היי לכולם :)

היי לכולם :)

העלתי פליקס בשם " גן עדן " מדהים לראות בסרטון כמה המציאות שלנו כל כך עמוקה ולעיתים קרובות ,נראת לנו כמובן מאיליו. נטי אני מכבד מאוד את הרעיון שלך . וממליץ גם לך לראות את הסרטון, ומאוד מעניין אותי לדעת מה אתה חושב עליו . מחכה לתגובה מהירה :) .

natiad

New member
סרט מענין מאוד

קודם כל, אני מתנצל שלקח לי זמן לצפו בסרט ולענות לך, מקווה שתבין. לגבי הסרט - אני חושב שכל מה שהם אומרים בסרט, בעיקר בסוף אלו דברי טעם, בעיקר ההבנה שהדבר החשוב ביותר הוא לעשות מעשים טובים. מצוות. לעשות טוב לאנשים אחרים ולא להיות אגואיסט. קטונתי מלדבר על מהי מהות האמונה היהודית. אחת הסיבות לעשיית הסרט הזה, היא הרצון להבין ולשמוע מאחרים מהי תפיסתם על אלוהים. וזאת מתוך מקום שלך כבוד וצניעות בפני כל אדם, ובפני אנשים מאמינים. ומתוך רצון לאפשר דיון פתוח בנושא - לאפשר לכל אחד להתבטא... אהבתי גם את העובדה שהדוברים בסרט לא רואים סתירה בין מדע לנוכחות אלוהית. גם אני לא רואה סתירה כזו. בדקה 10 בערך בסרט נאמר משפט מדהים - נאמר משהו שהוא אחת הסיבות שבחרתי לעשות את הסרט הזה באינטרנט. הם אומרים שם שעל פי הקבלה, העידן של האינטרנט - וחופש המידע - המעבר החופשי של מחשבות בין מקומות שונים בעולם, במהירות - ברשת האינטרנט הוא משהו שדומה למהות האלוהית. האמת הייתה לי צמרמורת כששמעתי את זה, כי כשחוויתי את האינטרנט והבלוגיספרה גם הרגשתי את זה ואפילו כתבתי על כך, וזה היה המניע שלי לעשות את הסרט על תפיסה של אנשים לגבי אלוהים. כי הרגשתי שהאינטרנט מסוגל לחבר בין כל התודעות בעולם. וחיבור בין כל התודעות בעולם הוא סוג של אלוהות (מקווה שאני לא פוגע באף אחד כשאני אומר את זה - זו רק דעתי הצנועה). אז "סרט מהלך" - מקווה שתשובתי מספקת אותך. ובנוסף, אשמח אם תצלם קטעים במיוחד עבור הסרט - לא רק תעלה קטעים שכבר נעשו בעבר...(יכול להיות נפלא אם תצלם אנשים במיוחד לסרט ובכך תוכל להשפיע על התוצאה... שבוע טוב, נתי

נתי היקר :)

