היום הנפקה של פאנגאיה - מה דעתכם?

מצב
הנושא נעול.

talido

New member

yossi alef

New member
אין התלהבות לדעתי

אין התלהבות לדעתי
בהנפקה יש רק קרנות נאמנות, הפיצוי 7.2% צמוד הוא ראוי אך צפוי להיפגע בשלב הציבורי. הביטחונות לא ברורים, מניות של חברה המחזיקה מאות דונמים של קרקע חלקאית בשרון. לא ברור מה המינוף של אותה החברה, ההון העצמי שלה והסטטוס של אותם קרקעות (יש שיעבוד עליהן ?). אני שוקל להציע הצעה באיזור הריבית המקסימלית. נא לשים לב להודעה של החברה בנוגע לאזורים. אם החברה אכן תקנה את אזורים (סיכוי בינוני במקרה הטוב כרגע) אזי מן הסתם החברה תאלץ לבצע גיוסים נוספים שעלולים לפגוע בגיוסים הקיימים.

y360a

New member
בשוק הרותח של היום 7.2% זה גבוה

אין התלהבות לדעתי
בהנפקה יש רק קרנות נאמנות, הפיצוי 7.2% צמוד הוא ראוי אך צפוי להיפגע בשלב הציבורי. הביטחונות לא ברורים, מניות של חברה המחזיקה מאות דונמים של קרקע חלקאית בשרון. לא ברור מה המינוף של אותה החברה, ההון העצמי שלה והסטטוס של אותם קרקעות (יש שיעבוד עליהן ?). אני שוקל להציע הצעה באיזור הריבית המקסימלית. נא לשים לב להודעה של החברה בנוגע לאזורים. אם החברה אכן תקנה את אזורים (סיכוי בינוני במקרה הטוב כרגע) אזי מן הסתם החברה תאלץ לבצע גיוסים נוספים שעלולים לפגוע בגיוסים הקיימים.
אין מניעה שירד לכוון 6.5% במסחר בשוק גם בהנפקה של אלמוגים לא היתה התלהבות אם כי שם היה נכיון 5% ושעבוד טוב קופות הגמל חסומות מלהשקיע בשל תנאי ועדת חודק

y360a

New member
לפי טבלת המסווגים אני מהמר על סגירה ב 7%

אין מניעה שירד לכוון 6.5% במסחר בשוק גם בהנפקה של אלמוגים לא היתה התלהבות אם כי שם היה נכיון 5% ושעבוד טוב קופות הגמל חסומות מלהשקיע בשל תנאי ועדת חודק
והעובדה שרק הקרנות נמצאות היא דווקא סימן טוב מכיון שלהן אין סיבה למכור כל עוד לא מתרחש גל פדיונות דווקא הנוכחות של סוחרי נוסטרו וחתמים בהנפקות צריכה להיות זו שמטרידה מכיון שהם רוכשים מתוך כוונה מוצהרת לממש בימים הראשונים למסחר במקרה הזה 11M

yossi alef

New member
גם אני אגב

והעובדה שרק הקרנות נמצאות היא דווקא סימן טוב מכיון שלהן אין סיבה למכור כל עוד לא מתרחש גל פדיונות דווקא הנוכחות של סוחרי נוסטרו וחתמים בהנפקות צריכה להיות זו שמטרידה מכיון שהם רוכשים מתוך כוונה מוצהרת לממש בימים הראשונים למסחר במקרה הזה 11M
גם אני אגב
אתמול הצעתי בפאלאס 101.1 :)

dw2322

New member
זו בערך התשואה באגחים של אזורים

זו בערך התשואה באגחים של אזורים

שיר ורד

New member
שאלה?

שאלה?
האם ידוע לך האם הקופות חסומות מלהשקיע בכלל באותם אגחים , או שלאחר ההנפקה מותר לקופות הגמל לרכוש אותם בשוק החופשי?

lirannn

New member
האם הרשות לניירות ערך מבצעת בדיקה קפדנית לפני

שאלה?
האם ידוע לך האם הקופות חסומות מלהשקיע בכלל באותם אגחים , או שלאחר ההנפקה מותר לקופות הגמל לרכוש אותם בשוק החופשי?
האם הרשות לניירות ערך מבצעת בדיקה קפדנית על יכולת החברה לפרוע חוב ,ביטחונות של החברה וכו' בטרם תאושר הנפקה? או שהבדיקה הזו היא בממוצע כמו כל בדיקה של רשות כלשהי במדינה..?

שיר ורד

New member
לא

האם הרשות לניירות ערך מבצעת בדיקה קפדנית על יכולת החברה לפרוע חוב ,ביטחונות של החברה וכו' בטרם תאושר הנפקה? או שהבדיקה הזו היא בממוצע כמו כל בדיקה של רשות כלשהי במדינה..?
לא
אף אחד לאמבצע בדיקה קפדנית כזו, לא מדובר בבנק שמלווה את כספו לאזרח הקטן. חברות הדרוג מבצעות בדיקות ברמה כללית על צפי החברה לפרוע את כלל חובות האגחים שלה תמורת תשלום של החברה אם היא מענינת בדרוג. בדרך כלל אין בדיקה של בטחונות וניתן דרוג זהה לכל הסדרות של החברה.

y360a

New member
שאלה טובה

שאלה?
שאלה טובה
ציטוט מתוך מאמר של צבי סטפק: "היום (3.10.10) נכנס לתוקפו דו"ח וועדת חודק שאמור לשנות בשנים הבאות את פני שוק איגרות החוב הישראלי. יישום הוראות הוועדה יחול באופן מדורג. תחילה, מהיום, ההוראות תחולנה על השוק הראשוני בלבד, והחל מינואר 2011 ההוראות תורחבנה גם לגבי השוק המשני. רק מאוחר יותר, בשנת 2013, הן תחולנה באופן ספציפי גם על איגרות חוב מענף הבנקאות והביטוח" http://www.meitav.co.il/item/zvi_041010 נראה אם כך שעד סוף השנה יש מצב אבסורדי שמאפשר לרכוש בהנפקה ולמכור לקופות במסחר

y360a

New member
קישור לחוזר של משרד האוצר

שאלה?
קישור לחוזר של משרד האוצר
http://ozar.mof.gov.il/hon/2001/mosdiym/memos/2010-9-03.pdf

מצב
הנושא נעול.
למעלה