הי

deja vu 23

New member
הי

כחלק מהמלחמה בBDD, הפסיכ' שלי רוצה שאני אסתובב בחנויות בגדים ואמדוד בגדים. כשנפגשתי איתה היום ואמרתי שאין לי ממש מוטיבציה, אני חושב שאכזבתי אותה. אמרה שאם אין מוטיבציה, אין טעם להמשיך בטיפול. מצד אחד אני מבין אותה - היא מקדישה לי זמן, ללא תשלום (כי הטיפול הוא דרך קופ"ח), פוגשת אותי בקניון, ובאמת מנסה לדרבן אותי לתרגל חשיפה. מצד שני - מדובר בהפרעה לא פשוטה, שאני מתמודד איתה כמה שנים טובות. אני לא חושב שאפשר ביומיים, אפילו בחודשיים, להעלים את החרדה, או להפחיתה. נכון, אני כבר משהו כמו 3 חודשים בטיפול אצלה, אבל זה לוקח זמן. אני כן מרגיש שיש שינויים קטנים, אבל שוב - אני רוצה לפעול בהדרגה. זה לא שאין לי מוטיבציה, אני פשוט עייף, היו לי שנים לא קלות. מה אני יכול לעשות.

מה שאתה יכול לעשות זה להחליט

מה מפחיד אותך יותר: ה-BDD או החשיפה שהמטפלת שלך מנסה לעשות לך. כל זמן שהחשיפה מפחידה אותך יותר, לא תתקדם לשום מקום. בסופו של יום, מדובר בבחירה. לפעמים, נוח לנו להשאר עם הנעל הישנה שלנו אף על פי שהיא כבר מתפוררת. למה? כי אותה אנחנו כבר מכירים. נעל חדשה מפחידה אותנו. הדרך היעילה ביותר להתמודד עם חרדה, היא להביט לה בעיניים. ביום שתחליט לעמוד מולה, טובים הסיכויים לנצח. בהצלחה.

שריד

New member
מהן הברירות העומדות בפניך ?

תראה הדבר האחרון שאתה יכול לעשות הוא לאכזב את המטפלת. סורי, גם אם היא הכי משקיענית בעולם היא עושה זאת עם כל הרצון הטוב במסגרת העבודה שלה. לשים עליה את האכזבה זה קצת לא להתאכזב בעצמך. זה בסדר שאתה עייף. העייפות אולי תרתום את העייפות הזו ותתנגד קצת פחות למה שהיא מציעה. ועוד משו, תגיד אתה סומך עליה ?

deja vu 23

New member
אממ

אני לא יודע.. אולי יש לי חרדת נטישה קלה.. אני כל הזמן חושש לאכזב אותה, חושש שתנטוש את הטיפול. תכלס, היא לא חייבת לי כלום. אבל היא כן מודעת לכמה קשה לי, וכמה ההפרעה בלתי נסבלת.

שריד

New member
לא ממש ענית על השאלה

תראה,שאלתי במה אתה סומך עליה וכל מה שענית קשור לחרדות ולחששות שלך. הכוונה הייתה שתתחיל לחשוב חיובי. לחשוב חיובי בד"כ יותר קשה אבל מביא לפריצות דרך. אז במה אתה סומך עליה ? ועוד שאלה כדי להשלים את הצרור, במה אתה סומך על עצמך ?

deja vu 23

New member
אממ

במה אני סומך עליה? שתתמוך בי. במה אני סומך על עצמי? אני לא יודע. אני לא סומך על עצמי. אני לא מאמין בעצמי. אני חלש. חלשלוש. אני מפחד להתמוטט. ואני בטח לא מסוגל לתמוך בעצמי. לא סומך על עצמי.

שריד

New member
אין מצב שאתה לא סומך על עצמך במשהו

חלשלוש, אוקיי לא מסוגל לתמוך בעצמי פפפפסדר... לא סומך על עצמי ... הולך... אבל במה אתה חלשלוש, במה אתה לא מסוגל לסמוך על עצמך למשל, אתה סומך על עצמך שאם תהיה רעב תוכל לדאוג למשהו לאכול ?

deja vu 23

New member
כן.

ואני סומך על עצמי שאני יודע להתקלח לבד. ולגלוש באינטרנט. ולעבוד. להאכיל את עצמי. לנעול נעליים. ואיך יכולתי לשכוח.. סומך על עצמי שיכול להשפיל את עצמי, לגעור בעצמי, לשנוא את עצמי. אין יום.. אין יום אחד.. שעובר בלי המחשבה הזאת. שאני לא שווה. שאף אחד לא יאהב אותי אם אני לא אהיה מושלם. ובגלל שאני אף פעם לא אהיה מושלם, כי אין דבר כזה מושלם, אז כנראה אף אחד לא יאהב אותי.

שריד

New member
זכוכית מגדלת

כלומר יש מחשבות שאתה סופר אותן יותר ויש מחשבות שאתה סופר פחות (סופר = מחשיב) כמו שאתה יודע שאתה לא מושלם, הרי לפי דבריך אתה גם לא לגמרי לא "לא מושלם" אז נכון שאתה יודע להלקות את עצמך בצורה מעולה. אם תתאמן בכיוון ההפוך, כלומר לשבח את עצמך אין לי ספק שתוכל לשפר את איכות חייך בהרבה. (כנגד כל הלקאה לפחות כמה שיזימו אותן) נ.ב. אני אוהב את הכנות שלך. שריד

כמובן שזה מעייף וקשה

אבל אתה הרי אצלה בטיפול כדי להתקדם ולעזור לעצמך. ההצלחה שלך תהיה הדרגתית בכל מקרה , אם תרצה ואם לא. "הניסיונות" האלה שהמטפלת מבקשת להעמיד אותך בהם, יעזרו לך להתמודד עם פחד שמפריע לך, פחד שמונע ממך משהו ומקשה על עצמך לאהוב את מי שאתה. לדעתי כדי לך לנסות ולהתמודד, למרות שזה קשה, כי בסך הכל בסופו של דבר אתה תרגיש סיפוק מעצמך , אפילו על הצעד הקטן אני בטוחה שאתה יכול למצוא את הכוחות :) ואל תערבב דבר בדבר, אל תחשוב על מה שהמטפלת חושבת היא בטוח רוצה לעזור, אם או בלי כסף שהיא מקבלת ישירות ממך יהיה בסדר

למעלה