קודם כל אני שמח מאד שצפית בסרט, חקרת אותו, ואף חידדה לעצמך מחשבות שונות שחשבת כתוצאה מצפיה זו. לדעתי הסיבה לעשיית הסרט כמו שכתבת היא הרצון להבין ולשמוע מאחרים מהי תפיסתם על בורא עולם. מצד אחד אבל. ומצד שני לתת תשובה החלטית לדעתי לכל היתפרצות המידע והטכנולוגיה שהתרחשו במהירות מסחררת, את דרך פעולתו של שבב מחשב, את פלאי הבריאה. איך נוצר העולם, ומהי תכליתו.. נתי היקר הסרט הזה כמו גם לך ענה לי על הרבה מאות שאלות ששאלתי את עצמי מילדותי עד עצם היום הזה והשלים לי תמונה מושלמת על כל העולם הזה ונתן לי תשובות מספקות שאין כמותם. אני אדם שלא קל לשכנע אותו, אדם בעל חכמה,בינה ודעת,והסרט הזה פשוט הדהים אותי. אני אדם שמגיל מאד קטן שאל את עצמו , מי אני ? מה אני ? ומה אני עושה כאן ,כלומר מה התכלית שלי בעולם הזה?. הייתי שואל את עצמי כל הזמן ,אם באנו לעולם הזה כדי לחיות ..? למה אנחנו מתים בסוף, ואם אנחנו מתים אז למה אנחנו חיים ? כדי למות בסוף? זה כבר העלה לי מנורה אדומה לעצם קיומי בעולם ותכליתי . מה התכלית של האדם בעולם הזה ..? להיות מאכל לתולעים בסופו של עניין??? לא ניתפס. כלומר יש תכלית לבריאת העולם ,לבני האדם, לחיות ,לעצים, לגרגיר של חול ובעצם לכל דבר בעולם הזה. כל אדם בעולם הזה נוצר על ידי האל לתכלית מסוימת, התכלית הזאת היא נשמתכם ולתת לנשמה הזאת ביטוי בחייכם. הסרט עונה גם על שאלה מאד חשובה שכל אדם וילד שואל את עצמו, למה אלוקים מסתיר את קיומו ,למה הוא לא בא אלינו ומדבר איתנו ישירות. התשובה היא: הוא ברא את העולם כך שהוא מסתיר היטב את קיומו, מדוע הוא עשה זאת..? הוא רצה משהו שבא מאיתנו, וכדי לאפשר זאת היה עליו למחות את עקבותיו כליל. להסיר את עצמו לגמרי כך שהיחסים איתו לא יהיו מסקנה הגיונית אלא שעבודת האל תהיה בחירה אישית. הוא רוצה שנגלה אותו,נכיר בקיומו,ונבין שכדאי לנו לעבוד אותו. דוגמא קלאסית היא אדם שלא נותן תוצרת בעבודתו ומקבל את משכורותו בבושה כלילה. לעומת אדם שכן נותן את התוצרת ומקבל את המשכורת בשמחה. האל רוצה שנגיע אליו נקבל את השכר שלנו בכבוד ולא בבושה. נקבל רק מה שמגיע לנו. בכבוד רב . כל עולם האינטרנט גם הדהים אותי בידיוק כמוך. הסרט אומר שכתוב בזוהר הקדוש שיום אחד מן הימים תהיה היתפרצות טכנלוגית מדהימה ושכל הידע התפרץ במכה אחת. התכלית של היתפרצות זו לדעתי היא בטח לא כדי שאוכל לדבר עם איזה בחורה במסנג'ר, או בצ'אט, או לספק את יצר המיני שלי באתרי סקס, , או לפתח את העסק שלי באינטרנט, או סתם לשחק באיזה משחק, טכנולגיה רבת עוצמה עם תכלית. התכלית להעביר מידע ולעבדו. לא סתם מידע אלא ידיעת האל, התכלית שלנו בעולם ,ומי אנחנו בעצם. הטכנולגיה נותת לנו את הכלים הנפלאים ומאפשרת לנו להגיע לאנשים במרחק אלפי ק''מ בשניות ספורות,מאפשרת ממש לתת השראה לאדם שיושב בשקט בפרטיות ביתו,ולהגיע לליבו לגלות לו ולענות לו על כל שאלה שרק היה רוצה לשאול,והכל בעזרת ספר התורה הקדוש שלנו -היהודים. מצוות זיכוי הרבים היא מצווה הגדולה והחשובה בתורה. וכאשר אתה מעלה תכנים העונים לשאלות החשובות שלנו בחיים ואתה עונה לאנשים שניכנסו לתוכן שהעלת באיטרנט אבל סתם בטעות אולי. אתה מזכה אותם ומזכה את עצמך בו זמנית ואת שכרך תקבל בעולם הזה חוץ מהשכר הצפון לך לעולם הבא. שימו לב שיש כל מיני סוגים של אנשים שמנצלים את עולם האינטרנט בצורות שונות . האחד יושב ומשחק כל היום, השני גולש באתרי סקס ונהנה מבחורות יפות ללא לבוש, השלישי שמחפש את התכלית והעניין. הרביעי שופתח פורום משלו, החמישי, החמישי החכם שדואג להעביר ולהכניס תוכן חשוב זה לאינטרנט.ובעצם נותן את התכלית האמיתית לקיומו של האינטרנט. דעו לכם , שכל מצווה שיהודי עושה בזכות הפצת היהדות שתעשה מזכה אותך בחיי נצח, גם אם לא קיבלו את דבריך יש לך זכות כי התאמצת לזכות את הרבים, להשפיע על עוד יהודי לקיים מצוות ולהתחבר לבורא עולם ולתכלית קיומו. סיפוק- כשאתה עוזר ליהודי ומביא לו אוכל או כל עזרה אחרת אתה מרגיש סיפוק כי שימחת עוד יהודי , קל וחומר כשאתה עוזר ליהודי לזכות לחיי נצח, לזכות להתחבר לבורא עולם , אתה עושה לו את העזרה הכי גדולה שאפשר לעשות, כי אתה לא עוזר לו לרגע אחד או ליום אחד, אלא אתה עוזר לו לנצח נצחים אין גבול, לכן בהפצת יהדות ניתן להרגיש סיפוק רב ושמחה רבה שאנחנו עוזרים לעם ישראל את העזרה הכי גדולה וחשובה שניתן לעזור. ראית איזה סרט מעניין, שמעת הרצאה מעניינת שענתה לך על שאלות לעצם קיומך, גילית משהו. תפוס את החומר ותעביר אותו עלה. אל תרפה. נצל כל שניה אפשרית. לא סתם נולדת עם הידע שיש לך, עם היכולות שיש לך, עם הכישרונות והכלים, כי אלוקים יודע ואלוקים מחכה שתעזור בהפצת יהדות , שתעזור ליהודים לדעת על יהדותם שתעזור לעם ישראל לדעת שיש להם כתובת לאן לפנות למי להתפלל, למשהו שרוצה אותם ואוהב אותם ומעוניין בטובתם הנצחית, אתה יכול להיות השליח שיגלה להם זאת. נטי היקר גם אני הייתי שמח לדעת שהמדע בעצם לא מגלה לנו כלום אלא מחזק את הידע הידוע מראש כבר מלפני שנים ,לא סתם אנחנו יהודים והעם הכי קטן וחכם בעולם. אני מסכים איתך ואין לי ספק בכלל וגם לי היתה צמרמורת רצינית ששמעתי שעל פי הקבלה, העידן של האינטרנט - וחופש המידע - המעבר החופשי של מחשבות בין מקומות שונים בעולם, במהירות - ברשת האינטרנט הוא משהו שדומה למהות האלוהית. כי הרגשתי שהאינטרנט מסוגל לחבר בין כל התודעות בעולם. וחיבור בין כל התודעות בעולם הוא סוג של אלוהות . ( זה בידיוק מה שהרגשתי ואני עדיין מרגיש !! :) כיום יש לי בתפוז פליקס 40 סרטונים וסה'כ כמעט חצי מיליון צופים בשנה האחרונה בע'ה. :) הרעיון שלך פשוט הקסים אותי, ואני גאה בך מאד. אתה וכל המשתתפים בתוכנית שלך נטי היקר , הייתי שמח לצלם קטעים אבל אין לי את הזמן כרגע, אני מקווה שהשפעתי קצת לפחות מתגובה זו . מה שכן אני שחקן ואשמח לעזור בכל מיני דברים אחרים הקשורים לתוכניתך בנושא זה . אני מקווה שתרמתי מתגובה זו לכולם. נטי היקר תודה גם לך על התגובה למסר שלי . אמשיך לראות סרטונים. בכבוד רב שמואל :) ---> סרט מהלך.

