החייאת ריהוט ישן

yossinaor

New member
החייאת ריהוט ישן

נפלו לידי שתי מציאות - סט פינת אוכל ושולחן של מכונת תפירה. מספר שאלות: 1. שולחן מכונת התפירה עשוי מעץ שנראה כמו דיקט עבה (סיבית באמצע וציפוי חיצוני)- הציפוי דהוי מאוד ויש עליו כתמי מים. כיצד ניתן לנקותו לפני הצביעה? 2. מכונת התפירה אמורה לעמוד בחצר. צבע לזור יתאים? האם הצבע יוכל לכסות על הלכלוך במידה ולא אצליח לנקות? 3. פינת האוכל: הפלטה העליונה של השולחן צבועה בצבע מבריק- לא ידוע לי אם יש שכבת לכה עליו או שזה הצבע (השולחן בן 30 שנה במצב מצוין). אני רוצה לצבוע מעל בצבע אקרילי (לקבלת מראה מיושן בעזרת נר). יש צורך לשייף את הצבע הישן או שניתן לצבוע ישירות מעליו? תודה.

צבע ממליץ לקרוא את אוסף המאמרים בנושא צביעה. ולכל רהיט להתאים את הטכניקה המתאימה. שאלות נוספות יתקבלו בשימחה.

yossinaor

New member
שאלות נוספות (נסיון שני)

1. האם לפני צביעה בפוליאור חייבים לשייף? 2. האם צביעה בפוליאור תאפשר לי להשתמש בטכניקת השעווה כדי ליצור מראה מקולף? ושוב תודה (אם השאלות מופיעות פעם שניה- כנראה שקצב העידכון של הפורום איטי ושלחתי פעמיים).

צבע ../images/Emo34.gif פוליאור אפשר לצבוע ישירות ללא ליטוש.אלא אם תרצה פני שטח יותר חלקים. מראה מקולף אפשר להשיג עם צבעים אקריליים. לא ניסיתי ,ולא שמעתי על ישום השיטה עם צבעי שמן. ואם בוצע עם אקריליים,לא לשכוח לכה בסיום.

למעלה