היי לאתי ולכל יושבי הפורום

Tully Is Here

New member
היי לאתי ולכל יושבי הפורום../images/Emo140.gif

הנה באתי ויש לי שאלה מכל מי שיכולה לעזור
עוד שבועיים יש לנו פגישה לבדיקת שמיעה עם הקטן וביקורת של קלינאית תקשורת. הפיץ בן 3 וחודשיים, מדבר בעיקר בעיצורים, הברות כמעט ואין לו, אמנם הוא הולך ומשתפר אבל אני עדיין הרבה פעמים עומדת פעורת פה ולא מבינה מה הוא אומר, מזל שיש את אחותו לתרגם. אמנם הבדיקה היא בארה"ב אבל אני מאמינה שהבסיס דומה לארץ. והשאלה היא בעצם מה לשאול? למה לכוון? למה לשים לב? ובכלל כל עצה שיש לכן

אתי77

New member
הי ../images/Emo13.gif

סתם להרגיעך...הלל בן שלוש ו4 חודשים ועדיין אני לא מבינה חצי ממה שהוא אומר... אבל אני בעד לבדוק ברגע שיש חשש... אין לי מושג מה תעשהקלינאית תקשורת איתו בגיל הזה. בבדיקת שמיעה בארץ, מכניסים את הילד לחדר אטום מרעשים (לפעמים קטן וקצת מחניק ) ומהצד השני, קלינאית תקשורת שהיא גם אודיומטרית משמיעה לו צלילים ורואים איך הוא מגיב. מסתם צלילים עד למילים עם הוראות (לדוגמא יכולים לתת לו תמונה ולהגיד לו להצביע על הכלב על החתול וכו'....) אם רוצים לעשות בדיקה מדוייקת יותר ישימו לו אוזניות כדי לבודד כל פעם אוזן אחרת. אם הוא לא הרכיב אוזניות מעולם, אולי כדאי שתתנסו קצת בבית כדי שהוא ישתף פעולה ולא יבהל. וגם יכול להיות שהם עלולים לחשוב שהוא יגיב יותר טוב לעברית מלאנגלית, ושזה יהיה טוב שיהיה מישהו איתך שיהיה בפנים בחדר הקטן איתו כדי שתוכלי את לדבר איתו מבחוץ - גם קול מוכר וגם שפה אחרת. אבל אין לי מושג מה קורה בארצות הברית... תעדכני אותנו אחרי הבדיקה, אני סקרנית לדעת מה הולך שם...

הי טולי

אני כבר כמה ימים רוצה לענות אבל לא ממש יודעת מה להגיד. אין לי הרבה מה לחדש אבל כן היה חשוב לי להתייחס אליך כי אני יכולה לתאר לעצמי כמה מלחיצה יכולה בדיקת שמיעה להיות. לא כתבת אם יש סיבה לחשדות אצלכם או שזה רק עניין הדיבור. אני לא מומחית גדולה אבל אני יכולה לספר לך שאחי הקטן לא דיבר עד גיל שלוש. מילה. מאז הוא לא סותם את הפה
חוץ מזה, יכול להיות שהעובדה שאתם גרים בחו"ל ואולי מדברים שתי שפות במקביל קצת מקשה עליו? (אין לי מושג, אני סתם מנחשת. ולא שזה דבר רע. הרי בסוף הוא ישלוט בשתי השפות אבל אולי זה קצת מאט). מה שאני מנסה להגיד זה שיכולות להיות המון סיבות לאיחור בדיבור ולא בהכרח בדיקת שמיעה. אבל טוב שאתם בודקים. חשוב מאד לגלות אם יש בעיה כמה שיותר מוקדם. לגבי הבדיקה עצמה, אתי תיארה מצוין את מה שקורה כאן. מה שאני רוצה להוסיף זה לא למהר להסיק מסקנות ולהילחץ. לפעמים הילד לא משתף פעולה כי הוא עייף או המום מעצם הסיטואציה. יכול להיות גם שהאזניים שלו סתומות מכל סיבה שהיא (לחץ, נוזלים וכו'). זה אומר שצריך טיפול אבל לא מעיד בהכרח על בעיה קבועה. אני לא אשכח את אחת מבדיקות השמיעה הראשונות שעשינו שבהן הבת שלי ישבה איתי בחדר, האודיולוגית ממש צעקה בווליום בלתי נסבל והילדה לא מצמצה. אני יצאתי מהבדיקה ממררת בבכי. אבל מה - היא פשוט הייתה עם נוזלים. ניתוח כפתורים פתר את הבעיה. (היא עדיין לקויית שמיעה אבל לא חרשת). אז לכי לבדיקה ותהיי רגועה. והכי חשוב - ספרי לנו אחרי זה איך היה. כדי שנוכל להרגיע או לייעץ
בהצלחה

Tully Is Here

New member
תודה טוליפ../images/Emo24.gif

הבעיה היא רק עיכוב בדיבור ואני מתארת לעצמי שזה סטנדרט פה כי נישלחנו אוטומטית גם להערכת שמיעה וגם לבדיקה אצל קלינאית תיקשורת. הוא מדבר והרבה, הבעיה היא שהיחידה שמבינה אותו זה אחותו וזה מאוד מתסכל אותי ואותו, הרבה פעמים אני צריכה לקרא לה ש"תתרגם", אז אני מאמינה שהוא יגיע לשם רק בדרך אם אפשר לשלול בעיות אחרות ולזרז קצת, אז למה לא
גם נורא רועש פה בבית ותהייה לי הזדמנות לדבר עם מישהו שמבין על זה. אבא שלהם לא שומע טוב, לא עושה שום דבר בנידון אבל תמיד הווליום גבוהה, בין אם זה טלויזיה או רדיו שהוא תדליק ובין אם זה הצעקות כשהוא מדבר. נקווה לטוב ואני בהחלט אחזור לספר לכן איך היה.

אשלג

New member
רוצה רק לחזק מה שאמרו לך קודם לגבי הנוזלים

אם יש בעיית נוזלים, אז בדיקת האודיולוגית די מיותרת עד שיפתרו את בעיית הנוזלים מבחינת ההחלטה האם יש בעית שמיעה ומהי חומרתה. באחד ממכוני השמיעה שהיינו בהם אמרו לנו שאצל ילדים הם תמיד מתחילים בבדיקת נוזלים, כי היא בדיקה לא כואבת שלוקחת דקות ספורות, וחבל שהילד יבלה חצי שעה בתוך החדר של האודיולוג ואחר כך יתברר שהבירור שעשו נובע מנוזלים... בכל מקרה - בהצלחה, בשורות טובות

למעלה