היי

היי

התווכחתי עם חבר שלי בשאלה כמה סיכון יש בקיום יחסי מין לא מוגנים. חבר שלי טוען שהסיכוי להדבק ביחסי מין לא מוגנים קטן מהסיכוי לא להדבק באיידס... כמובן שמדובר בקיום יחסים בין גבר לאישה... אני אישית לא מסכים...מה אתם אומרים? ועוד שאלה-אם הקונדום נקרע במהלך היחסים ואיבר המין נשאר כמה שניות בנרתיק שהוא חשוף-האם אפשר להדבק ומהי דרגת הסיכון?

רגע..לא ניסחתי זאת טוב

הוא טוען שהסיכוי ;להדבק; באיידס ביחסים לא מוגנים קטן מהסיכוי ;להדבק; באיידס ביחסים לא מוגנים!

הסיכון להדבק איידס

הסיכון הממוצע להדבק באיידס ביחסי מין לא מוגנים בין גבר לבין אשה נשאית איידס הוא כ 0.2% בכל פעם. כלומר:כ 0.4% אחרי פעמיים, וכו´. זה סיכון ממוצע. קיימים מצבים בהם האשה מדבקת במיוחד: למשל אם יש לה מחלת מין נוספת, או שהיא במצב מתקדם של מחלה. יש מצבים בהם הגבר רגיש במיוחד להדבק, למשל אם יש לו מחלת מין. במקרים אלו הסיכון להדבק גבוה בהרבה. אין טעם לחשב חישובים כאלו: אין ספק שאדם אחראי חייב לקיים רק מין בטוח עם בני/בנות זוג מיזדמנים/ות. אם הקנדום נקרע ,ניתן להדבק באיידס. אין הערכה כמותית של סיכון זה, אך הוא קיים. סביר שהוא נמוך יותר מן הסיכון לקיים יחסי מין בלי קונדום בכלל.

amir100

New member
אני חושב

שהחישוב הסטטיסטי שביצעת לא מדויק. אם הסיכוי בכל מגע הוא 0.2% אזי גם אחרי הפעם הראשונה הסיכוי לפני המגע השני הוא 0.2%, לסטטיסטיקה אין זיכרון. כמו שאתה זורק קוביה והסיכוי שייצא 6 הוא 1/6 , בפעם הבאה שתזרוק את הקובייה הסיכוי יהיה עדיין 1/6 ולא 1/3.

חישוב סטטיסטי

בכל פעם מחדש הסיכון הממוצע להדבק באיידס ביחסי מין לא מוגנים הוא זהה ,אך בכל פעם מחדש האדם נוטל את הסיכון מחדש,וזה מצטבר בכל פעם.

למעלה