הייי כולםםם =]] יש לי שאלהה....

ortal141

New member
הייי כולםםם =]] יש לי שאלהה....

אז ככה.... התחלתי ללמוד בטכני כיתה ט' ( יש!!!! ) ועכשיו אני בבעיה אני ממש מתלבטת בין שתי מגמות..... חשמל ומכונות אז אומרים לי שמכונות זה קל זאת אומרת למי שרוצה חיים קלים אבל אני לא חושבת ככה אני חושבת שזה ממש כיף לעבוד על מטוס וחשמל כי אני אוהבת פיסיקה ואמרו לי שיש בחשמל הרבה פיסיקה .... אבל אני רוצה לדעת עוד הרבה על המגמות האלה וגם אם אפשר קצת הרבה מידע על מגמת אלקטרוניקה כי אני לא יודעת למה יש לה הרבה ביקוש אצלנו בכיתה. אתם תעזרו לי המון אם תענו לי.... תוודההה =]]]

ismeir

New member
אני לא מבין

למה יש ילדים שבאים ללמוד בטכני שאיו שם את המגמות שהם רוצים ללמוד? כדאי שתבחרי מקצוע שמעניין אותך! כי את תלמדי אותו 3 שנים (או 5 אם יתברר שצדקת) ותתעסקי איתו עוד 3 שנים בצבא! מי אמר לך שיש בחשמל הרבה פיזיקה? את לומדת 3 יח' בכיתה יא' או 5 יח' בכיתה יב' וגם זה מקצוע שהוא רשות ואת לא חייבת להיכנס לשיעור ולגשת לבגרות... לגבי שאר המגמות אני כמעט בטוח שזה דומה... בהצלחה!!!

ortal141

New member
מה?!! לא אמרתי שאין שם מגמה שאני לא רוצהה....

אמרתי שיש שם 2 מגמות שאני רוצה.....

ismeir

New member
אם כך, מצויין.

יש לך עד סוף השנה להתרשם ולקבל חוות דעת מחברים בשכבות הגבוהות. אני התחלתי ללמוד עכשיו יג' חשמל, את מוזמנת לשאול אותי ע"י מסר או פה בפורום על מגמת חשמל. שנה מוצלחת

big2small

New member
תראי..

גם במכונות וגם בחשמל יש פיזיקה אבל באלקטרוניקה כמעט ואין. עכשיו, אני לומד בחשמל מה שאני יכול להגיד לך שבכיתה י' זה רק חפירות של איך לחשב זרם,מתח,הספק בנגדים ואחר כך לעשות את זה במעבדה. זה אולי נשמע קל אבל אם לא מקשיבים מהשיעור הראשון אז לא תביני את זה וגם לא תסתדרי במעבדה. אבל עכשיו בכיתה יא' לפי מה שהספקנו ללמוד (4 שיעורי תורת החשמל בשבוע) זה דווקא נעשה די מעניין. אני אישית לא ממש מתחרט על זה שבחרתי בחשמל אולי לפעמים אני שואל את עצמי שאולי בכל זאת היה טוב יותר אם הייתי במכונות. מי שאמר שבחשמל אין פיזיקה... אז זהו שיש. בבגרות 3 יח' בפיסיקה יש פרק שלם בחשמל אז מן הסתם שבמגמה אתה לאומד את זה ברמה הרבה יותר גבוהה. עכשיו לגבי מכונות, גם שם יש פיסיקה אם זה מה שאת אוהבת. לומדים שם אווירודינמיקה תרמודינמיקה וכו' אני לא יכול ממש לפרט על המגמה אבל לפי מה שחבר שלי אומר זה מגמה מעניינת ואלקטרוניקה... לפי דעתי המגמה הכי חופרת (לפחות לפי דעתי) את לומדת שפת תכנות וכל מיני שערים לוגים (ג'וקים) ואיך עובד המחשב כול מה שקשור בשבבים. הביקוש למגמה זה בגלל שהילדים מקשיבים להורים שלהם שאומרים להם שאלקטרוניקה זה המקצוע הכי טוב שיש. אבל יותר חשוב זה שאת תלכי למגמה מרצונך ולא בגלל שזה "יותר יוקרתי" כי אם תלכי בכוח את לא תצליחי ללמוד ככה. בצבא רק חשמלאים ומכונאים עובדים על המטוס עצמו בתכל'ס, ככה שאם המטרה שלך היא לעבדו על מטוס בצבא אז לכי על חשמל או מכונות.

