יעילים" חברתית. על זה הויכוח. אני יודע שכשהם נלחצים הם מוצאים הרבה דרכים לפתור בעיות.

נגמלת1

New member
ומהי אותה יעילות?

יש שיגידו שירות צבאי, יש שיאמרו- עבודה ותרומה למשק, תשלום מיסים וכו´. אני פחות מתמקדת באיך- ויותר בשורש העניין. החברה החרדית והדתית היא יחסית מיעוט בישראל. הרוב הגדול הוא חילוני. ואם זאת, משום מה..הרוב הגדול אינו קובע את המהלכים. אנחנו מצווים לחיותעל הלכי הרוח של אותו מיעוט..כיצד זה? סגירת עסקים בשבת, תחבורה ציבורית, נישואין, טיסות,אוכל, הכשרים, גירושין... זה פשוט מעוות. אבל לעצם העניין שדיברת עליו. האפלייה שנוצרת היא אכן בגלל אי היעילות החברתית- בגלל שאין "תן וקח"- מבחינתי, עדת אנשים זו רק לוקחת ולא נותנת כלום חזרה. על גב מי מתבצעת לקיחה זו? נכון- על גב מי שנותן. הנטל הוא כבד- אך הבעיה נעוצה אפילו עמוק מזה. הבעיה נעוצה בשורש ההפרדה בין החברה החילונית והדתית מבחינת זכויות וחובות במדינה. ברגע שיש חברה שבה יש קבוצה מסוימת שזכאית לזכויות אך אינה מבצעת את החובות - הרי ששאר החברה זכאית להתקומם ולומר- לא פייר! וזה בדיוק העניין. חלוקת הנטל אינה שווה, או שכולם עם אותם זכויות וחובות- או שלא. אין שום סיבה לזכויות יתר רק על פי שיוך דתי.

שחל

New member
יעילות והנעת אנשים.

כדי שאדם יפעל יש לתת לו סיבה. צריך לדאוג שהוא מסופק, מהרבה בחינות, מ-צרכים בסיסים, כמו אוכל ומים ועד צרכים מתקדמים כמו מוסר, דת ותרבות. למה החרדי לא פועל (כאזרח המחויב, היצרני החילוני)? לא לפעול זה נוח, ויש לזה סימוכין ותמיכה הלכתית-רבנית. לא כל החרדים הם "טפילים". כל החרדים הם "לא חילונים". לא עובדת עליהם אותה מערכת שיקולים שעובדת על החילוני (לצורך העניין בדתי לאומי כלול בפנים). ה"עבודה" צריכה להתמקד במישור, הרבני-הלכתי.(דיוני ואישי) עד שהחילוני לא ילמד את ה"שפה" ההלכתית לעולם לא יבין את ה"דילמה". השיכנוע צריך להיעשות, ע"י "תיקון" מצב ה"נוחות" של אי העשייה, ולשם כך יש לדאוג שהצרכים ה"בסיסיים" של החרדי יגיעו רק מעבודה.ותנאיו יושוו לתנאיו של חילנוי "מקביל" המקבל תמיכה מהדינה) יש לדאוג שה"עבודה" לא תיצור "בעיות". יש לנצל את הנטייה הטבעית של הצריכה המוגברת של הציבור החרדי,צרכים "מתקדמים", קרי, התנדבות, גמילות חסדים, תיקון עולם ולימוד. אי אפשר לשכנע אדם או קבוצה לפעול בשיתוף פעולה ע"י דחייה. חייבת להיות קבלה, הבנה ופשרה. לא רק כעס ודחייה. לפעמים נראה שהויכוח הוא על איך אפשר לשנוא חרדים ולא על איך אפשר לקרב בין הקבוצה שנקראית "יהודים". וזה חבל.

נ מ א ס

New member
עלוקה !!!

כמה קל לך לעשות "Cut & Paste" לחומר פרופוגנדה של מחזירים בתשובה. לך אתה וכל הציבור שלך לאלוהים שלך ותגיד "ברוך שעשני עלוקה מוצצת דם" ו- "ברוך שברא לי חילונים שיממנו אותי וימותו בשבילי". לך תטיף בכנסיה שלך, לך תחלק סוכריות לילדים קטנים כדי שיאמרו תפילה בתשלום. עלוקות - נמאתסם ! תתגיסו ! תעבדו ! תשלמו מיסים ! הדם שלך שווה בדיוק כמו הדם שלי ואני לא אמות בשבילכם, אני לא מאמין שאני עדיין מסכים לעשות למעלה מ- 40 יום מילואים בשנה כדי להגן על חולרות שכמותכם. חברים שלי מתים בקרב מול מחבלים ואתם מקבלים שריטות נייר מספר התורה המסריח, השקרי והפרימיטיבי. ת ת ב י ש ל ך , א ד י ו ט !

נ מ א ס

New member
אתם תפקירו את דמנו

ואנו נפקיר את דמכם ! http://news.ep.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&id=259481

למעלה