הישרדות אוסטרליה - עונה 7

זה מרגיש כמעט אולסטארס, למרות שיש רק שלושה מתמודדי עבר אוסטרלים. ואת סנדרה, כמובן. אוברייטד בטירוף, אבל אין ספק שהיא דמות. כדי לשחק יותר טוב מראסל באוסטרליה היא צריכה לשרוד... מועצת שבט אחת. אני מקווה שזו לא התחלה של התמסחרות באוסטרליה, אבל שילוב הצבעים החרוש עד אימה ממש לא משחק לטובתי. לפחות זה לא פאקינג כתום וסגול. כמובן שכל זוג נחלק בין שני השבטים, והם שמתמודדים זה מול זה באתגר הפרס הראשון, מה שמוביל לכמה סבבים מאוד חד-צדדיים, למשל בין המלכה ובתה. השבט הכחול (סופית נמאס לכם לחשוב על שמות לשבטים?) זוכה בפרס.

בפרק הראשון, כצפוי, יש הרבה קטעי רקע, אבל השורדים גם נקשרים זה לזה וניצנים ראשונים של אסטרטגיה מתחילים. כריסי מוצאת רמז לאליל חסינות, שאני מניח שהוא אותו אליל מהאולסטארס שהנרי לקח בפרק הראשון. אלכס נפצע ולא יכול להשתתף באתגר החסינות, אז גם קייט לא משתתפת. השבט האדום זוכה במארש טורקי על גמל, ונראה שדרכו של אלכס לפונדרוסה סלולה. אבל רגע, בריאנה בכלל רוצה להדיח את כריסי! נינה, מצידה, כורתת ברית עם מארק ורוצה להדיח את אנדי!

במועצת השבט, כריסי משיגה את האליל שלה, ומהר מאוד נעשה ברור שיודח גבר. ואז כריסי משתמשת באליל שלה... למה? ואנדי מודח מהמשחק.

פרק 2

הראו קצת מהשבט האדום, אבל הוידוי המשמעותי היחיד היה של סנדרה שמקווה שהבת שלה לא תודח, וזו בכל זאת סנדרה. בשבט הכחול, מצד שני, מכינים אותנו למערכה המרכזית בין כריסי ובריאנה. אם השבט האדום מגיע למועצת השבט, אני צנצנת. אתגר פרס, ועכשיו ג'ונתן גם החליט להוריד את ה-Guys מהקריאה המפורסמת. ברור שצדק חברתי הולך חזק מאוד באמריקה, אבל כאן זה פשוט מרגיש כמו רכיבה על טרנדים. "אתגר פרס", אבל זה לא היה בדיוק אתגר כי לשבט הכחול לא הייתה תחרות. "מארש טורקי על גמל" לא מספיק למצבים כאלה. הם בוחרים לתת ברזנט ופריטי נוחות לשבט האדום, ולוקחים לעצמם ציוד דיג.

אבל אם היה ספק קל שבקלים בגלל הביצועים באתגר שהשבט הכחול יגיע למועצת השבט, מיד אחרי זה בריאנה חופרת לעצמה את הקבר, בצורה די מוזרה אבל מאוד יעילה. אם הקרב היה רק בינה לבין כריסי, היא הרגע גרמה לעצמה לעוף פה אחד. חשבת לרגע, לא יודע, להסית את שאר השבט נגד כריסי? לבנות לעצמך ברית יציבה? אבל לדעתי הזוכה היא דווקא סאם. כבר עכשיו לדעתי מתחילים לבנות לה עריכה טובה. כמעט חשבתי שאולי בכל זאת השבט האדום ילך למועצת השבט. באתגר החסינות, השבט הכחול הוביל ברוב המכריע של האתגר. אבל העריכה לא משקרת, השבט הכחול הולך למועצת השבט. ובריאנה תודח ותביא את זה לחלוטין על עצמה.

וזה ממשיך גם עם הסקראמבלינג, לכריסי כבר יש ברית שכוללת יותר ממחצית מחברי השבט. לבריאנה יש את שיי וזהו, היא משחקת בתחילת המשחק כאילו היא כבר עמוק בתוך המיזוג. אבל רגע, שיי מוצאת אליל?! היא מוצאת אליל, אבל כל השבט יודע עליו. שישה חברי שבט לא מספיקים עבור פיצול קולות, ואילו בריאנה הייתה כורתת ברית עם נינה ועוד כמה, אפילו מיעוט, כריסי הייתה הולכת בלי סימן שאלה. הבעייה היא שלבריאנה יש ברית עם מישהי אחת. מישהי אחת עם אליל, אבל רק מישהי אחת, ואם לא פחות מתשעה מפצלים קולות, שום אליל לא יכול להציל אותה. אבל ייתכן אפילו שלא תשעה ולא יפצלו קולות, כאמור, היא תודח פה אחד. אפילו שיי צריכה להבין שהיא עד כדי כך גרועה.

בסוף שיי הצביעה נגד כריסי, אבל זה היה טיפשי. או שתשתמשי עליה באליל ואיכשהו תצליחו יחד לנסות לעשות מהלך נורמלי, או שתקפצי מהסירה השוקעת, המחוררת והרקובה. כשהדבר הטוב היחיד שאפשר להגיד על מישהי שמשחקת את המשחק זה שהיא נראית טוב, סימן שמדובר במישהי שלכל הפחות הייתה צריכה לראות כמה עונות מלפני עונה 32. אם בכלל.

