** היום בשש בערב - מיכל עדן בפורום

מעמד הלסביות

שלום טל, אין ספק שנשים לסביות אינן שקולות לגברים הומואים בחברה. נשים לסביות מעצם היותן נשים סובלות מאפליה ונטייתן המינית השונה רק מחזקת את האפלייה כלפיהן. גם בקהילה ההומו לסבית ניתן למצוא פערים בין נשים וגברים. קל``ף היא עמותה שקמה כדי לקדם נשים לסביות. עם הקמתה היתה ביקורת בקהילה שזוהי שגיאה שתגרום לפיצול בקהילה. אני תמכתי בזמנו בהקמת העמותה כי מצאתי שיש מקום להקים ארגון שמיועד רק לנשים. ואכן, בשנים האחרונות ניתן לראות פעילות גוברת והולכת של נשים לסביות. כיום קל``ף היא עמותה עם מאות חברות בכל הארץ. העמותה יוזמת פעילות לנשים צעירות, לנשים שהן אמהות, פעילות תרבותית וחברתית מגוונת. אני מאמינה שככל שנשים לסביות תתחזקנה, יהיה קל יותר לשתף פעולה בינהן לגברים ההומואים.

טל קר

New member
עוד שתי שאלות: האם לדעתך

הומוסקסואלים יותר פמיניסטים מסטרייטים? ואם כן למה? שנית, מה לדעתך צריך להיות חלקם של הגברים במאבק למען פמיניזם?

קצת על מיכל עדן

לבקשות שקיבלתי במייל - מיכל עדן היא חברת מרץ, חברת מועצת עיריית ת``א מטעם מרץ, נציגת הקהילה הלסבית בעיריה ובמרץ. יותר על פעילותה ומי היא ניתן למצוא באתר הבית שלה - מצ``ב

שלום לכולן

אני שמחה להתארח כאן בפורום. אשמח לשוחח על ענינים הרלוונטים למעמד האשה, לקהילה ההומו-לסבית ולפעילותי במועצת העיר ת``א מיכל עדן נ.ב. חנה וטל אנא בקשו ממנהלי תפוז לשנות את שפת הממשק ל``סתמי`` במקום לשון זכר :)

מיכל שלום - ושאלה...

האם נראה לך שיש סיכוי להעברת חוק נישואין אזרחיים שיכלול בנות ובני אותו מין? (סיכוי - אני מתכוון בדורנו :cool: )

חוק נישואין אזרחיים

אני חושבת שעם הרכב הכנסת הנוכחי יהיה בלתי אפשרי להעביר חוק חשוב זה. אני מאמינה שיש לפעול לקידום חוק של רישום זוגי אזרחי שיתן לזוגות לא נשואים (כולל זוגות מאותו המין) זכויות סוציאליות מלאות. חוק זה יכול לקדם את המאבק לקראת נישואין אזרחיים בשלב מאוחר יותר. הנושא הזה עלה לדיון בפורום גיאות במרצ ובכוונתנו לקדם רישום מסוג זה.

augustus

New member
שאלות למיכל עדן

! השאלות לא קשורות אחת לשנייה - תוכלי לענות על כולן או חלקן, ביחד או לחוד... 1. מדוע לדעתך טרם קם גוף שהאג`נדה היחידה/העיקרית שלו היא האג`נדה הפמיניסטית? 2. מה עושה מר``צ כדי לקדם נשים בחברה ובתוכה? 3. שאלות על יום הגאווה: א` יש לי הרגשה שהתמיכה הכספית של עיריית ת``א הופכת את האירוע לפסטיבל ומטשטשת את האופי הפוליטי שלו. מה דעתך? כיצד תשפיעי על אופי האירוע בעתיד? ב` מהי מעורבות הלסביות בהפקת יום הגאווה? ג` האם ידוע לך משהו על אירוח מצעד הגאווה העולמי ב - 2004? מה עמדת עיריית ת``א בנושא?

augustus

New member
מה קרה? למיכל עדן נפל המחשב? B-:

חנה, תגידי לה שתנסה Alt+ctrl+delete

יש לנו מזל כזה עם ארוחים...

זוכרת את הארוח של ח``כ תמר גוז`נסקי ? נפל אז הסרבר של יואל באמצע... בכל אופן, אני מאמינה שכל השאלות תעננה. בינתיים מיכל מתמודדת עם עומס על הרשת, סבלנות...

אפשר לנסות, רק שעוד לא ברור לי

אם ניתן לשמור את תכני הצ`ט איכשהו ובעניין ארוחים זה חשוב לקישורים מאוחרים יותר.

ל augustus

שלום, ראשית אני מתנצלת על העיכוב במענה. הגלישה היום איטית. 1. ``אג`נדה פמיניסטית`` זה מושג קשה להגדרה. אג`נדה שנגזרת מתפישת עולם פמיניסטית היא אג`נדה רחבה ביותר. גופים או ארגונים ציבוריים נוטים להתמקד בנושא מסוים כמו: בריאות, תרבות, עבודה וכו`. בנוסף, הקהילה הפמיניסטית עצמה מורכבת מקבוצות כה רבות בעלות אג`נדות שונות כך שנראה לי קשה להכיל הכל בגוף אחד. אולי הדרך החלופית היא יצירת קואליציות בין ארגונים שונים. 2. מרצ היא מפלגה שמקדמת נשים בתוכה מבחינת ייצוג (היא המפלגה היחידה בישראל בה 40% נשים בכל המוסדות) בנוסך, חברי וחברות הכנסת מקדמים חקיקה הנוגעת לנשים כגון: נשים בצה``ל, נשים מוכות, נשים בעבודה וכו`. כיוון שכאן המקום מוגבל ניתן לקרוא על כך באתר של מרצ www.meretz.org.il 3. העירייה תומכת בהפקת הארוע. את התכנים על הקהילה לקבוע. למשל, יש מקום לתת לקבוצות שונות כגון: אמהות ואבות, הורים, ארגונים שונים וקבוצות פוליטיות לצעוד בקבוצות. 4. הפקת הארוע השנה נעשתה ע``י מחלקת המופעים של העירייה עם האגודה ובשיתוף קל``ף. 5.מצעד הגאווה העולמי מתקיים בשנת 2004 ועיריית ת``א תתמוך בארוח שלו. מיכל

למעלה