היי, שאלה של חובב...

• פותח הנושא Y.G.J
  • פורסם בתאריך

Y.G.J

New member
היי, שאלה של חובב...

אני מנסה עם כל ההסברים באינטרנט לעשות שושנה... עברתי את השלב המעצבן של הטוויסט... והגעתי לריבוע שיש לו כפלים באמצע... אתם בטח יודעים על מה אני מדבר ואם לא אז בטח תבינו את המשך הבעיה שלי... עכשיו, לפי ההסברים, אניצריך לעשות את העלים על ידי כך שאני עוטף כל רבע ברבע הבא... שתי בעיות בהן אני נתקל: 1. אם אני עושה את זה, כנראה לא נכון, אני מגיע אחרי השלישי למצב שאני לא יכול לתפוס את הרביעי... ואז זה נראה כמו איזה קונוס 2. לא מבין איפה אני טועה, אבל מה אני צריך למשוך מעל מה? איפה אני צריך ללחוץ כדי שזה ייצא כמו שצריך? הסתכלי בוידאים באינטרנט ובמדריכים מצויירים - נאדה! זה האוריגמי הכי מעצבן שנתקלתי בו עד היום (במחינת מה שהיה לי צורך/רצון לעשות) טנקס

giladznaor

New member
זה אכן דגם מאוד לא פשוט

ממש קשה לנסות להסביר את זה בכתב, וגם בוידיאו זה לא ממש עוזר. ההמלצה הראשונה שלי היא להיפגש עם מקפלים אחרים ולשאול אותם פנים מול פנים. אני קיפלתי דגמים מורכבים של קמיה מתרשימי קפלים ולא הצלחתי לקפל את הורד עד שבועז הראה לי. ההמלצה השניה: 1. אתה עושה נכון. אחרי השלישי צריף לתפוס את הרביעי. זה בד"כ כולל לעזוב את הראשון. ואז עוד פעם ועוד פעם עד שבסוף מצליחים את כולם. 2. לפי איזה הוראות אתה מקפל?

Y.G.J

New member
הצלחתי...

ניסיתי וניסיתי - צפיתי שוב בוידאו... אבל זה יוצא לי שושנה גבוה וצרה - אני מחפש שושנה נמוכה ורחבה...

barakfishel

New member
לא שושנה אלא ורד

זאת טעות בעברית בתרגום (כמו ארנב ושפן) Lily זה בעצם שושנה. Rose זה ורד. סמתם לב שsatoshi kamiya סוף סוף פרסם crease pattern של ryuzin 2.1? משהו בארץ כבר עשה את הדגם הזה? כי אני מתכוון להתחיל לעבוד על זה ( כן זה עלול לקחת כמה חודשים להבין איך) אבל זה בערך החלום שלי. אז אם משהו כבר קיפל את זה אני אשמח לדעת. תודה

gvish

New member
תגיד לי ותאמר לי, זה אותו דבר או היינו הך?

rose = שושנה = ורד. lily = שושן = חבצלת. מורפיקס יכול לעזור עם הדברים האלה.

giladznaor

New member
ryuzin

קניתי ב2003 פוסטר של תרשים הקפלים של 2.1, אבל מעולם לא ניסיתי לקפל אותו. אני מחכה עם זה לפנסיה
בכל מקרה זה תרשים מאוד מעניין, וגם אם לא תקפל שווה מאוד לנסות להבין אותו.

למעלה