הילדה גפן נשארת בינתיים בישראל.

Harrington

Well-known member
מנהל
אחד הגולשים כאן ביקש לפני כמה חודשים שיחתמו עבור השארתה בארץ. כעת שר הפנים הורה לבחון את בקשתה מחדש.

קבצים מצורפים

• גפן אישור שר הפנים.jpg
    גפן אישור שר הפנים.jpg
    KB 111.7 · צפיות: 5

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אחד הגולשים כאן ביקש לפני כמה חודשים שיחתמו עבור השארתה בארץ. כעת שר הפנים הורה לבחון את בקשתה מחדש.​
נגולש אבי בן ביקש.

SupermanZW

Well-known member
אני צופה תרגיל כדלהלן: יוצא צו גירוש לאם בלבד, לא לבת, מכיוון שהבת תלויה באמה תיאלץ גם הבת לעבור לאתיופיה (לא מדובר על לחזור לאתיופיה, כי נולדה בישראל)

Harrington

Well-known member
מנהל
אני צופה תרגיל כדלהלן: יוצא צו גירוש לאם בלבד, לא לבת, מכיוון שהבת תלויה באמה תיאלץ גם הבת לעבור לאתיופיה (לא מדובר על לחזור לאתיופיה, כי נולדה בישראל)
נדמה לי שזה בדיוק היה המצב שבוטל כעת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני עם רגשות מעורבים. מצד אחד מסכים עם המדיניות שנכרים צריכים להיות מוחזרים לארצם אם אין סיבה מאוד טובה ועניינית לאזרח אותם. מצד שני, כאשר מדובר בילדים קטנים ובנסיבות כאלו שהילדים גדלו כאן זמן רב וכו', אפשר להחליק את זה. יש כאן כבר מספיק משפחות שאינן יהודיות ועוד אחת לא תמוטט את המדינה.

מצד שלישי, יש בעיה עם משפחות רבות שאינן יהודיות אך מציגות עצמן כלפי חוץ ככאלה. זה יוצר התבוללות בארץ מהסוג שהכרנו עד לא מכבר רק בחו"ל.

לפני שאביע את דעתי הלא מלומדה...
ואני לא מכירה את המקרה הספציפי... כמה עובדות מעניינות מאוד...
והחשובה ביותר היא ממשלת השינוי שהיתה לנו כאן לתקופה ארוכה מידי...
ועובדה שלא שינו את החוקים. ומשרד הפנים פועל - לפי חוק.
לצד זה... אני חושבת שהסמכות לקבוע מי נשאר לנצח ומי עוזב לנצח חייב להיות בידי
שר הפנים וסגן שר הפנים... שידנו באותם מקרי קצה...
ואם קהילות מקהילות ישראל 'נלחמות' על בת ואם או אב ובת וכו'. מלחמתם - תשמע ותבוא בשיקול לחיוב...

למעלה