החלטות בנושא פטנטים

Geveroni

New member
הסבר

ראשית, אתה צודק ב-100% שרשם הפטנטים כפוף לחוק בלבד כאשר הוא עוסק בסמכות שיפוטית בלבד. יחד עם זאת, לרשם הפטנטים, כפי שציינת יש סמכות שיפוטית. הוא דן בסכסוך בין שני צדדים. הוא שופט לכל דבר, הוא גם בר יכולת לתפקד כשופט בביהמ"ש המחוזי. כבעל סמכות שיפוטית שכזו, שעל החלטה שלו מערערים לביהמ"ש המחוזי / עליון ראוי כי הוא ייבחר לפי חוק יסוד : השפיטה בעזרת ועדת מינויים וע"י נשיא הממשלה. מעבר לכך, האין תמימות בקביעה כי אדם הנבחר לרשם הפטנטים ע"י שר המשפטים ונבדק ע"י שר המשפטים וכפוף ליעדים אותם מציב שר המשפטים.. יהיה כפוף אך למרות החוק ולא גם לשר המשפטים ולדעותיו ? אני מפנה אותך לפס"ד בריסטול מאיירס שבו נאמר במפורש ע"י השופט אנגלרד כמדומני כי ממשלת ישראל לוחצת לטובת חברות גנריות (כמו טבע) ומעודדת אותם בניסיון להשפיע על סל שירותי הבריאות בארץ. זה אינטרס לאומי. נראה לי כי רשם הפטנטים מרגיש לעיתים קצת לחץ מצד שר המשפטים. או לפחות יש חשש לאפשרות להפעלה של לחץ כזה (ראוי לציין בנקודה זו את עיקרון עצמאות הרשות השופטת).

Geveroni

New member
החלטות בנושא פטנטים

שלום לפורום הנכבד ומזל טוב לרגל עלייתו. ראשית אני רוצה לציין שנושא הפטנטים, שתפס תאוצה בשנים האחרונות, זכאי לפורום גאה ומי יותר טוב שינהל אותו מאשר משרד מכובד זה :) מעבר לכך, השאלה שלי היא כזו : אני מבצע עבודה סמינריונית על רשם הפטנטים - ניגוד עניינים בין הרשות המבצעת לרשות השופטת תוך כדי התמקדות בסוג דיון ספציפי של הרשם (התנגדות לפטנט). אני מחפש החלטות, בעיקר בנושא תרופות (טבע) ותוכנה (קוד פתוח - סגור), שמעלות קשיים בנושא אותו ציינתי. דוגמא מצויינת לכך היא החלטת סגן רשם הפטנטים ביולי 2003 (מקרה NOVARTIS). הייתי שמח לדעת ראשית אם יש את כלל פסקי הדין של רשם הפטנטים במסודר ברשת ושנית, האם מישהו מכיר עבודה דומה שנעשתה בנושא זה על מנת אולי לקבל נקודת זינוק טובה יותר. אודה לכל המגיבים.

למעלה