היי טלי

בגת

New member
היי טלי

בס"ד הייייי, זאת דידי.. שבוע טוב! רציתי לעדכן אותך בקשר לבני. עדיין נוטל את התמציות , הילד פחות "נידבק" אליי יותר משחק עם אחותו דורש פחות תשומת לב. הבית יותר רגוע. מאז.. טלי תוכלי לעזור לי במשהו..?! רציתי להתייעץ איתך בנוגע לאיזה תמצית ניתן להציע לילד שמשדר עייפות.. נישכב הרבה על הספה, לא פעיל משגר הרבה מפיו.. אין לי כוח , אני עייף... הוא תמיד היה כך.. למען האמת זה לא משהו חדש מה דעתך? תודה

Balancedflow

New member
שלום דידי,

אני מתנצלת על העיכוב במענה
אני שמחה שחל שיפור במצבו של בנך הייתי שמחה אם היית מספרת על השינוי שחל בו מהכיוון השני - כלומר - לא מה הוא לא עושה בעקבות נטילת התמציות, אלא מה הוא כן עושה, לחיוב, מאז שהוא התחיל את התהליך, וגם כמובן, איך את מושפעת מהתהליך. לגבי שאלתך - את נותנת מעט מאוד פרטים. לא ברור מדברייך באיזה ילד מדובר, האם מדובר בבן שלך? אם לא, בן כמה הילד? מה מיקומו במשפחה, מתי התחילו התלונות על העייפות? באיזה סיטואציות הילד משדר עייפות? האם זה פוגע בתפקוד היומיומי שלו? האם זו הבעיה היחידה? יש עוד הרבה שאלות שצריכות לקבל תשובה, אני מניחה שמההכרות שלך איתי על גבי הפורום את בוודאי יודעת שבמקרים כאלה אני ממליצה ללכת לאבחון ולא לעשות קיצורי דרך, במיוחד לא כאשר מדובר בילדים. בכל מקרה, את מוזמנת לפרט עוד ואני אשמח לעזור כמיטב יכולתי.

בגת

New member
היי

בס"ד שאלת אותי אם מדובר בבני.. אז כן מדובר בבני היקר בן ה-4 מאז ומעולם היה כזה.זה לא משהו שפתאום השתנה ומשהו פשוט שמתי לב לכך בשנה האחרונה כי זה כבר גיל שמתחילים להיות יותר עצמאיים ודורשים עצמאות ומשום מה פעולות בסיסיות כמו להתלבש/להתפשט לנעול נעליים , צחצוח שיניים, נדרש לו הרבה זמן עד שניגש לעשות את אותה פעולה ניראה על פני השטח שהוא לא ממוקד וחושב על משהו אחר ולא שמע אותי, אני חוזרת על הבקשה כמה פעמים עד שעושה. וזה לא ניראה כמו מאבק כוחות כי הוא לא כועס ומוחה ואומר לא רוצה הוא בסוף כן עושה אבל לוקח לו זמן שמתאפס ןיוצא מהריחוף. וגם הרבה פעמים אני קולטת אותו על השטיח וניראה חפוף לחלוטין , הוא משתמש הרבה במילים .. אני עייף, אין כוח, תעזרי לי וכו' אולי צריך בכלל בדיקת ברזל.. אני אבדוק אבל איזו תמצית יכולה לטפל בעייפות עיפות וממקדת יותר שמתאימה לילדים? שאלת בקשר לשינוי שחל בו הוא יותר זורם.. לא בוכה מכל דבר , לא ניצמד אליי ודורש תשומת לב.. וגם לא מתרגש ממה שקורה לו. גם הגישה לאחותו השתנתה. פחות כעסים. ללא ספק הפרחים האלה מדהימים. תןדה רבה דידי

Balancedflow

New member
דידי,

שוב אני מתנצלת שחיכית המון זמן לתשובה, אבל לא הייתי פנויה לענות כאן. קודם כל, אשמח אם תספרי לי איך המצב היום, איך הילד מרגיש, איך הוא מתנהג? האם הוא מבטא שמחת חיים? האם התאבון שלו שמור? ואיך את בכל התהליך? באשר לשאלתך - קצת חבל שנושא העייפות עולה בשלב הזה, כיון שאני חושבת שיש לו קשר ישיר לתופעות שהילד ביטא וששיתפת אותנו בהן בחודשיים האחרונים. אני חושבת שההמלצה הטובה ביותר שאני יכולה לתת לך היא שהילד יהיה בטיפול אצל מטפל/ת שיהיו מודעים לכל ההיבטים של ההתנהגות שלו, ואני חוזרת על המלצתי ללב מגע בתהליך. אני לא רוצה להמליץ לך שוב על תמצית ספציפית כיון שלא ראיתי את הילד, וככל הנראה אני לא מכירה את התמונה המלאה. מה שכן, אני מוכנה לנסות לחוות דעה על הפורמולה שהרכיב לך המטפל אם חל בה איזשהו שינוי בשבועיים האחרונים. בקשר לבדיקת ברזל - בהחלט יכול להועיל אם תבצעו, ולא רק ברזל אלא בדיקות כלליות. אני אשמח אם תשתפי בתוצאות ואומר לך על מה אני ממליצה מבחינה טיפולית - גם במגע. אבל שוב, מנסיוני בטיפול עם ילדים, צריך לראות אותם, לשמוע אותם, ולהתרשם מהם כדי לתת להם את הפורמולה האופטימלית למצבם. מה שנקרא "דברים שרואים מכאן - לא רואים משם". שבוע טוב דידי

למעלה