היי

היי

אני חייב לעזוב את הביתה מהמון המון סיבות (אני חילוני-מסורתי והורי דתיים, ההורים רבים הרבה בין לבין עצמם,וגם איתי,ועוד כל מיני סיבות) אני סטודנט בן22,ומשום מה אני לא מסוגל לעשות את הצעד הזה,ישבתי וחשבתי -למה? אז ככה: מפחיד אתי לחשוב לגור בדירת סטודנטים מבולגנת (ואולי גם מלוכלכת),ששומעים בה כל היום מוזיקה בקולי קולות,שהכלים בכיור נוזלים עד לרצפה, הבגדים והספרי לימוד מסתובבים בכל הבית וגם בשירותים,שמביאים חברים הביתה עד ל 2 בלילה, ושבכלל גם להם צריך לתת דו"ח על :"לאיפה אני הולך"? ואיך היה?ואיפה היית אתמול וכו'... פתרון:לגור לבד מצד שני, יש לי את הבעיה , שאני חייב לדבר עם אמא שלי כל יום (אני קושר אליה) ובכלל אין לי חברים טובים,ואני חייב לדבר עם מישהו לפעמים, אז זה נוח לי במידה מסויימת. (מה עושים?) אתם חושבים שאני לא מספיק בוגר בשביל לעבור דירה? או שיש לי טעויות יסודיות בחשיבה? אם טעיתי תקנו אותי

goldy

New member
אהלן! ../images/Emo13.gif

1) אין דבר כזה מחשבה לא נכונה. 2) אתה צריך למצוא עבודה שתרגיש בה נוח, עם אנשים איכפתיים שיהיה לך כיף להיות איתם (עמיתים לעבודה, לא בהכרח חברים שלך). 3) אחרי שתחסוך מספיק לקיום של מספר חודשים, או שהנטו שלך יכסה הוצאות בסיסיות בכל חודש תוכל לעבור לגור לבד. 4) חפש דירה יפה בשכונה טובה; 2 חדרים זה אחלה
. בהצלחה

akapulko2020

New member
ועוד

ראשית,מסכימה עם מה שכתב לך goldy בעניין מתי לעבור מבחינה כספית.אין טעם לעבור לחודשיים בשביל לשרוף חסכונות ולחזור חזרה. ככלל,לדעתי,אין טעם לצאת מהבית אם אתה לא מרגיש מוכן-זה גם ככה לפעמים קצת קשה בהתחלה,ויהיה קשה יותר אם לא תרגיש שאתה מוכן ושלם עם ההחלטה. בעניין הדירה:אתה לא שוכר דירה בעיניים עצומות,וכך תוכל לוודא שהדירה אכן נקיה פחות או יותר,ולהתעניין על הרגלי החיים והבאת החברים של מי שכבר גר בה. זה לא מדויק שלשותף אתה חייב לדווח מה אתה עושה-זה תלוי במערכת יחסים שתיווצר ,אם שותף הופך להיות חבר שלך עם הזמן,אתה תרצה לפסר לו דברים,אם לא-גם טוב,העיקר שאתם מסתדרים טוב כשותפים. יכול להיות שלגור עם עוד שותף/ה אחד ולא יותר ,יקטין את כמות הבלגן האפשרית,במיוחד אם תבחר את השותף בקפידה. ממליצה לך לקרוא בפורום הזה את השרשורים הרלוונטיים לחיפוש שותף ועוד הרבה דברים שיועילו לך ויפיגו קצת את החששות.

