היי, מבקש המלצה למזון דיאטטי ..

אהלן,
החתולה של ההורים שלי ממש שמנה, תמיד הייתה .
לפעמים פחות , לפעמים יותר, אבל תמיד.
כבר הייתה תקופה לפני איזה שנה, שנתיים שהיא ירדה במשקל ונראתה יותר טוב אבל אז שוב השמינה, לדעתי כי ההורים שלי לא הקפידו על כמויות מזון.
מה שאני רוצה לדעת זה אם יש מזון דיאטטי יותר טוב ממה שהיא מקבלת.
וכשאני אומר יותר טוב אני מתכוון לזה שיהיה יותר דל קלוריות ושומן כדי שהיא תוכל לאכול כמות נחמדה של גרגירים ולא תרגיש מתוסכלת.
כרגע היא אוכלת hills metabolic, מצרף לינק למוצר שם מופיעים כל הפרטים, הרכב תזונתי, ערכים וכו.
תודה, קישור למוצר קישור למוצר

dimitrygo

Active member
מנהל
אהלן,
החתולה של ההורים שלי ממש שמנה, תמיד הייתה .
לפעמים פחות , לפעמים יותר, אבל תמיד.
כבר הייתה תקופה לפני איזה שנה, שנתיים שהיא ירדה במשקל ונראתה יותר טוב אבל אז שוב השמינה, לדעתי כי ההורים שלי לא הקפידו על כמויות מזון.
מה שאני רוצה לדעת זה אם יש מזון דיאטטי יותר טוב ממה שהיא מקבלת.
וכשאני אומר יותר טוב אני מתכוון לזה שיהיה יותר דל קלוריות ושומן כדי שהיא תוכל לאכול כמות נחמדה של גרגירים ולא תרגיש מתוסכלת.
כרגע היא אוכלת hills metabolic, מצרף לינק למוצר שם מופיעים כל הפרטים, הרכב תזונתי, ערכים וכו.
תודה, קישור למוצר קישור למוצר
מה היא אכלה לפני זה? למה אתה לא רוצה להמשיך עם hills metabolic?

מה היא אכלה לפני זה? למה אתה לא רוצה להמשיך עם hills metabolic?
היי דימיטרי, היא אוכלת הילס מטבוליק כבר תקופה די ארוכה.אני פשוט לא מרוצה מהתוצאות, לא רואה ירידה במשקל למרות שהיא לא מקבלת כמויות גדולות (ועדיין ההורים שלי שמאכילים אותה יכולים להקפיד יותר על הכמויות).אם יש מזון "רזה " יותר מבחינה קלורית אפשר יהיה לתת לה קצת יותר מבחינת כמויות כי אני מתרשם שהיא רעבה.
אז אם יש אלטרנטיבה אשמח לשמוע.

dimitrygo

Active member
מנהל
היי דימיטרי, היא אוכלת הילס מטבוליק כבר תקופה די ארוכה.אני פשוט לא מרוצה מהתוצאות, לא רואה ירידה במשקל למרות שהיא לא מקבלת כמויות גדולות (ועדיין ההורים שלי שמאכילים אותה יכולים להקפיד יותר על הכמויות).אם יש מזון "רזה " יותר מבחינה קלורית אפשר יהיה לתת לה קצת יותר מבחינת כמויות כי אני מתרשם שהיא רעבה.
אז אם יש אלטרנטיבה אשמח לשמוע.
אפשר לנסות הילס R/D, הוא אמור להיות יותר יעיל בהורדת משקל. צריך להקפיד על הכמויות המומלצות על גבי המזון הזה, מהתיאור שלך נשמע שהורייך לא מקפידים על זה ולכן החתולה לא מורידה משקל.

Yukita

Active member
מנהל
דימה כמובן יוכל לתת תשובה המתעמקת במרכיבי מזון, אבל בגדול - מזון דיאטתי לא עושה כלום אם לא מגבילים כמויות. זה לא שאפשר להגדיל מנות רק כי האוכל דיאטתי - זה לא עובד (לא בבני אדם ולא בחתולים).

