היום קיבלתי כיתה א´ - עזרה

נהרי

New member
היום קיבלתי כיתה א´ - עזרה

היום הודיעו לי שקיבלתי ללמד כיתה א´ וזו הכיתה הראשונה שאלמד בחיי. האם למישהו יש טיפים עצות ואולי אף רעיונות לשבוע הראשון בכיתה א´ מה ללמד מה לעשות ואיך לשרוד???????? תודה קרין

נהרי ../images/Emo91.gif

אלף - מברוק חביבתי ובהצלחה !!!!!!!!!! בית - קחי נשימה עמוקה , האמיני ביכולותיך וראי אתגר לפניך ...... גימל - כנסי למאגר הקבצים . חפשי בתיקייה התחלות , אולי תמצאי שם רעיונות. דלת - תכף תכנסנה "התותחיות" שלנו שמלמדות השנה א´ . בטוחה שיאמצו אותך כמקבילה וירטואלית. הא - בהצלחה ! כולנו היינו פעם במקום בו את נמצאת היום . התחושות מוכרות , הן עוברות , חולפות וחוזרות . זה בסדר . מותר לך להתרגש .......בראש חושב.... ריקי

הנה אנחנו כאן... לעזרתך....

נסי למקד את הבקשות. 1. האם היום הראשון מוכן? קבלת הפנים לילדים? כן---יופי לא---נעזור לך להכין תוכנית. 2. עבדי עד סוכות מהיום למחר. סה"כ גם המנהלת שמעליך מבינה את קשייך. 3. ע"פ איזו תוכנית את עובדת. 4. האם יש לך מקבילות? טוב, על פי תשובותיך נמשיך.... בהצלחה אסנת שמיר

../images/Emo49.gif קרין וברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

ראשית, ברכות לזה שיש לך עבודה ההתרגשות גדולה יותר כשזו הכיתה הראשונה בה תלמדי .. אז ברכות גם עם הצטרפותך למערכת החינוך מהצד השני של השולחן
אני מתחילה את השנה ה-28 שלי בהוראה ועדיין מתרגשת כמו בשנה הראשונה (כולל חלומות, סיוטים ...) גם אני אלמד השנה א´ ואשמח להיות מקבילתך הוירטואלית, יש לנו כאן, קבוצה די גדולה של מחנכות א´ אם רק היום הודיעו לך, אני מניחה שמפגשים עם הילדים לפני תחילת השנה לא יהיו. האם הכיתה בה תהיי כבר מקושטת או שאת אמורה לקשט? אם זה נופל עליך... אשלח לך את כ-ל מה שאני הכנתי לכיתה שלי, תדפיסי היום ומחר תלכי לקשט (אם את באיזור ת"א – אני מוכנה לבוא לעזור לך בזה) מהם השיטות לפי מלמדים אצלכם קריאה וחשבון? אם תרצי אשלח לך את התכנון שלנו (של מקבילותי ושלי ליום הראשון) ביום הראשון בכל בי"ס יש טקס – הלכה שעה J סיור בבית הספר (האם את מכירה כבר היכן השירותים, מזכירות, חדר מנהלת, חדר מורים, חדר אחות, חצר ילדי כיתות א´, ברזייה....)- הלכה עוד שעה אני כותבת את זה כך , כדי להוריד קצת מהמתח... כיתה א´, היא כיתה המסבה המון סיפוק למחנכת.. אז.. שנה של כייף ואתגר. אני בטוחה שתוכלי לו,

../images/Emo57.gif../images/Emo47.gif חיה´לה ../images/Emo106.gif ../images/Emo57.gif

את פשוט מדהימה , מקסימה ונפלאה. קראתי את תגובתך לקארין ........וכולי נפעמת מהרצון שלך לתת , לתמוך , לעזור , לעודד , להרגיע ..... את פשוט מדהימה , מקסימה ונפלאה. אילו היית לידי , את כל אלה הייתי מעניקה לך
ריקי

ריקי, תודה

זה לא נעשה כדי שאקבל תשבוחות.. התכוונתי לכל מילה שנכתבה. אני יכולה להבין את הלחץ של קארין. בכל כיתה חשוב שהילדים יגיעו לכיתה מאירת פנים. בכיתה א´, חשוב על אחת כמה וכמה מאחר וכל תהליך ההתלבטות של מה לקשט, איך לעשות ולשנות מאחורי (שלוש פעמים שיניתי את סידורי הישיבה שלהם, הפכתי את עיצוב הכיתה...) ומחר נאסר עלינו להגיע לבית הספר-עושים פוליש . אני מוכנה באמת לבוא ולעזור לקארין לעצב את הכיתה שלה(אם היה ברדיוס שאני יכולה להגיע אליו) חיבוקים ו"נישוקים" אני מוכנה תמיד לקבל ממך

עינתוש

New member
צריך לשנות לך את השם לאלופה

חבל שלא באת לעזור לי לסדר את הכתה... קבלנו בניין חדש ומהבוקר ניקיתי חלונות, אבק, שטפתי רצפה, הרמתי כסאות, שולחנות, ארונות, תכולת הארון שלי, תליתי את לוחות הקיר, דברתי בטלפון עם כל ההורים וכל התלמידים (10 במספר), עשיתי קניות, בשלתי, ניקיתי את הבית שלי, עשיתי צעידה יומית ועכשיו אני מועלפת ומתמכרת לאינטרנט... חיה בפעם הבאה את באה לעזור לי!

עינתוש ..ואני האלופה?