תמירK

New member
אלוהים ואני...נשמע נהדר.

בס"ד רק הרעיון שווה מיליון, הכסף בכלל לא מעניין
, גם אלוהים לא צריך ריטינג. אני אשמח להיות חלק מהפרויקט. כשתשב עלי המוזה אני אולי הקליט משהו. וגם...כן אני מוקסם מההתרגשות שלכם, גם לתחושתי האינטרנט יש בו מימד "אלוהי" (ואפשר גם בלי מרכאות), הכיצד? לכל אדם יש את האין סוף שלו בתוך עצמו, האינטרנט זה סוג של אין סוף תכנים וקומבינציות. כשם שכל אחד בוחר איכן לגלוש במחשבות שלו, באופן דומה מתרכשת גלישה באינטרנט ובשונה נניח ממכשיר הטמטום( TV). לתחושתי הדרך גם כאן בפרויקט "אלוהים ואני" חשובה לא פחות מהמטרה. במקרה הזה אפילו הדרך חשובה יותר, כלומר להתוודות לאלוהים הקטן הנמצא בכל אחד מאיתנו, אותו ניצוץ שנשכח בגלל ניצנוצי היהלומים החומריים של הקפיטליזם הטוטלי(סרט בערוץ 8 לא נראה לי מעניין, סליחה אין לי טלוויזיה
) בקיצור, לכו על זה ובהצלחה תמיר קרני

