היוזמה להזזת החופש - מתקדמת

down under 1

New member
למה שילמדו גם ביולי?

לא אהבת את החופש הגדול בתור ילדה? לא מגיע לילדים להשתעמם חודשים בשנה?

mAmA MiSiSiPi

New member
זה מה שקורה בימינו

כשילדים משתעממים בחופש http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3940992,00.html וזה עוד במועדון רוב הנוער משיג שתיה בפיצוציות יושב על ספסלים בגני משחקים ומשתכר לגמרי בבוקר למחרת כשהורים וילדים מגיעים לגן המשחקים הם מוצאים שם שוליות קיא במקרה הטוב ובמקרה הרע בקבוקי וודקה ובירה מנופצים גרפיטי על המדרכה הקירות ובמתקנים ומתקנים הרוסים ושבורים. לפני שנה פרצו למישהי פה בעיר כמה חברה שיכורים בני 15 לתוך הבית אחרי ששברו להם עם הבקבוק את חלון המרפסת בזמן שהיא בעלה והילדים ישנו ,במזל הבעל הצליח להוציא אותם מהבית בלי לצאת בנזק גופני. ילדים עם יותר מידי חופש זה לא טוב.

down under 1

New member
היו מקרים כאלה גם בימנו

זו לא רק אשמת החופש, זו גם אשמת מערכת החינוך הככלית וההורים וגם... בני נוער לפעמים נסחפים. כשאנחנו הינו קטנים לא היו צהרונים והיה חופש גדול ואמהות עבדו והיה קשה. אני לא זוכרת שרצו לקצר לנו את החופשה כי היה קשה או כי היו ילדים מתפרעים. קשה לי עם הרעיון שכדי שיהיה יותר נוח להורים נקצר לילדים את החופשה. בית ספר זה מקום מלחיץ ולא רק בגלל הלימודים. המאבקים החברתיים הקיומיים מאוד מלחיצים ואני חושבת שילדים צריכים חופש מהמצב עם אפשרות להתחיל דף חדש בשנת הלימודים הבאה. פה דרך אגב החופש הגדול הוא דצמבר - ינואר. כי זה אמצע הקיץ פה. הקריסמס נופל באמצע החופש הגדול וזה עובד מצויין כי ההורים גם ככה בחופש ונוח לקחת כמה ימים ולסוע לטייל למשפחה מרוחקת יותר לחגוג את החג...

lilend

New member
העובדה שכריסטמס יוצא באמצע החופש

מאוד מאוד משמעותית. אם החגים היו נופלים על החופש הגדול זה היה פותר הרבה בעיות. המצב אצלי כרגע הזוי לגמרי- אני עצמאית ונאלצת לקחת את כל אוגוסט חופש ואז מגיע ספטמבר ואין עבודה כי הוא מלא חגים. חודשיים שלא נכנסת לי משכורת.

down under 1

New member
אני מבינה את הקושי... אבל

עדין נראה לי שחופשה ארוכה שכזו חשובה לילדים במיוחד בגילאים גדולים יותר. ועם כל הכבוד לקשיים של ההורים (וכן יש לי סמפטיה גם לקשיים של ההורים) קשה לי להבין את הרצון לבטל להם את החופשה. לגבי המצב פה, קריסמס זה בסך הכל כמה ימים וההורים מצליחים לקבל כמה ימים לפני ואחרי,,, שאר החופשה הם כמו הישראלים. הילדים מתגלגלים מפה לשם.מקיטנה לחברים שיש הורים בבית, למשפחה... קשה אני יודעת, אבל בכל זאת.

lilend

New member
האמת שגם אם נשים את קשיי ההורים בצד,

חודשיים חופש זה פשוט יותר מדי בעיני. אני זוכרת גם בתור ילדה שמאמצע החופש כבר היינו מתחילים לטפס על הקירות ונורא שמחנו כשראשון לספטמבר הגיע (השמחה כמובן התחלפה בבאסה סביב השלישי לספטמבר). חודשיים בלי מסגרת זה המון זמן לדעתי.