פרק 3

מי לעזאזל חשב שהולכים לפי האלף-בית?!? זה רק צירוף מקרים, כמובן, אבל לרגע קיבלתי PTSD רציני לבורנאו ושון. מזל שהרופא הראשון שהתמודד אצלנו היה אסטרטג פי טריליון וחצי יותר טוב. כמובן, אריק שיחק יותר טוב מכל מתמודד בהישרדות עד רוב ססטרנינו, וסביר להניח שאפילו מעבר לו. הוא כמו טוד (אפילו בנטייה המינית ;-)), רק ישראלי. אבל אנחנו עכשיו באוסטרליה, והברית בין כריסי וקאן היא אחת האהובות עליי בכל שבע העונות שראיתי. מארק גם מצטרף אליהם. בעונה 2 הוא היה דביל גמור, הפעם הוא עושה רושם יותר נורמלי, אבל סאם עושה רושם אפילו יותר טוב. השבט האדום מתחיל לככב, ואתם יודעים מה? סנדרה צודקת. יכול גם להיות שזה שיחק תפקיד גדול בהדחה המוקדמת של ראסל, אבל זה לא אומר שהוא היה קרוב לשחק טוב בעונה 3.

עושה רושם שהפעם תורו של דיוויד ללכת, ומן הסתם ברגע שהוא יגלה שהבת שלו הודחה, הוא יקח את זה קשה. אולי הוא אפילו יפרוש. אבל הוא לא פורש, וכשהשבט שלו זוכה בפרס, הוא לוקח איתו את קאן. עם זאת, קאן יכול לקחת שום פריט למחנה של השבט הכחול, אבל קאן ודיוויד מקבלים חצאי אלילים שיכולים להפוך ל"סופר אליל" אם יאוחדו. כמובן שהשבט האדום מפסיד חסינות, כי השורדים יכולים וצריכים לשקר זה לזה, אבל העריכה אינה משקרת אף פעם. דיוויד דווקא עושה רושם שהוא מצליח לא רע לשכנע את השבט להדיח את סנדרה, אבל במועצת השבט, פליטה אומללה שלו מכוונת את סאם נגדו, הופכת את המועצה ל"מועצה חיה" למרות שעיקר הלחשושים ועזיבת המושב היו אך רק מצד סאם, ודי מוכיחה שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ. אבל אליל החסינות של דיוויד עדיין במשחק, והוא משתמש בו. כשרוב הקולות מתבטלים, קייט הופכת בהפתעה גמורה (גם מצידי) למודחת השלישית.

ובזאת סנדרה שורדת מועצת שבט, ומוכיחה שלפחות באוסטרליה היא שחקנית יותר טובה מאשר ראסל. Adios, mate.

פרק 4

מארק בברית עם קאן, אבל הוא כבר חותר נגדו. קאן מצפה להשתמש בסופר אליל יותר מאוחר במשחק, אבל כמובן מצפה לו הפתעה רעה. בשבט האדום, סנדרה יכולה לקרוא לעצמה "המלכה" כמה שהיא תרצה, אבל סאם היא שמושכת בחוטים. מי היה מאמין שמהלוזרים שהם היו בעונה 2, סאם תהפוך לאסטרטגית רצינית, וגם מארק לא רע בכלל (אי אפשר להשוות אותו לקאן וכריסי, בואו נהיה ריאליים). באתגר הפרס, חברי השבט צריכים להגיע לתחום של השבט השני ולצלצל בפעמון. בלט במיוחד הסבב בין סאם ושיי בגלל שהן בחרו לא להתעמת, ולהפוך את הסבב למבוסס מהירות. בנוסף היה שוב סבב בין המלכה והנסיכה, ודי ברור מי תזכה בכל עימות ביניהן. סנדרה מעולם לא הייתה טובה במשימות. השבט האדום בסוף זוכה בפרס, שיי מצטרפת אליהם.

מסתבר שבן, סופי, קרוק וג'וש בברית. אבל הם רק ארבעה בשבט של 11, ועם המבול הפתאומי של וידויים מצד סופי, היא עושה יותר רושם של מודחת. בכל מקרה, עוד נראה מי יהיה המטרה שלה. אם זו סנדרה, מן הסתם אין סיכוי שהיא תעוף. אבל זה יכול מאוד להיות גם דיוויד. מה שבטוח זה שהשבט האדום הולך למועצת השבט, ולמרות שאתגר החסינות שוב היה צמוד, העריכה אף פעם, אבל אף פעם לא משקרת. בינתיים נראה שסופי מכוונת נגד דיוויד, ובניגוד לציפיות הקודמות שלי יש לה סיכוי טוב לשרוד. אבל אז, כצפוי, סנדרה מסובבת את כל השבט ומפנה את כולם נגד סופי. יש לכמה התלבטויות, כי אסור שזה יהיה מובן מאליו, אבל אף שורד לא יכול להיות בלתי נראה למשך שלושה פרקים, כולל פרק שהשבט הלך למועצה, ואז פתאום להפציץ בוידויים והמשיך לעוד פרק. זה אמור להדליק אצל כולם אלף נורות אדומות.

ובסוף, כצפוי, סופי מודחת. היא שיחקה הרבה יותר טוב מאשר בריאנה, אבל הייתה הרבה יותר מדי בטוחה בברית שהיא מיעוט בשבט.