דימה כמובן יוכל לתת תשובה המתעמקת במרכיבי מזון, אבל בגדול - מזון דיאטתי לא עושה כלום אם לא מגבילים כמויות. זה לא שאפשר להגדיל מנות רק כי האוכל דיאטתי - זה לא עובד (לא בבני אדם ולא בחתולים).
ברור, אני מתכוון להדריך את ההורים לתת לה כמה ארוחות ביום, לא יהיה מזון זמין כל הזמן

אלישבע777

Well-known member
ברור, אני מתכוון להדריך את ההורים לתת לה כמה ארוחות ביום, לא יהיה מזון זמין כל הזמן
אני מקפידה על הדיאטה של החתול שלי. אומנם הוא כן עלה בשנה שעברה ( 22) אבל... רק 200 גרם... הוא כיום מתקרב לגיל 3 אבל בשנתו הראשונה הגיע למשקל של 5 קילו! בעונת החורף החתולים רעבים יותר ואוכלים הרבה, נכון לחתולי רחוב וגם לחתולי בית. יוקיטה צודקת, רק הגבלת המזון יכולה לעזור. מאחר שבחורף הזה הוא באמת רעב יותר, אז אני מרטיבה לו את המזון וזה עוזר קצת. גם מקבל מים וגם המזון היבש תופח ושוקל יותר. למזלי הוא חתול נוח, ואינו מוחה. הוא גם יודע שמילה שלי היא מילה... ולא יעזרו כל הבקשות... הוא באמת כמעט שאינו מבקש לאכול.
הוא רגיל להאכלה 4 פעמים מהבוקר ועד אמצע הלילה ויודע יפה מתי כל ארוחה... אבל אם אתן לו חופשי, הוא לא יידע שובעה!! הארוחה הרביעית - היא חטיפים והוא מת על זה. ס"ה הוא מקבל 70 גרם. לפי דימיטרי זה מעט יותר ממה שהוא צריך, אבל אני רוצה שהוא יהיה מרוצה. אני מחלקת את המשקל הכללי ל- 4 אבל אפשר אחרת ( בוקר וערב 20 ג כ"א צהרים 15 ג' אוריג'ין, בלילה הוא מקבל 15 ג' חטיפים שהוא מת עליהם, מזון שאינו מושלם, אבל טעים לו ועד הבוקר אינו מקבל מזון) . חתולים כחיות טרף, יכולים לצום זמן רב מאד, אבל אצלי הוא צם בערך 8 שעות ברציפות בלילה.... לא נורא.

קשה להרגיל חתולים לסדר יום שאנו רוצים, אבל עם התמדה ללא פשרות, הם כן מתרגלים. הם תמיד ינסו להפר את השגרה, אבל אנו צריכים להתמיד. אם הוריך יכולים לעמוד בתחנוני חתול רעב ולא להכנע - אז מצויין. אם הם אינם יכולים לעמוד בזה, ולא נוח להם לשקול את המנה בכל פעם ולתת בשעה קבועה פחות או יותר, אז לא כדאי לשגע אותם ואת החתול גם! הירידה במשקל היא מאוד מאד איטית, אבל אם החתול יציב במשקלו בחורף זה גם טוב. כי מה שהם צוברים בחורף - נשמר לקיץ וחוזר חלילה...

לא מבין את מה שאת אומרת. תמיד הנחתי שזו בדיוק המשמעות של מזון דיאטטי - שאותה כמות מזון תורמת פחות "קלוריות" (או נכון יותר - עליה במשקל). ואם לדייק, אז שאותה מידת שובע אמורה להיות פחות משמינה.
לדוגמה- 100 גרם קוטג' 3% יהיו פחות משמינים מ-100 גרם קוטג' 9%, בלי קשר לשינוי (הגבלת) הכמויות. אם אחליף את רוב האוכל בירקות, ואוכל בלי הגבלה, ארזה. לא ככה?
מדוע מזון דיאטטי "לא עושה כלום" אם לא מגבילים כמות?

Yukita

Active member
מנהל
כי לחתולים לא אכפת ש100 גרם X משמינים פחות מ100 גרם Y. אם לא תגביל כמות, הם יאכלו הרבה מעבר לכמות שתעזור להם לרדת במשקל... משום כך בדיאטה חייבים לחלק לארוחות מוגבלות לפי משקל תואם גודל חתול וגילו ולא בלי הגבלה.

אצלי בבית דיאטה כנראה תעזור מאוד, אבל יש שישה חתולים שחצי מהם לא צריכים דיאטה וכל השישה נוטים לדפוסים אחרים מבחינת כמות אוכל ומהירות אכילה כך שחלוקה של כל האוכל לארוחות כרגע אינה ריאלית, כל כמה שזה יכול להועיל. שינוי האוכל לא עוזר במקרה כזה.

למעלה