אלכס ד

New member
מגמות לימוד

דבר ראשון מכונות זאת לא מגמה קלה :) למרות שאני לא מכונאי, אלא אלקטרונאי- אבל לא ראיתי שלחבר'ה ממכונות היה כל כך "קל" ללמוד את זה. בקשר לחשמל- כעיקרון בחשמל כן קיימת הרבה פיזיקה. אבל זאת לא פיזיקה שניתן ללמוד ברמה של יב' :-| פיזיקה קיים כמקצוע נפרד- בכל המגמות- ברמה של 3 או 5 יחידות. שם כמובן יש פרק של מכניקה, חשמל וכו'. מה שכן- בהתחלה די קשה לראות הרבה קשר בין פיזיקה כמו שלומדים אותה בנפרד- לבין מקצועות שתלמדי בחשמל\אלקטרוניקה (לפחות בקשר לאלקטרוניקה אני יודע להגיד כי במגמה הזאת למדתי בעצמי). כעיקרון פשוט הפרקים שלמעשה יש בהם שימוש בכל אחת המגמות הם שונים. במכונות תשתמשו בתרמודינמיקה, חוזק חומרים וכו'- שגם אלה קשורים לפיזיקה. באלקטרוניקה השימוש בפיזיקה- הוא למשל במקצוע תקשורת. תקשורת היא מעבר של גלים אלקטרומגנטיים, שבתואר ראשון (לצערי לא ביג'-יד' אפילו) קיים מקצוע שלם שעוסק רק בזה, כנ"ל גם מקצוע של אנטנות. ה"בעיה הגדולה" באלקטרוניקה בעניין הזה- זה שהפיזיקה בחלקה עוברת את גבולות הידע של יב', ובשלב מסוים המתמטיקה היא לא פשוטה כל כך גם. לכן ברמה הזאת לומדים את הכל בצורה די "מפושטת", כי סה"כ גם ביג'-יד' מתמטיקה זה רק שעתיים בשבוע :) ולפני זה- לומדים את המתמטיקה לבגרות, אז הפרקים נבחרים כמו שהם נבחרים לבגרות- וזה לאו דווקא מה שצריכים יותר למקצוע. אז בתקשורת לומדים שיעור לכל דבר למשל... שיעור אחד לאנטנות- כדי להבין איך בצורה הבסיסית זה עובד. וגם זה בעיקר בכיתה יג'-יד'. מבחינתך זה עדיין רחוק אמנם, אבל העיקרון הוא שככל שתמשיכי ללמוד הלאה- כמובן אם תאהבי את מה שאת לומדת- יתווספו עוד דברים. ובקשר למי ואיפה אוהב לעבוד? גם בתור אלקטרונאי בדרג ב' למשל אפשר לעבוד קרוב יחסית למטוס\מסוק כמו שאני מבין. כמובן בתור מכונאי כנראה המטוס נראה "קרוב יותר" :) כנראה שלרוב יש יותר ביקוש דווקא לאלקטרוניקה בבתי ספר, יותר מאשר מכונות תעופה. אבל לא לחשוב שזה עושה את מגמת מכונות תעופה פחות מעניינת או גרועה יותר :)

nirze

New member
תשובה...

דרג א' - עובדים על המטוס בדת"קים לפני/אחרי טיסות. עובדים ישירות על המטוס. דרג ב' - כאשר דרג א' מוצא תקלה שאינו יכול לתקן הוא עובר לדרג ב' ושם מתקנים אותו. דרג ב' הוא ה"מוסך" של המטוס. עובדים גם ישירות על המטוס וגם לא. דרג ג' - מונען - עובדים על המנוע של המטוס. דרג ד' - עושים כל מיני בדיקות תקופתיות למטוס או לחלקים מסוימים במטוס. כאשר דרג ב' אינו מצליח לתקן משהו זה עובר לדרג ד' ושם מתקנים. לפעמים מגיע מטוס שצריכים פשוט לבדוק את כולו ואז מפרקים אותו ובודקים את כל החלקים ואז מרכיבים אותו מחדש. (לוקח הרבה מאוד זמן!) אני מקווה שהסברתי טוב... אם למישהו יש מה להוסיף אז.... :] ודרך אגב! אני במגמת מכונות (עכשיו בי"ד) ואני ממליץ לך ללכת או לחשמל או למכונות! אלקטרוניקה זו מגמה למי שלא רוצה לעשות משהו קשה בצבא (כמו לשבת כל היום על כיס במזגן ולהלחים דברים או לא יודע מה). ובמכונות את תעשי תמיד שימוש במקצוע פיזיקה... כל מה שצריכים לחשב זה יהיה קשור לפיזיקה! (כמובן שזה רק בחלק העיוני - בצבא את לא עושה עם זה שימוש כמעט!). ::]

FireRescue

New member
אהלן

לפי דתעתי לכי ללמוד מה שנישמע לך הכי מעניין ולא מה שהכי קל או הכי כדי... אם תלמדי משהו שלא מעניין אותך אז זה לא שווה כלום... אני אישי סיימתי י'ב (עוד חודש מתחיל קורס בטכני) במגמת מכונות... בהתחלה הייתי מבואס תחת כי רציתי אלקטרוניקה. במהלך השנים גיליתי שמדובר במקצועה מאוד מעניין עם הרבה עבודה מעשית... אז אני שמח שהגעתי למכונות... מה שחשוב הוא לא ללכת עם ככולם... אלה ללכת לפי מה שטוב לך ומה שאת חושבת יעניין אותך:) בהצלחה! אם יש לך שאלות ספציפיות על מכונות את מוזמנת לפנות אלי בפרטי.

תגובה לשאלה.

לאורטל שלום. כמו שהבנתי את מטכני בחיפה. אחלה בחירה ללמוד במכללה הטכנולוגית של חיל האויר, ויפה מאוד שאת מתלבטת בין מקצוע חשמל למכונות. כראש צוות חשמל ושכבת הנדסאים בטכני הייתי מציע לך חשמל. מה שאני מציע לך את מוזמנת לבוא אלי במהלך היום ואני יסביר לך בדיוק את מה שתירצי בנוגע לשני המגמות שאת מתלבטת. שיהיה לך שנה טובה ומוצלחת. בברכה,

למעלה