ראש גזר 6789809896

Well-known member
פרק 4

מארק בברית עם קאן, אבל הוא כבר חותר נגדו. קאן מצפה להשתמש בסופר אליל יותר מאוחר במשחק, אבל כמובן מצפה לו הפתעה רעה. בשבט האדום, סנדרה יכולה לקרוא לעצמה "המלכה" כמה שהיא תרצה, אבל סאם היא שמושכת בחוטים. מי היה מאמין שמהלוזרים שהם היו בעונה 2, סאם תהפוך לאסטרטגית רצינית, וגם מארק לא רע בכלל (אי אפשר להשוות אותו לקאן וכריסי, בואו נהיה ריאליים). באתגר הפרס, חברי השבט צריכים להגיע לתחום של השבט השני ולצלצל בפעמון. בלט במיוחד הסבב בין סאם ושיי בגלל שהן בחרו לא להתעמת, ולהפוך את הסבב למבוסס מהירות. בנוסף היה שוב סבב בין המלכה והנסיכה, ודי ברור מי תזכה בכל עימות ביניהן. סנדרה מעולם לא הייתה טובה במשימות. השבט האדום בסוף זוכה בפרס, שיי מצטרפת אליהם.

מסתבר שבן, סופי, קרוק וג'וש בברית. אבל הם רק ארבעה בשבט של 11, ועם המבול הפתאומי של וידויים מצד סופי, היא עושה יותר רושם של מודחת. בכל מקרה, עוד נראה מי יהיה המטרה שלה. אם זו סנדרה, מן הסתם אין סיכוי שהיא תעוף. אבל זה יכול מאוד להיות גם דיוויד. מה שבטוח זה שהשבט האדום הולך למועצת השבט, ולמרות שאתגר החסינות שוב היה צמוד, העריכה אף פעם, אבל אף פעם לא משקרת. בינתיים נראה שסופי מכוונת נגד דיוויד, ובניגוד לציפיות הקודמות שלי יש לה סיכוי טוב לשרוד. אבל אז, כצפוי, סנדרה מסובבת את כל השבט ומפנה את כולם נגד סופי. יש לכמה התלבטויות, כי אסור שזה יהיה מובן מאליו, אבל אף שורד לא יכול להיות בלתי נראה למשך שלושה פרקים, כולל פרק שהשבט הלך למועצה, ואז פתאום להפציץ בוידויים והמשיך לעוד פרק. זה אמור להדליק אצל כולם אלף נורות אדומות.

ובסוף, כצפוי, סופי מודחת. היא שיחקה הרבה יותר טוב מאשר בריאנה, אבל הייתה הרבה יותר מדי בטוחה בברית שהיא מיעוט בשבט.
היא לא הודחה היא העברה שבט

פרק 5

מתחיל להימאס לי מהשטיקים של אוסטרליה. די ברור מתי הם הולכים לעשות העברת שבט, וקשה לי להאמין שזה מתוכנן מראש, כלומר שאין בזה שום התערבות הפקה. זה בדרך כלל לא דופק אף אחד (פיבי היא יוצאת דופן, אבל כבר די ברור שיש לה מזל נאחס והיא אולי המתמודדת הכי שדודה מכל מי שלא הגיעו אי פעם למיזוג) אבל די ברור מי הפייבוריטים של ההפקה ושהיא לא בוחלת באמצעים כדי להציל אותם. ההבדל הגדול בין אוסטרליה לישראל היא שלהפקה הישראלית (ולעם באופן כללי) יש אנטי לאסטרטגיה ולמשחק באופן כללי, ושהיא מזלזלת באינטיליגנציה של הקהל, למרות שלפעמים כן יש עונות טובות כמו 2, 3, 6 ו-8. את הנוכחית אני אפילו לא שוקל לראות. מספיק לדעת שהיא משודרת חצי שנה. מה לעזאזל הם עושים כדי למרוח את העונה עד כדי כך?!?

בכל מקרה, סופי בשבט הכחול וסאם מנצלת את ההעברה שלה כדי למקם את עצמה כמנהיגה הבלתי מעורערת של השבט. אתגר פרס קלאסי, השבט הכחול מנצח, האם זה כבר אומר שהם הולכים למועצת השבט? עוד לא היה העונה מצב שאותו שבט זוכה גם בפרס וגם בחסינות... וואלה, אני לא יודע, הולך להם ממש טוב באתגר, ואף אחד עוד לא התבלט כמודח הבא... בן לבדו נשאר מהשבט האדום... אבל הוא נשאר ושורדים מהשבט הכחול נפסלים בזה אחר זה, האם זה ייתכן? כן! השבט הכחול הולך למועצת השבט! אבל אז מי יודח? סופי? קייג'יי יוזמת תוכנית להסיט את האש מאחותה לכיוון קאן, אבל זה אומר שהיא מקבלת מבול פתאומי של וידויים, מה שאומר שאולי דווקא היא זו שתודח.

מצד שני, נראה שלא מכוונים נגדה ולא נגד סופי. השאלה מה יקרה אם גם שיי וגם קאן ישתמשו באלילים שלהם. והתשובה היא... שלא קורה כלום. הבלתי נמנע קורה, אלכס שהיה פצוע כבר הרבה מאוד זמן פורש. לולא היה פורש, ייתכן והיה צריך להיות מפונה לאחר מכן.

פרק 6

אלכס מחוץ למשחק, אבל יחסי הכוחות בשבט הכחול נשארו כמו שהם. סופי על הכוונת של הרבה אנשים, וקייג'יי מנסה להפנות את האש לכיוון קאן ושיי. מניח ששיי תודח לפני קאן. אחרי שאחד מהם יודח, יכול בקלות להיות ערבוב. או שהשבט האדום יפסיד חסינות הפעם. זה גם יום מספר 16, וזה היום שבו סנדרה הודחה בעונות 34 ו-40. אם היא תשרוד את היום המקולל הזה, יכול להיות שהיא תזכה. או שהיא תגיע ליום 39, אבל באוסטרליה יש בנקודה הזו עדיין שישה-שבעה שורדים. דיוויד הוא עדיין מטרה קלה, אבל עכשיו יש לו חברת ברית - איימי. קשה לי להאמין שמישהו יכוון נגדה, אבל הכול יכול לקרות...

