החזרי מס על מספר משכורות

arandiera

New member
החזרי מס על מספר משכורות

אני עובדת בעבודה עיקרית אחת, עליה אני מרוויחה כ3,000 ש"ח ברוטו לחודש (הנטו מאד נמוך יחסית, כיון שסכום מאד גבוה הוא החזרי נסיעות, לא יודעת אם זה משנה). אני מקבלת משכורות משתנות מאוד שלוש עבודות משניות: מהאחת אני מרוויחה 200-400 ש"ח לחודש, מהאחרת 320 ש"ח לחודש, ומהשלישית משהו ממש מגוחך (משהו כמו 100-200 ש"ח לחודש). נכון להיום קיבלתי משכורת רק על העבודה המשנית הראשונה והורידו לי חמישים אחוז מס הכנסה. לגבי תיאום מס: מה עלי לעשות, האם ללכת למס הכנסה עם כל המשכורות, מכל העבודות? אם עד היום קיבלתי משכורות רק משתיים מהעבודות (העבודה השניה והשלישית עדיין לא נתנו לי משכורת, האחת תנתן בחודש הבא והאחרונה תנתן בסוף שנת הלימודים) האם עדיף לי ללכת כשיש לי את המשכורות של כל העבודות? האם יש סיכוי שימשיכו להוריד לי אחוז מס גבוה גם אחרי התיאום, רק בגלל שמדובר בהרבה עבודות שונות, או שהסך הכל של כל המשכורות עובר איזה סכום מינמלי? נ.ב לא יודע אם זה משנה, אני תמיד שכירה ותמיד סטודנטית. תודה רבה, מצטערת שזה היה ארוך ומפותל כל כך.

chuck01

New member
אולי פשוט עדיף דוח בסוף השנה....

אם אני מבין נכון, ההכנסות המשניות אינן קבועות אלא משתנות מדי חודש בהתאם למספר שעות או משהו דומה. במצב כזה, גם אם תעשי תיאום מס יש סיכוי טוב שהמס שינוכה לא יהיה מדוייק. קשה לתאם בין הכנסות משתנות. לכן, כדאי לעשות תיאום מס , כי אחרת ינוכו 49% מס (אחוז המס המירבי בשנת 2004). אבל, סביר להניח שבסוף השנה כדאי יהיה לקחת את כל טופסי ה - 106 ולהגיש דוח לחישוב מס מאוחד. צחי

למעלה