היא לא אוכלת

היא לא אוכלת ../images/Emo10.gif

בתי בת 11 חודשים - ינקה הנקה מלאה עד גיל חצי שנה ואז התחלנו לשלב מוצקים. היא טעמה סוגים רבים ושונים של מרקמים ומאכלים ולא נרשמה התנגדות לשום דבר: ירקות, פירות, בשר, קטניות, פחמימות, מוצרי חלב, חלמון ביצה וןעוד ... אבל היא לא אוכלת בכמויות, הכל אצלה בגדר טעימות. יש ימים שהיא אוכלת יפה ויש ימים שלא מוכנה לגעת בכלוווום ... אנילא יודעת להבחין מדוע בימים מסויימים אוכלת ובאחרים לא. היא מאוד קשורה להנקה ולא מוכנה לוותר עליה ... ניסית לרווח לה את הארוחות וההנקות כך ש 3-4 שעות לא אכלה, הצעתי לה ארוחה כאופציה ראשונה ואחרי 2-3 ביסים התחילה לאבד ענין ולבכות. חיכיתי 20 דקות נוספות, ניסיתי שוב ושראיתי שהיא לא מוכנה לטעום ואז הנקתי אותה כי המטרה שלי היא להאכיל אותה ולא חלילה שתרעב. אני לא רוצה לא לוותר לגמרי על ההנקה כי כרגע זה הדבר היחיד המזין שהיא אוכלת, אבל איך גורמים לה להגדיל את כמויות האוכל בצורה משמעותית ? אני מאכילה אותה בטרמפולינה או על הכסא שלה, תמיד בגובה העיניים שלה, אוכלת לידה ונותנת לה לטעום מהאוכל שלי, אני משתדלת לשמור על רף סבלנות גבוה, מדברת איתה ... אגב, היא רזה --- באחוזון 20

לא אוכלת מוצקים

קשה לתת עצה למצב שתיארת רק מעל דפי הפורום. המלצתי המידית היא לותר על ארוחת הנקה אחת מה שיאפשר חלון של כ-8 שעות בו תציעי לה לאכול כל 3 שעות, מבלי להשלים בהנקה. אל תכריחי. אם את מרגישה קושי לישם ועדיין מתלבטת, ממליצה לך לפנות למרפאת הפרעות אכילה לגיל הרך.

מרגישה קושי ליישם

יפה, את כותבת "לוותר" על הנקה כאילו זה היה הדבר הכי קל שבעולם ... הבעיה היא שאם היא מגיעה לנקודה שהיא רעבה ולא מקבלת הנקה, אז היא מתחילה לבכות ולהשתולל -- לא מוכנה לפתוח את הפה ואני לא מתכוונת להכריח אותה לאכול בניגוד לרצונה. זה כמו מישהו שמאוד רעב ומוכן להסתער על סטייק 300 ג' ופתאום באים ומביאים לו סלט חסה ... מה שבעלי ואני החלטנו לעשות זה ניסיון לכמה ימים: להניק אותה בבוקר + בצהריים + בערב ובמהלך היום להציע לה כמה שיותר ארוחות -- כמה שהיא תרצה לאכול --- ואז שלא תגיע לנקודה שהיא מאוד רעבה ומתקבעת על הציצי. כך עשינו היום: אחרי שעה וחצי מהנקת הבוקר אכלה קצת חלה של שבת + שקשוקה .... בוקר מאוחר 1/2 דניאלה ובייבי-ביס.... ישנה צהריים וכשתעוררה הנקתי אותה, אח"כ אכלה קצת תפו"א מבושל עם קצת עוף .... ערב קצת פירות מרוסקים (שייק פירות + כפית שקדיה) ..... ערב מאוחר את שארית הפירות, והנקת לילה ... מה דעתך על תוכנית זו ועל התזונה הנ"ל במהלך היום ? אשמח לדעת כיצד המרפאה יכולה לעזור לי --- אני לא חושבת שלבתי יש בעייה/ הפרעה באכילה אלא שאני לא יודעת איך להאכיל אותה בצורה הטובה ביותר ...

angie007

New member
רעיון..

אם יש לך אפשרות - נסי שמישהו אחר יתן לה את המוצקים ותעלמי מהשטח. הבן שלי תמיד אכל יותר טוב אצל אמא שלי או אצל בעלי וממני הוא ציפה להנקה. עכשיו הוא כבר התרגל לאוכל מוצק ואוכל כמויות יפות גם כאשר אני מאכילה אותו.

למעלה