השבט הכחול זוכה בעוד אתגר פרס מאוד פיזי, אבל קשה לי להאמין שהם ילכו למועצת השבט הפעם. בשבט האדום, איימי מחפשת אליל, אבל גם סאם ומישל. ואיימי מוצאת את האליל! באתגר חסינות אני ממשיך להאמין שהמסורת תישבר. השבט האדום הולך למועצת השבט, אבל יכול להיות ששוב לא תהיה הצבעה. אוקיי, לא משנה, קרוק חזר לעצמו. בינתיים המטרה נשארת על דיוויד ועל סנדרה. אבל אז מישל מגלה שלאיימי יש אליל ומלשינה לסנדרה. ובכל זאת, היא לא משנה את המטרה. היא רק רוצה שיפנו גם כמה קולות לכיוון איימי כדי שהאליל שלה יצא מהמשחק. אבל היא עדיין יכולה להשתמש בו על דיוויד ולהיות מודחת בעצמה.

אבל במועצת השבט, הקרקע מתחממת להדחה ישירה של איימי, בלי תרחיש שבו היא משתמשת באליל על דיוויד. אם היא לא משתמשת בו על עצמה, היא מטומטמת. אבל אם היא משתמשת בו על עצמה, אז מי שמודח הוא בכלל... ג'יי?! והיא משתמשת בו על עצמה! היא לא קיבלה את רוב הקולות בכל מקרה, אבל זו הייתה החלטה חכמה. ג'יי מודח!

פרק 7

הפרק מתחיל מיד (אחרי פתיח, כמובן) עם ערבוב שבטים. בין השאר, נינה וסנדרה מתאחדות, קרוק וכריסי עכשיו ביחד, ולמארק הייתה הזדמנות להצטרף לאותו שבט של סאם, אך הוא סירב. מיד אחרי זה עוברים לאתגר פרס, משיכת חבל בין סירות. השבט הכחול הרבה יותר חזק עכשיו מהאדום באופן כללי. במהלך הפרס, כריסי מוצאת רמז לאליל חסינות. נראה שסאם עדיין מכוונת נגד סופי. מארק לא הצטרף אליה כדי להמשיך ולצרף עוד חברים לברית במיזוג. נינה, מצד שני... מתכננת להדיח את אימא שלה?!? אפשר לצחוק על סיירה כמה שנרצה, אבל לורה מעולם לא הייתה אפילו במרחק של ליגה אחת בלבד מסנדרה, לפחות שלוש-ארבע.

השבט הכחול זוכה גם בחסינות והתוכנית להדחת סנדרה נרקמת. אחרי מועצת שבט ארוכה במיוחד, שיי משתמשת לחינם באליל שלה וסנדרה מודחת, ונינה מדיחה אגדת הישרדות מאוסטרליה. ShE vOtEd OuT hEr MoM!

פרק 8

סוף סוף פרק קצר יחסית, ומהר מאוד ברור שהשבט הכחול הולך למועצת השבט, וכל האש שוב מופנית לעבר סופי. לא זוכר איזה חתול שחור עבר בינה לבין סאם, כי הן היו די בסדר עד שסנדרה יזמה את ההדחה של סופי. אבל אחרי כמה שיחות בין חברי השבט, שתי התוכניות הן להדיח את קאן עם אליל בכיס, או לפצל קולות בין סופי וקייג'יי. לשם שינוי אני לא ממש בטוח מי המטרה הסופית. אבל במועצת השבט, סופי הייתה היחידה שהצביעה נגד קאן, והיא גם לא שלפה אליל. למרות כמה קולות שהלכו לכיוון קייג'יי, סופי קיבלה רוב מוחלט של הקולות.

פרק 9

בשבט הכחול, סאם עוברת למטרות הבאות שלה - קייג'יי ומישל, כשהיא מתכננת איכשהו להוציא מקאן את האליל. נראה שקרוק וכריסי הם הכי קרובים אליה בשבט. אבל עיקר הדרמה נמצאת בשבט האדום. ג'וש וג'ורדן, שעושים רושם של פוצים מוחלטים, מתחילים לשחק את המשחק, אבל נינה שוקלת לעצור אותם. השבט האדום זוכה באתגר פרס, אבל אני מניח שהוא יפסיד בחסינות. אבל פתאום זה לא בטוח. בן לוקח קשה את ההפסד באתגר ומתפרץ על שאר השבט, וזה גורם לכריסי וקאן לכוון נגדו!

אבל השבט הכחול זוכה בחסינות אחרי פחות או יותר קטסטרופה מצד השבט השני, ונראה שג'וש וג'ורדן מכוונים נגד מל. נינה זורמת איתם על התוכנית, אבל איימי רוצה דווקא להדיח את ג'ורדן. חשבתי שהיית קרובה אליו בשבט?! למה לא להדיח את ג'וש במקומו?!? אבל כשהיא מנסה לגייס את שיי, האחרונה במקום זה מלשינה עליה. יופי, עכשיו איימי תודח במקום פוץ מאקדמיית אלפא. איזה יום כיפי. בכלל הבנתי שהטסטוסטרון שולט בעונה הזו ביד רמה ופוץ אפילו זכה בגלל שהג'ורי היה מלא בשוביניסטים שלא רצו לתת את המיליון לאישה.