ועוד משהו

איך מחפשים דירה? בעיתונים?מתווכים? איפה? וחוץ זמה,הסתכלתי קצת על השירשורים והחלטתי שאולי אם מישהו רוצה לגור לבד,עדיף לו גם חתול/כלב או משהו בסגנון. מה אתם אומריפ? ועוד משהו קטן, האם יש הבדל חזק במחיר של לשכור דירת חדר/חדר וחצי לבד לעומת דירת 3 חדרים עם 2/3 שותפים?

akapulko2020

New member
אהם

לא יכולה לייעץ מניסיוני-אבל יש אתרי אינטרנט,ויש אתרים שמיועדים לסטודנטים(היה על זה שרשור לאחרונה בפורום סטודנטים) השאלה היא באיזה איזור אתה מחפש? לגבי עניין המחיר-אי אפשר לענות על זה בתיאוריה,תלוי באיזור,ובשכ"ד-פשוט תבדוק כאלה וכאלה,ותשווה. יש גם את עניין הארנונה והחשבונות שדובר עליהם הרבה בפורום

akapulko2020

New member
ונראה

לי שעיתונים זה רעיון טוב-מתווכים ,פחות,כי למה לשלם עוד כסף?

Alexco

New member
כמה תשובות

אתה יכול למצוא דירה בעזרת מדס, חוברת כזאת שמחלקים אני יודע שבאוניברסיטת תל אביב, אולי גם בעוד אוניברסיטאות. (www.madas.co.il 036407655), ככה אני מצאתי דירה... בנוגע לחתול\כלב: אמרת שאתה מודאג מלכלוך ובלאגן - מניסיוני שכשגרתי עם המשפחה היו לנו גם חתולים וגם כלבים, וזה יכול להוביל ללכלוך, ולעיתים גם לריחות לא נעימים, וזה גם הרבה השקעה וגם הוצאה שוטפת. כל הדברים האלה מתייחסים בעיקר לכלבים, אבל מצד שני חתולים שורטים את הספות. שוב, עדיף שתחשוב על זה לעומק, ולא תמהר לקנות חיית מחמד. אני לא אומר שלא כדאי לך לקנות אחת, אני רק אומר שיש לזה הרבה חסרונות ובעיות שכדאי לך לשקול. מצד שני, הרבה מאוד מחקרים הוכיחו שאנשים שמגדלים חיות מחמד הם פחות דכאוניים, פחות בודדים, חיים טוב יותר וכו'. אני באופן אישי החלטתי לפחות בינתיים לא לגדל חיית מחמד, לאחר ששקלתי את העניין.

יובאבא

New member
סטודנטים זה לא בהכרח רע

היי אורן אני לא חושבת שדירות, גם של סטודנטים, צריכות להיראות כמו מה שתיארת. אני יודעת שהדירה בה אני חיה היא לא רק מרווחת ונעימה, היא גם מציעה את כל הנוחיות שהיו לי בבית הורי ואף למעלה מזה (בנוסף להיותה שלי, ולא של הורי). אני גרה עם שני שותפים, כולנו סטודנטים. דעתי היא שדווקא סטודנטים, כל עוד קצת נזהרים בחיפוש, יכולים להוות שותפים טובים: סטודנט אחראי וחרוץ במידת מה לא יזדרז לערוך מסיבות רעשניות, או לטנף דירה לשווא. הרבה פעמים אנשים פשוט יושבים בחדר שלהם ולומדים, מקסימום רואים טלוויזיה. הבעיות הגדולות בתחום הניקיון הן בד"כ סביב המטבח: שטיפת כלים, פינוי אשפה, כאלו. כל מה שצריך משותף זה באמת נכונות לחלוק סביבת מגורים בצורה הוגנת. בכל מקרה, חבל לעשות את הצעד הזה אם לא מרגישים מוכנים. כלומר, אם אתה מרגיש שלמרות הכל הבית מעניק לך סביבה מגוננת שלא תהיה בדירה שכורה, אולי זה מוקדם מדי.

kiticat

New member
קודם כל

תשאל את עצמך עד כמה אתה מוכן להתמודד עם שינוי עצום. מבחינה נפשית מדובר במשהו די עצום שלא לדבר על האפשרות המאוד סבירה של ירידה ברמת המחייה. זו סטיגמה נוראית שכל השותפים ובמיוחד הסטונדטים ככה. פשוט צריך לחפש. אם אתה סטודנט ולך מפריע ליכלוך, למה שלא יהיו אנשים דומים? לדבר עם אימא שלך? בכיף. על טלפון שמענו? מבזק לבזק, בשעות הערב, אחרי שבע בערב, זה לא יקר.

למעלה