down under 1

New member
אני בתור ילדה לגמרי לא טפסתי על קירות

החופש הגדול זכור לי מאוד לטובה. אז בארץ יש חגים לחופשים ופה יש חופשת סמסטר וחופשת חצי סמסטר וחגים שתמיד נופלים על שישי או שני כך שיוצא סופש של 3 או ימים... אני בהחלט מאמינה שילדים צריכים את הזמן הזה מחוץ למסגרת.

lilend

New member
אגב, גם צריך לזכור שהחופש הגדול מגיע משהו כמו

חודשיים וחצי אחרי חופשת פסח שהיא עצמה ארוכה מאוד- 3 שבועות. ממש מוגזם לטעמי.

פ ט ל2

New member
וזה קורה רק בחופש? יש לי חדשות בשבילך...

זה קורה במהלך כל השנה!!!! בכל הימים בסופ"ש זה כולל את הנוער המבוגר + הנוער הצעיר במהלך השבוע זה כולל בעיקר את בני הנוער המבוגרים יותר (וכשאני אומרת מבוגרים היום זה מכיתה ח' והלאה) זו הבעיה של כלל!!!! החברה הישראלית זו הבעיה של כולנו היום האלכוהול ותאונות הדרכים זו מכת מדינה החברה שלנו בבעיה קשה היום וזה ממש לא בגלל החופש הגדול בעיני הנקודה הזו שאת בחרת לעלות פה זה האישו הכי גדול שעליו אנחנו צריכים לקום ולזעוק ולעשות, הרבה יותר מאורך החופש כולנו מגדלים את ילדנו לתוך החברה הזו!

hadasl9

New member
ילדים בחופש זה נהדר

כל עוד שהוריהם חינכו אותם כהלכה ועזרו להם לבנות מערכת ערכים ונורמות התנהגותיות תקינה. כן ,חינוך זה קודם כל תפקיד ההורים..

../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif

מיסי מה נראה לך שילדים שמשתכרים בגיל 14 בחופש הגדול ושוברים בקבוקים וכל מה שתיארת, הם תלמידים מצטיינים דוגמה מופת ואור לגויים בתקופת הלימודים? יש ילדים לא מחונכים בדיוק כמו שיש מבוגרים לא מחונכים. כמו שיש מבוגרים שיוצאים לנופש ונוהגים כבהמות ואז חוזרים הביתה לשגרה וממשיכים לנהוג כבהמות, וזה לא שבבית הם נעשים מלאכים רק שכשהם בבית שלהם את לא נתקלת בהם ולא רואה אותם - כך לגבי ילדים. החופש לא עושה אותם פחות או יותר מחונכים ממה שהם. הוא רק מאפשר לך לראות מקרוב את מה שהמורות נאלצות להתמודד איתו יום יום (חוץ מאשר בחופש
) ויש גם הרבה מאוד חבר'ה בגיל תיכון שהם ילדים נהדרים. אז צריך לכלוא אותם בכיתות בגלל שיש גם כאלה שהם חארות? לדעתי לא.

temp8

New member
לא בטוחה שאת מכירה ילדים

דווקא לילדים ה"חנונים" יש הרבה פעמים נטיה להגרר אחר המופרעים של הכיתה, ולהתנהג כפי שה"מקובלים" מצפים מהם. אמנם עוד אין לי ילדים בגילאים המדוברים אבל אני זוכרת את התופעות האלה מאז שאני הייתי בבית הספר. לילדי הכיתה יש הרבה פעמים השפעה גדולה יותר משל ההורים, וכמה שההורים ינסו להחדיר בילדם ערכים - הרצון העז להיות מקובל יעשה את שלו.

temp8

New member
להרבה ילדים אין אישיות מספיק חזקה

אפשר להגיד שבידי ההורים יש מטה קסם שיכול להפוך ילד לבעל אישיות חזקה, אבל זו תהיה דמגוגיה בלבד.