בסוף איימי היא היחידה שהצביעה לג'ורדן, כשאחרים העדיפו אפילו להצביע נגד מל מאשר נגד ג'ורדן. ואם זה הפתח להמשך העונה, אולי כדאי שאעצור כאן ועכשיו.

פרק 10

עכשיו ג'ורדן רוצה להדיח את שיי?! אתה מודע לעובדה שרק בגללה אתה עדיין במשחק?! טוב שלנינה יש שכל, והיא רוצה להדיח את מל במקום. ג'וש וג'ורדן רוצים להחליש מנטלית את בן, אבל יכול להיות שכל זה לא רלוונטי, כי ג'סי בשבט השני מתכנן להדיח את בן ישירות. באתגר הפרס, כל שבט מתחלק לשניים?!? יש ארבע קבוצות, בכל אחת שני גברים ושתי נשים. שתי קבוצות יזכו בפרס. נינה נפצעת... אוי לא... האם היא תפונה? לאו דווקא הפרק, כמובן. ובסוף "טוויסט" ארבע הקבוצות שווה לתחת, כי שתי הקבוצות שמרכיבות את השבט האדום זכו בפרס.

בפרס, מארק מוצא רמז לאליל, אבל ג'ורדי שם לב שהוא מצא אותו. ואז מסתבר שנינה לא תפונה בהמשך העונה, הו לא. היא מפונה כאן ועכשיו. יופי, עכשיו אין שום כוח שעומד בדרך של ברית אלפא - כי ככל הנראה מארק בברית עם ג'וש וג'ורדן. האם כבר אפשר לומר שאנחנו בדרך לאחת העונות הכי גרועות בכל הזמנים? סביר להניח, אבל האולסטארס הייתה ברמה אחרת בגלל הכמות הגדושה של התערבות הפקה בוטה ושקופה. עונה 5 הייתה כמו BB13, עונה שבנקודה מסוימת ההפקה פעלה כל-כך לשמור על הפייבוריטית שלה שהיא עשתה טוויסט שאפשר בסיטואציה אחת פשוטה לפוצץ כמו בלון. העונה הנוכחית היא כמו BB12, משעממת ומלאה אגו.

בכל מקרה, הפרק ממשיך, ובאתגר החסינות מתמודדים גם על יתרון. לפחות אקדמיית אלפא לא תדיח את שיי הפרק, כי השבט האדום הגיע מאחור בקאמבק אדיר וזכה. והגבר היחיד מהשבט הכחול עם צל של סיכוי להצטרף לפוצים הוא בן, ויש לו סיכוי לא רע לעוף עכשיו. אבל קרוק וכריסי מעדיפים להוציא מהמשחק את האליל של קאן, ואם קאן לא ישתמש בו, הוא יודח יחד איתו. אבל במועצת השבט, מתברר מאוד מהר שטוויסט חדש מתבשל. בן אכן מקבל את רוב הקולות, אבל השבט האדום אז בוחר שורד מבין המועמדים להדחה, לגנוב! זה שובו של טוויסט הגניבה מעונה 1! אז ממש שנאתי את הטוויסט הזה, שגם חרץ את גורלה של פיבי, אחת השורדות הכי חסרות מזל בכל הזמנים. קייג'יי עוברת לשבט האדום, בן לא מודח כי בפועל לא הייתה הדחה, והעונה מידרדרת מרגע לרגע.

פרק 11

ג'סי רוצה שהשבט יפסיד בכוונה כדי למהר להדיח את בן?!? אמנם יש להם יתרון מספרי גם בלי קייג'יי, אבל זה אף פעם, אבל באמת אף פעם, לא רעיון טוב להפסיד בכוונה. זה כמו קללה. כמעט תמיד מי שזורק את האתגר מודח באותה מועצת שבט, ואם לא, הוא מודח מאוד מהר. אפילו ג'יימי בסין, שכאילו החזיקה בכוח את אהרון שלא יברח והניחה אותו מתחת לגיליוטינה עוד באתגר החסינות, הודחה ראשונה במיזוג. בשבט השני, ברית טהורה של גברי אלפא מהאקדמייה לפוצים מתחילים היא עובדה מוגמרת, והטסטוסטרון חוגג. אם השבט הזה הולך למועצה, תודח נקבה. לא בחורה, לא אישה, נקבה, שתודח נטו בגלל שאין לה כרומוזום Y.

אבל זה לא יקרה, כי השבט הכחול הולך שוב למועצת השבט, ולי די ברור שג'סי זרק את האתגר. ונראה שקארמה בדרך להשיג גם אותו, כי קרוק וכריסי מתכננים להפוך את הקולות עליו. אבל פתאום, בן מלשין לג'סי על קרוק! אז עכשיו קרוק יודח? או שבן פשוט רצה לפגוע ברגשות של ג'סי בכוח? כך או כך, בן, ג'סי, סאם ומישל מצביעים ביחד נגד קרוק, והוא מודח.

פרק 12

כריסי לרגע שוכחת שהיא לא באולסטארס ומתכננת נקמה. בשבט האדום, גם דייב נמצא בברית על טהרת המין הגברי. אם בן מצטרף אליהם, ואני בהחלט רואה אותו מצטרף אליהם, אנחנו בדרך לסיוט הכי גדול שלי - פאגונגינג מבוסס מין. ולפני שאתם קוראים לי צבוע, שנאתי את זה גם בונואטו, והייתה נקודה שממש תיעבתי את איימי, ועד היום אני לא מבין אנשים שאוהבים אותה אבל מבקרים את הכוחניות והאגו של ראסל, כי איימי היא סוג של גירסה נשית של ראסל. את ג'ולי וליאן אני עד היום שונא בגלל פרשיית הכנפיים. בעולם אחד זה היה יכול להיות גרוע אם הייתי ממש אוהב מישהו או מישהי מחוץ לשלישיית הגמר, אבל קים הייתה כל-כך מעל כל שאר הקאסט, שלא היה איכפת לי כל עוד היא זוכה. ואז מארק משיג אליל. בא לי להידבק בקורונה ולהיכנס לבידוד.