natiad

New member
תודה תמיר

איזה כיף לשמוע מילים טובות על הפרוייקט. וגם כל כך קולעות. אני מאוד מסכים עם מה שכתבת על המימד האלוהי של האינטרנט. אני מרגיש את הפתיחות וזרימת המידע והרגש בו כל הזמן. כן - בניגוד לטלוויזיה - נכון הטלוויזיה היא מכשיר בעייתי כי יש "קול שליט" שקובע מה נראה ונשמע. עיקר הפרוייקט כאן הוא חווית השיתוף באינטרנט - ואני ממש ממש אשמח אם תקדיש את הזמן ותקליט את האמירה שלך לסרט - חשוב לי שאנשים שאיכפת להם ישתתפו בפרוייקט. תודה, נתי

תמירK

New member
כמה נחמד. נתי הוירטואלי זהה לנתי האמיתי ../images/Emo13.gif

שלומות הנה אותם פעמים נדירות שיוצא לך לדבר עם אדם שמופיעה בשמו האמיתי ולא באיזה ניק מטופש. שמע אני יודע שקל לתת עצות וקשה יותר לעשות, אך כיוון שגלשתי בדף הבית של הפרוייקט וצפיתי בקישוריות לגבי אייך עושים סרט ב flix (בחזקת "סרט הדרכה לצילום FLIX טוב"), ומכיוון שראיתי גם בבלוג שלך שאתה מחפש סטודנטים בחוג לקולנוע וכיוצא באלה. מכאן תגובתי זאת: נניח, תראה את הסרטונים שהצבתי בפליקס האישי שלי, אני מצלם נגד השמש, אני מצלם עם מצלמה "רוקדת" ללא חצובה, יש ולפס הקל מתגנבים צלילים (כמו הנביכות של הכלבה החמודה של השכנה מימול). אם נוריד את כל אלה זה כבר לא יהיה סרט אוטנטי שיתופי של גולשים, זה יהיה סרט רק ל"מביני עניין". אין ספק שמבחינה טכנית סרט לטלוויזיה צריך להיות מופק באיכות טובה יותר בגלל גודל הפורמט השונה. מסך 4 אינצ' זה לא מסך 34 אינצ'. להעביר סרט שצולם במצלמת אינטרנט למסף 34 אינצ' זה פשוט לא עובד. איך בדעתכם להתגבר על הפרדוקס? ועכשיו בנימה יותר פילוסופית כיוון שב"אלוהים" עסקינן, מי שקבע מה נוח לעין האנושים הוא אלוהים ולא במאי פלוני (אגב אותו סרט הדרכה עשוי לטעמי באופן נפלא, אך הוא מציג ז'נר "מיקצועי" מסויים). אלוהים שלי אוהב כל יצירה, כי כל יצירה מכל סוג היא קודם כל שלו. ככה בגדול. גם "אלוהים" הכל הוא עושה בערך, וראה זה פלא הכל כל כך מדוייק. אז מה בדעתכם לעשות עם כל קטעי הפליקס שמצולמים "רע". כי חשבתי שקטעים אלו של היוצרים ב FLIX זה עיקר הסרט, ועכשיו אני מבולבל. תמיר קרני

natiad

New member
אני מאוד רוצה את התיעוד האותנטי

מאוד פשוט - אני לא מצפה לשום דבר - ולא מבקש - הסרטון שמסביר על תאורה וקול אלו רק הצעות - ממש לא מחייבות. וסטודנטים לקולנוע - כי אולי גם להם יש מה להגיד. אבל אני בעיקר מחפש את הקול של אנשים כמוך - של כל אחד בעצם - העיקר שיהיה משהו להגיד - משהו שרוצים לספר לעולם. זה הכי חשוב. אז אני ממש מקווה שתצלם. תודה, נתי

למעלה