החלפת גומיות

sss33

Member
שלום לכולם,
יש הונדה סיוויק 2006,
יש לי נזילות שמן.
הבנתי מביקור במוסך. שאני צריך להחליף סט גומיות מכסה שסתומים,מכסה צד ימין/שמאל
ושל VITEC.
2משולשים.
בישראל כמו בישראל המחירים הם בשמיים.
חשבתי לבדוק אופציה האם אפשר להזמין את החלפים מחו"ל.
השאלה האם אני חייב מקטים?
האם משתלם?
ואם אפשר להפנות לאתר רלוונטי.
כי מחיפוש בגוגל לא הבנתי הרבה.

תודה,

Kiapicanto1000

Active member
ברור שישתלם לך.
ראשית תבין מהיכן בדיוק הנזילה. מכסה השסתומים הוא אחד והמנוע 4 צילינדר בטור. לא ברור לי מה אמרו לך מכסה ימין ומכסה שמאל.
גם לא ברור לי למה ציינו vtec וגם לא 2 משולשים שקשורים לבולמי הזעזועים ולא לשמן המנוע.

בשום פנים לא לתקן במוסך הרשת.
השאלה אם בכלל לתקן? כנראה יש אצלך כמה נזילות שאינן קשורות זו לזו. עד כמה הן משמעותיות? האם חסר שמן מנוע? כמה חסר? אחרי כמה זמן?
רוב הסיכוי שכשיתקנו את זה יקלקלו משהו אחר... וולקום למוסכי ארצינו...
מכסה שסתומים יכולים לקנות בחנות חלפים/ חלקי חילוף...

sss33

Member
יש נזילה,יש כתמים על הרצפה. אין מחסור בשמן. אני גם לא נוסע הרבה,אז אולי זאת הסיבה שאין מחסור.
המשולשים זה סיפור אחר.
יש נזילה מכמה מוקדים.
השאלה מאיפה אני קונה?

אם הנושא הוא לא קריטי, יכול להיות שאפשר להשאיר את הדברים כפי שהם שכן מדובר על רכב משומש. בנוגע למשולשים, אם הם באמת פגומים, בוחן בטסט השנתי יפסול אותם או שתשמע רעשים בזמן הנסיעה.

לצורך רכישה מחו"ל, אתה צריך מקט"ים. ראה למשל באתר amayama.com לפעמים משתלם ולפעמים לא. חלקים כבדים כמו משולשים יגררו דמי משלוח גבוהים, ויתכן שבמיוחד עכשיו כשאין הרבה טיסות. גם לא חוקי לייבא אותם. תשקול מה לעשות ואולי אפילו לא חייבים לעשות דבר כרגע.

Kiapicanto1000

Active member
יש חנויות חלקי חילוף למשל בת"א ליד רח' יצחק שדה חנות צנטרל
חנויות טובות של חלקי חילוף, (שאינן קשורות ליבואן) אתה נותן דגם הרכב, מספר הרכב ומספר השילדה והם ידעו מהו החלק שאתה צריך

חן 1111

Active member
חייב מק"טים כדי שתהיה בטוח שאתה מזמין את החלק הנכון.
אבל תבדוק קודם במוסך לא מורשה, שאולי יש לו חלקים תחליפיים.
אני מניח שאתה מתכוון למחזירי שמן, לא גומיות. בדרך כלל הם לא יקרים. בהזמנה מחו"ל המשלוח יקר, כך שאולי עדיף בארץ, רק לא במוסכי היבואן.
משולשים לא קשורים לנזילות שמן, אז מי קבע שצריך להחליף ולמה?

sss33

Member
הרימו על ליפט ואמרו שהם גמורים. וזה כבר המוסכניק השני שאומר לי.
אני אנסה לקבל הצעת מחיר ממוסך של הונדה. אולי הם יסכימו ואולי יש שם מקטים

Kiapicanto1000

Active member
הרימו על ליפט ואמרו שהם גמורים. וזה כבר המוסכניק השני שאומר לי.
אני אנסה לקבל הצעת מחיר ממוסך של הונדה. אולי הם יסכימו ואולי יש שם מקטים
תעשה הרבה יותר פשוט וישר:
לך למחסן במוסך של רשת הונדה. תן את מס' הרכב ותבקש יפה את מספר החלקים שאתה צריך. תסביר שהאוטו ישן (וזה נכון) ולגיטימי שלא תרצה להשקיע בטיפול היקר אצלם (כל אחד יבין את זה). תסביר שאתה רוצה לפרק ולהחליף לבד עם חבר מכונאי...
כמה מכוניות מ2006 מטופלות אצלם לדעתך בשנה? התשובה 0

נערך לאחרונה ב:
כל אחד יבין את זה
אז זהו, שלא כל אחד יבין את זה כי אתה פוגע להם בפרנסה. יכול להיות שגם אסור להם למכור. וכבר היו מקרים שזרקו אנשים מהמחסן.

Kiapicanto1000

Active member
אז זהו, שלא כל אחד יבין את זה כי אתה פוגע להם בפרנסה. יכול להיות שגם אסור להם למכור. וכבר היו מקרים שזרקו אנשים מהמחסן.
מה הקשר ש"יכול להיות שגם אסור להם למכור"? הוא לא מתכוון לקנות מהם כלום.
ערך הרכב שלו כשתקין, נמוך מעלות התיקון. במצב כזה או שאינך מתקן או שאתה מתקן ב"מסלול אלטרנטיבי", את זה גם הם יודעים...

sss33

Member
יש לי את המקטים.
הלכתי להונדה,המחסנאי היה נחמד ורשם לי.
יש אתר מומלץ,אמין, שבו אפשר לרכוש את כולם?
יש מיסים?

Kiapicanto1000

Active member
יש לי את המקטים.
הלכתי להונדה,המחסנאי היה נחמד ורשם לי.
יש אתר מומלץ,אמין, שבו אפשר לרכוש את כולם?
יש מיסים?
לא כולם גרידים.
באילו חלקים אתה מתעניין? ומראש אני מייעץ לך שמשולש אל תביא מחו"ל

amayama.com חלקים מקוריים בלבד. משלוח יקר יחסית עכשיו בגלל הקורונה.
cars245.com חלקים חליפיים אבל אז צריך לדעת איזו חברה מומלצת. משולשים לא חוקי להביא לארץ והם גם כבדים. הייתי שוקל להחליף אותם רק כאשר הבוחן פוסל אותם בטסט השנתי או אם שומעים רעשים חריגים בנסיעה ואז יתכן שהבעיה רק בצד אחד ואין צורך בשניים. לפעמים אפשר רק להחליף רק תותבים במשולשים. לא יודע איך זה בהונדה.
מסים משלמים מעל רכישה של 75$ לא כולל משלוח. אפשר לפצל לרכישות קטנות בהפרש של שבוע ואז לא משלמים מס.

למעלה