מבחינה אסטרטגית, מארק (שאין לי ספק שהוא הזוכה) הוא בסדר גמור, והוא הרבה פחות פוץ מאשר ג'וש וג'ורדן, למשל. רק ג'ורדי שותף לסוד האליל, וכרגע נראה שמארק ידיח אפילו את אשתו במקום אחד הגברים במועדון. הפרק יש הדחה כפולה, אחת בכל שבט, והתחרות היא על חסינות אישית. קאן זוכה בשבט הכחול (אחרי שסאם התעלפה וממש חששתי שהיא תפונה) ושיי בשבט האדום. זה אומר שמל מודחת בוודאות, לא? אין בדיוק מקום לאסטרטגיה פה. הברית הזו עוד הולכת להתייחס לנשים בערך כמו האיסלאם הקיצוני. לעומת זאת, בשבט השני, לעומת זאת, כמעט בוודאות יודח גבר. אולי מישל, אבל היא לא בדיוק מתבלטת אסטרטגית, אני לא רואה את כריסי מודחת, וקאן העביר לסאם את החסינות, אז היא מוגנת.

אבל רגע, בן מנסה לכוון נגד קאן... אם יש גבר אחד שאני ממש לא רוצה שיודח, זה קאן. והוא עוד זכה באתגר, והמיזוג עוד לא פה! (למרות שהוא בטח יהיה בפרק הבא). לקאן גם יש אליל שתקוע לג'סי ולבן כמו קוץ בתחת. התוכנית היא לפצל קולות, וקאן יקבל לפחות חלק מהקולות. אבל רגע, שני המודחים יתמודדו באתגר אש! הפקה יקרה, יהרוג אותך להפחית במינון הטוויסטים? למרות שאחרי האולסטארס אני לא יכול יותר מדי להתלונן, זה הליהוק שמסכן את חיי העונה הזו. בן ומל מקבלים את רוב הקולות, אבל מל מנצחת באתגר האש. ובזאת נגמר לבן המזל, בשעה טובה. יאללה מיזוג! מכאן העונה יכולה רק... להידרדר.

פרק 13

בן הודח, אבל מאחר וג'ורדי נמצא בברית האלפא, ג'סי יכול בקלות להצטרף אליהם גם. בזאת הגענו למיזוג, מיד מתחילים באתגר פרס. הפעם צריך לפתור פאזל לפני שמציבים אותו על אתגר שיווי המשקל שדוחפים לכל חור, ואני ברצינות לא סובל יותר. הפאזל לא עושה אותו יותר מעניין בשיט. בזאת יש לנו ברית חזקה של שישה גברים, פלוס קייג'יי וסאם. אבל הם יכולים בכיף להיפטר מקייג'יי על ההתחלה ועדיין יהיו להם המספרים. מה שעוד הורג אותי הוא שמל כנראה לא הפנימה שכל הגברים (חוץ מקאן, ונכון לעכשיו גם ג'סי) ביחד למרות שהם דבוקים אחד לתחת של השני כמו נערים בתיכון, וגם המנטליות שלהם דומה. גם כל האסים בידיים שלהם, חוץ מהאליל של קאן.

בינתיים גם סאם הבינה שמארק הולך על Bros before hoes, אפילו שאחת הנשים היא אשתו במציאות. הייתם מסוגלים לדמיין את רוב מקים ברית כמו Stealth R Us ולא מצרף את אמבר? בסופו של דבר מארק מספר על האליל, אבל לא לפני שג'ורדי מלשין עליו. אם הברית תוכל לשמור על בנותיה מספיק, הבנים יוכלו בכיף להיפטר מג'ורדי וגם מג'סי, ועדיין יישאר להם רוב. אבל קודם כל מארק יוזם הדחה של קאן. אני ממש לא אוהב את הכיוון שהעונה הולכת בו.

ג'סי זוכה בחסינות, ואלא אם כן קאן משתמש באליל שלו, הוא כנראה יעוף. אם הוא כן משתמש באליל, זו תהיה שיי. קאן מודח ונותר רק לקוות שיהיה מתישהו בליינדסייד על ברית האלפא.

פרק 14

שליטתה המוחלטת של ברית האלפא החלה. החדשות הטובות הן שסאם גם בברית, ודווקא דייב לא. החדשות הרעות הן שדייב הוא הגבר היחידי מחוץ לברית. בכל מקרה, עדיין יש סיכוי שסאם תערוק, או אפילו ג'סי, ויעשו בליינדסייד גדול על ג'וש או על ג'ורדן. אבל מבחינה עריכתית, אין לזה סיכוי. הטסטוסטרון הולך לשלוט בעונה הזו באגרוף ברזל, ומארק הוא המנצח. אילו ג'ף היה המנחה גם כאן, הוא היה בוודאי מכריז על העונה הזו כטובה ביותר מכל הזמנים, למרות שאולי ההארה מעונה 40 שהוא שוביניסט חסר תקנה (מה שנכון נכון) תיקנה אותו קצת. בעונה 41 הוא היה הרבה יותר נסבל (חבל שהטוויסטים לא!).