נכון, ולכן לא אמרתי את זה ../images/Emo13.gif

אלא שאני חושבת שהמלאכים הטהורים במהלך שנת הלימודים שהופכים לחוליגנים נוראיים במהלך החופש בגלל שעמום הם ממש לא הרוב ובוודאי לא מייצגים (אף שהם עושים הרבה רעש...). אני חושבת שעל זה אנחנו מסכימות

temp8

New member
אני מניחה שהחוליגנים אינם הרוב

אבל גם הילדים שהחופש הארוך טוב להם אינם הרוב. בעבודה שלי הרבה הורים מביאים את הילדים (כי מה לעשות - חייבים להתפרנס), והילדים משחקים במחשב במשך שעות. אני מבינה שאין ברירה אבל זה לא תענוג גדול לילדים וגם לא נראה שזה תורם להם משהו. כבר עברתי לא מעט מקומות עבודה בחיים שלי שאני יודעת שזה לא רק אצלנו.

המצב שאת מתארת

לא אומר שהחופש לא טוב לילדים, אלא שהם לא יכולים ליהנות ממנו בגלל הסיטואציה הבלתי אפשרית שההורים שלהם נמצאים בה.

פ ט ל2

New member
אנשים אתם עוצמים עיניים - בעיית השתיה של

בני הנוער היא מכת מדינה והיא חוצה את כלללללללל השכבות הסוציו-אקונומיות (וגם הסמים) כוללללם אבל כולם שותים יש על זה בדיוק תוכנית השבוע בטלוויזיה גם הילדים הטובים והמחונכים והמדהימים שותים ומשתכרים 1:3 אומרת הסטטיסטיקה זה המון!!!! זו בהחלט מכת מדינה

גם אם תשימי עוד המון פעמים את האות למד

עדיין יהיו כמה כאלה שלא שותים. ואפילו אם יעשו על זה עוד המון תכניות בטלויזיה. גם כשאנחנו היינו בגילאים האלה היו תמיד את אלה שחשבו שזה כולם וזה מכת מדינה ועוד כהנה והכנה. והנה אני הייתי מוקפת עשרות חברים שאף אחד מהם לא שתה ולא עישן ולא הציק לשכנים בשום שעה משעות היום. לא חושבת שהיינו כל כך מיוחדים... פשוט לא עשינו כ"כ הרבה רעש ובגלל זה לא עשו עלינו שום תכניות בטלויזיה
לגבי הסטטיסטיקה כיון שאני לא יודעת איזה שאלות נשאלו שהביאו לתוצאה של 1:3 אני לא ממש יכולה לומר עליה שום דבר. מה שכן, אם ניסחו כך שכל מי ששתה אי פעם בחייו כמה לגימות בירה הוא "שותה", אז אולי באמת זה כולם. כמובן חוץ ממני ומכל החננות שתיארתי לעיל שבאמת לא שתינו מעולם שום דבר
ואמנם דברים משתנים אבל אני די בטוחה שגם בימינו יש כאלה שיש להם עיסוקים אחרים בחיים... (הילד שלי בטח כבר אלכוהוליסט כבד ואני פשוט עוד לא יודעת
)

down under 1

New member
מדהים אותי איך כל דור

בטוח שהדור אחריו פשוט פורק כל עול. גם כשאני היתי בתיכון היו ששו ולקחו סמים ועשנו סגריות ושכבו.. היו ספורי אונס מזעזעים בעיתונות והיה נזק לרכוש ולגוף. ונחשו מה, רובם של אותם נערים/יוץ גדול להיות בני אדם מהשורה. אני לא אומרת שצריך להתעלם מהתופעה! אבל בהחלט צריך לקחת דברים בפרופורציה.

למעלה