היכן ניתן ללמוד משפטים לאנשים עובדים ובשכ"ל אוניברסיטאי ??

shlomma1

New member

מעוניין ללמוד ולא מוכן לשלם 30,000 ש"ח לשנה...
אני עובד במשרה מלאה + ילדים ומשפחה ומעוניין במסלול שיאפשר זאת.

באוניברסיטה

אין מקום פרטי שמאפשר לימודים בשכ"ל אוניברסטאי.
אתה יכול להרשם לאוניברסיטה ולוותר על נוכחות.

lol65

New member
הוא לא יכול לוותר על נוכחות לגמרי

יש קורסים עם נוכחות חובה, בעיקר בשנה א'.
&nbsp
לפותח השרשור- תבדוק במכללת ספיר.

כן אבל..

אני שנה א׳ בעברית, ואמנם חוויתי רק סמסטר אחד (וגם הוא רק בעיצומו..) בינתיים אבל כבר אפשר להגיד שלמרות שעל הנייר יש נוכחות חובה, בפועל לא בודקים נוכחות ואפשר בהחלט לא להגיע ופשוט לקרוא את החומר לפני העבודות או המבחנים.. נכון, יש תרגולים שבהם בודקים נוכחות, אז מדובר על 3 שעות בשבוע סך הכל.. כך שאולי זה כן אפשרי
צריך לשאול מישהו שסיים כבר כי כאמור אני מדבר מתוך ניסיון של שליש שנה א בלבד..

lol65

New member
אני סיימתי...

ואני מדברת מניסיון של 4 שנות לימוד. הדבר משתנה ממקום למקום וממרצה למרצה. לא התכוונתי לזה שכתוב בשנתון שהנוכחות חובה, אלא למרצים שחלק מהציון שניתן אצלם הוא על נוכחות והשתתפות. יש מרצים שנותנים מטיב על נוכחות, ואז מי שרוצה, יכול לוותר על הבונוס הזה, אבל יש גם כאלה שאצלם נוכחות היא חלק מהציון הרגיל, ויש גם מרצים שאם הם לא מזהים אותך במבחן, אז הם לא נותנים לך לגשת אליו (זה יותר נדיר).
&nbsp
מה שאני אומרת הוא שבאופן כללי, כן ניתן לוותר על נוכחות, אם אתה מסוגל ללמוד לבד, אבל יש לקחת בחשבון שיש קורסים שבהם הציון עלול להיפגע עקב כך.
&nbsp
זה נכון בעיקר בשנה א', שם יש מערכת מובנת, ויש פחות מקום לתמרון מבחינת היכולת לבחור קורסים ללא נוכחות חובה כחלק מהציון.

Student2015

New member
אז אתה באמת לא מעודכן

כי אחרת היית יודע שהגבירו השנה ממש את דרישות הנוכחות. במיוחד בקורסי הבחירה או אשכול ראשי. (ואם אין נוכחות חובה, יש בחני מטיב, או מטיב על השתתפות, שזה בערך מקביל לנוכחות חובה..) זה משהו שאתם בשנה א׳ לא מודעים אליו אבל זה יוצר קושי משמעותי למי שהורה בפקולטה או עובד באופן קבוע. חוץ מזה שבאוניברסיטה לא מתחשבים בך ואף אחד לא יקל עלייך לקבל קורסים מסוימים כי הן בשעות נוחות, בניגוד למכללה.

למעלה