המטרה הבאה היא שיי, אבל יש לה תוכנית - להיכנס עם כריסי לברית, על חשבון מל ומישל. היא יכולה בכיף גם להחליף את ג'ורדי, שככל הנראה בדרך למסלול התנגשות עם מארק. אתגר החסינות משלב שוב פאזל עם אתגר ישן ומוכר. שיי זוכה בחסינות! ג'ורדי ממשיך לסכסך בין חברי הברית ונראה שדרכו מחוץ למשחק די קצרה, אבל יש לו מספיק תחליפים. כנגד זה, מל ומישל על הכוונת כאן ועכשיו. אם הן עושות מהפך, זה יהיה מדהים, וסאם במקרה הזה תהיה איתם והיא מסוגלת עריכתית לזכות. אבל לא רק שאני לא מאמין שזה יקרה - אני אפילו לא רוצה שיהיה לי שמץ של תקווה.

בסוף, כצפוי, אף אחד (ואחת) לא זורם עם התוכנית להדיח את ג'וש. אבל כנראה זה בגלל שסאם, וגם שיי, קייג'יי וכריסי, רואות שמועדון הטסטוסטרון בדרך להתפרק, כשג'ורדי מתעמת עם ג'וש וג'ורדן. אם אחרי כל זה סאם מצביעה נגד ג'סי, מצידי מגיע לה להיות מודחת אפילו בפיינל 10.

פרק 15

ברית האלפא יכולה בכיף גם להיקרא ברית הזוגות, אבל זה לא סותר שהטסטוסטרון שולט בה. וסאם היא רשמית אישה מוכה. האם מארק התפשר עד כה על משהו במשחק עבורה? לא. היא קרובה לג'סי הרבה יותר מאשר מארק לג'וש. היה גרוע מספיק שהיא הצביעה נגד קאן. כריסי וג'סי זוכים בפרס ולוקחים איתם את ג'ורדי, ג'ורדן, מארק וג'וש. בזמן הפרס, כריסי מחפשת אליל, אבל ג'סי הוא זה שבסוף מוצא רמז לאליל. במחנה, ג'ורדי חיפש את האליל, אבל לא מצא אותו לפני אתגר החסינות.

אבל ג'ורדי בכלל לא צריך אליל, כי הוא זכה בחסינות! וזה אומר שהמטרה כנראה עוברת לג'סי. במקביל נרקמת הדחה של ג'וש. אבל רק רגע, ג'סי, אתה רוצה לנקום את ההדחה של מל? אז למה לעזאזל הדחת אותה בכלל?! ולמה לא לשתף בתוכנית את כריסי, דייב או אפילו שיי? למה שתסתמכו על מארק וסאם, יש לכם מספיק קולות בלעדיהם! זה לא שכריסי חייבת משהו לג'וש! אבל לא, מארק כצפוי פונה אוטומטית נגד ג'סי. ואיתו גם סאם. מה הטעם בכלל לפעול לצד בעלך אם את בוגדת בכל מי שהיית איתו בברית בשבט הכחול?!? מארק יותר קרוב לג'וש מאשר אפילו אלייך, וכשג'וש יגיד לו להדיח אותך, הוא ידיח אותך. ואולי זה יקרה כבר בשבוע הבא.

אבל גם ג'סי לא יודח הפעם, כי הוא מצא את האליל! אבל הוא לא רוצה להשתמש בו. גבר, אתה עלול להיות מודח! הדבר היחיד הטוב שסאם עשתה בפרק הזה הוא לקחת מג'סי את האליל.

פרק 16

אז לסאם יש עכשיו אליל. השאלה היא האם היא יכולה בברית הזו להגיע לגמר ולזכות. אם כן, אני לוקח בחזרה את כל התלונות שלי על העונה עד כה. אבל סיכוי יותר טוב שבפיינל 4 מארק יתהפך עליה ויצביע נגדה יחד עם ג'וש וג'ורדן. זאת בהנחה שלא יתהפכו על ברית האלפא. בכל מקרה, ג'ורדי זוכה שוב בחסינות, מה שמבטיח מועצת שבט מעניינת. בעצם לא, מישל תודח כנראה בוודאות. כריסי ודייב הם רשמית בברית במקום ג'סי וג'ורדי, מה שמפחית מאימפקט "מועדון הטסטוסטרון" כי עכשיו יש שם שתי נשים מתוך שישה.

אבל ג'ורדי רוצה לנקום בסאם ולהדיח את מארק. אולי תדיח את סאם עצמה? מעבר לזה, באמת שאין סיבה להעדיף להדיח אותה. גם מארק יודח עם אליל בכיס. הבעייה היא שעריכתית, מארק לא מודח עכשיו ולא בשום מצב עד הפיינל 6. הוא כנראה שולף אליל ומישל מודחת, או אולי קייג'יי או שיי. חוץ מג'ורדי, כל הבנים בברית. רק רגע... שני המינים כרגע בשוויון?!? שזו עובדה ששווה לתחת מול יחסי הכוחות. ובסוף, כרגיל בעונה הזו, לא רק שהתוכנית לא עבדה, אלא שכמעט אף אחד לא זרם איתה. קייג'יי הצביעה עם הברית השולטת, שיי הודחה.

אבל ההפקה שוב בוחשת בקלחת, ולשיי יש סיכוי לחזור למשחק.