גם אני היום השלמתי את הכנת הכיתה, סידרתי את הארון, ניקיתי שולחנות וכסאות, למזלי לא הייתי צריכה לדבר עם ההורים של הילדים כי נפגשתי איתם כבר במפגש אישי והיה גם מפגש כללי עם כל הילדים (כבר אמרתי לך שאזדקק לך השנה????) אבל כשהגעתי הביתה.. צנחתי, נרדמתי לשעתיים. הבנות לא בבית, אז אחרי מקלחת מרעננת, התיישבתי ליד המחשב לסיים להכין את דפי ימי ההולדת לאתר שלנו אם הייתי צריכה לעשות עוד את כל מה שתיארת שעשית בבית.... איך אלישע אומר .."לא´דעת" אבל מה שבטוח שאם יש אלופה בין שתינו- זו את!!! וגבי העזרה בפעם הבאה... בכייף , תהיה הזדמנות לבדוק עד כמה פורום בישול של תפוז אכן מצליח

יפעת א

New member
את פשוט מדהימה!

בכל פעם אני נדהמת מחדש מהאכפתיות שלך והרצון שלך לעזור לאחר. כל הכבוד. ותודה רבה על העזרה יפעת

דיתי א

New member
גם אני א´ מוכנה לעזור

היי קרין , השנה גם אני בא´. לדעתי זו בכיתה הכי כיפית. כפי שחיה ציינה, גם אצלי האדרנלין זורם בדם. והתחושה של זיקוקי דינור, כמובן בצורה חיובית. תגדירי מה את צריכה ,ואני אשתדל למלא את בקשותיך. דיתי

cila2000

New member
שיר האותיות

קארין ראשית בשעה טובה, לאריאלה סביר יש את שיר האותיות- מאד חמוד ועליז, (הוא מופיע בספר דו רה מי פה סוף. שיר מספר 5 . האפשרויות הן: ללמד את השיר (ניתן לרכוש את הספר+ הקלטת שמע- המחיר הוא כ-30 ש"ח) אפשר להכין אותיות גדולות ולחלק בין הילדים וכאשר מזכירים בשיר אות מסוימת הילד מרים את האות. (אפשר לעשות הפעלה בישיבה במקומות אם את חוששת מבלאגן) ואפשר בהמקום שיושבים. אפשר לצלם את השיר ומסביב לאתר באותיות - דף צביעה אח"כ הילד מדביק על בריסטול + מתלה ומקבל לביתו את השיר . משחק היכרות עם הילדים מאחר ובטח לא הספקת להכירם. פנים מחייכות של בנות ושל בנים, (אני הכנתי מסול וסקוט´ מאחור) ביום ראשון יקבלו זאת כשרשרת על גופם וכאשר נכנס לכתה נשחק משחקים של שמות קצרים וארוכים, חריזה בשמות,מיון של בנים בנות, וכל יום במשך השבוע אפשר למיין לפי שמות פרחים, עצים וכו´ לוח מי בא לכתה ובכל יום יתלו את שמם על לוח שטיח. ועוד היד נטויה . בהצלחה צילה.

קישוט לוחות

יקרה שלי, ברכות לקבלת הכיתה. אני מאחלת לך בהצלחה. בטוח שהגעת למקום הנכון בשאילת השאלות. גם אני אהיה מחנכת חדשה השנה לכיתה ג´, ואני לא יכולה לעזור לך מבחינת רעיונות לכיתה א´, אבל אתן לך עצה אחת קטנה.. היום , בבית הספר כשבחרתי את דפי העבודה לשבוע הלימודים הראשון דיברתי עם הרבה מורות, ומורה אחת ותיקה אמרה לי - אסנת, את מקבלת עצות מכל אחת, וכל אחת לפי סיגנונה, ולפעמים גם סלט יכול לבלבל.. קחי לך את מה שמתאים לך, את מה שאת מתחברת איתו ומסוגלת לזרום איתו, לפחות בהתחלה עד ש"תנחתי" ואז תגבשי לך את הסגנון שלך.. אז, מכל מלמדי השכלתי.. שיעבור לך בקלות, וזכרי, אחד הדברים הכי חשובים לעוללים הקטנים האלה, זה חיוך, חיבוק, ליטוף של המורה וכל השאר כבר יבוא מאליו.. שולחת לך חיבוק להצלחה
אסנת

שכחתי להוסיף קישור

אוסף של עצות ממורות בפורום על קישוט לוחות הכיתה. אולי זה יכול לעזור.

mihal22

New member
נהרי שיהיה לך בהצלחה והרבה הרבה

כיף. ואני בטוחה שתצליחי לישרוד. כפי שחיה כתבה לך אכן ביום הראשון עשי סבוב היכרות עם הילדים בביה"ס, פעילות נחמדה נוספת היא שאת יכולה לרשום על שמיניות בריסטול את שמות הילדים באותיות דפוס (רק את קו המיתאר, כך שניתן יהיה ליצבוע את האותיות), לתת לכל ילד את שמו כדי שיצבע ויקשט ואח"כ תלי על הקיר כמעין רכבת שמות, זוהי גם פעילות מהנה לילדים וגם קישוט לכיתה שנשאר לאורך כל השנה. דף נוסף שאת יכולה לכתוב איתם הוא "שלום כיתה א´", ניתן ללמד אותם את המילה שלום, לפרקה לצלילים וכדומה. במהלך השבוע אני מניחה שתצטרכי להתחיל ללמד את כל הקשור לראש השנה... אז שיהיה בהצלחה. דבר חשוב נוסף הוא שכבר ביום הראשון התחילי להקנות לילדים הרגלים שחשובים לדעתך, ולהסביר את שיגרת היום יום בביה"ס כמו צלצול להפסקה, איך מתנהגים בחצר ביה"ס, הרגלי אכילה וכו´ ושוב בהצלחה

למעלה