פרק 17

הקרב בין ג'וש וג'ורדן לבין ג'ורדי ממשיך, ומארק וסאם בקלות בצד של ג'וש וג'ורדן. אבל סאם מתחילה לקחת את המשחק קשה מדי, ואם היא לא תפסיק, היא עלולה להיות מודחת מאוד בקרוב, אפילו על ידי הברית השולטת ואפילו על ידי בעלה. אחרי זה ג'ורדי זוכה בפרס, לוקח איתו את ג'ורדן, דייב ומישל, כדי לבנות ברית חדשה מאפס. המטרה, בפירוש, היא סאם. ייתכן מאוד שזה הפרק האחרון שלה במשחק. אם הברית הזו מחזיקה מעמד (וג'וש מצטרף אליהם, כמובן) הם מחזיקים ברוב הקולות, כשקייג'יי, כריסי, וכמובן מארק וסאם במיעוט. זו גם כביכול סופה של "ברית האלפא", אבל המין הגברי עדיין שולט ויש לו רוב בשבט בכלל ובברית בפרט.

ג'ורדן זוכה בחסינות, וזה אומר שאם התוכנית של ג'ורדי לא יוצאת לפועל, הוא מודח. יש סיכוי לא קטן שסאם תשתמש באליל, וגם קל לי לראות את מארק מחזיר את ג'וש וג'ורדן לצד שלו. אחרי כל זה, אם סאם לא משתמשת באליל, לא נשארה לי אף מילה אחת טובה להגיד עליה. היא כבר הורסת לעצמה כמעט הכול כשהיא חוזרת בדיוק לאותה התנהגות שהביאה להדחה המוקדמת שלה בעונה 2 - או, אם לקחת דוגמה הרבה יותר חדשה, היא לא הרבה יותר טובה מבריאנה כרגע.

במועצת השבט, גם ג'ורדי הורס לעצמו. אתה יודע שלסאם יש אליל, אתה יודע שהיא פרנואידית, סתום את הפה! היא יכולה גם להגיד שאין לה את האליל כמה שאתה תרצה, זה הישרדות ומילים שוות לתחת. אבל כנראה היא באמת לא לקחה איתה בכלל את האליל, כי היא לא השתמשה בו. וטוב שכך, כי שוב אף אחד לא זרם עם התוכנית של ג'ורדי. הוא הודח פה אחד, ויצטרך להתמודד נגד שיי בחזרה למשחק, אבל זה לא הסוף, כי יש עוד הדחה, ואני מניח שהיא תהיה של מישל. מישל עצמה הצביעה נגד מארק... למה לכל הרוחות לא הצבעת נגד סאם בהדחה של ג'ורדי?!? ובסוף קייג'יי היא המודחת הבאה. מארק, סאם, ג'וש וג'ורדן הם עכשיו רוב בשבט, אבל בואו נראה כמה יחזרו מהדו קרב, ומי. יכול להיות ששיי וקייג'יי יחזרו, ואז פתאום הנשים יהיו רוב.

פרק 18

נשארו רק שבעה במחנה, אבל עשרה במשחק. מחשש שבסופו של דבר האליל שלה יתגלה ויוביל להדחה וודאית, סאם מעבירה אותו לתיק של מארק. לא מובן למה עדיין לא עשו את משימת החזרה למשחק, ואני מניח שההפקה רוצה שליטה יותר גדולה. מארק זוכה בחסינות אחרי אתגר ארוך ורב-שלבי, ואז ההחזרה למשחק מתגלה. עכשיו ידוע כבר כמה מתמודדים ישתתפו באתגר החזרה למשחק, גם די ברור שמי שתצטרף אליהם היא מישל.

אבל חכו רגע, סאם שוב בסכנה. ג'וש רוצה להוציא את אחד האלילים מהמשחק, אבל האליל לא אצלה יותר! הוא אצל מארק! אבל רוב הקולות עדיין ילכו לכיוון מישל. ובסוף סאם לא השתמשה באליל ומישל הודחה בכל מקרה. אבל כמובן, הולכים לחזור שורדים למשחק, ומסתבר שבסוף יחזרו לא פחות משלושה. אז למה לכל הרוחות גררתם את זה לכל-כך הרבה זמן?!? כדי שיהיו יותר הדחות מיותרות?! ובסוף מישל היא זו שהודחה סופית מהמשחק. זה קצת מבאס, ששלוש הדחות ששרדת שוות לתחת בגלל שבסוף הפסדת באתגר ואת יורדת ממקום שביעי לעשירי. טוב ששני האלילים עדיין במשחק, כי ג'ורדי חוזר והוא מוכן לשרוף את העולם כדי להדיח את סאם ומארק.

פרק 19

חזרתם של לא פחות משלושה שורדים היא חדשות רעות מאוד לברית הזוגות, כי כריסי ודייב יכולים עכשיו להפוך את המשחק. ג'ורדי, שיי וקייג'יי גם בוודאי מאוחדים כמו שהם מעולם עוד לא היו. אבל ג'ורדי רוצה להעביר דווקא את ג'וש צד. הפרק גם הייתה מכירה פומבית, אבל לא נראה לי שהיא תשפיע על האסטרטגיה. ואז קייג'יי מוצאת כוח לא ידוע שיכול לשנות לחלוטין את המשחק.

ג'וש זוכה בחסינות והמצב זהה למה שהוא היה לפני שבועיים, רק ששיי במשחק ומישל לא. לכאורה, שום דבר לא אמור להשתנות. ההבדל הוא שהפעם קייג'יי ושיי הן חיילות מוחלטות של ג'ורדי, וזה אומר שג'וש וג'ורדן יודעים שהם בוודאות לשון המאזניים. ואז במועצה מסתבר שהכוח של קייג'יי מאפשר לה להוציא שלושה שורדים ממועצת השבט. ובזאת, ללא רוב וללא אליל, גורלה של סאם נחתם. אבל משום מקום, מסתבר שהמטרה לפתע הייתה בכלל ג'ורדן! רק סאם הצביעה איתו נגד ג'ורדי.

למעלה