הכאב עצום

עידית ר

New member
הכאב עצום

הכל התחיל בשבוע 24 בסקירה המאוחרת עד אז הכל היה תקין, נאמר לנו שאחד החדרים במח העובר הוא גבולי 10 מ"מ כשבעלי שאל מה משמעות הדבר אמרו לנו שבדרך זה כלום אבל נהיה צריכים להיות במעקב יצאתי מהבדיקה מודאגת אפילו לא ציפיתי לאן אני יגיע התחלנו במעקב, המצב נשאר כך עוד חודש וקצת ואז התחיל להשתנות המצב שאר החדרים גם גדלו ונאמר לנו שיש מים רבים בחדרי המח דבר שיכול לגרום לילד עם פיגור שכלי, הסיכוי לילד בריא הוא בין 70 ל 90 אחוזים כשמדברים על אחוזים כאלו קשה לחשוב על הפסקת הריון שלחו אותי לבדיקה MRI מח עוברי על מנת לשלול דימום במח עברו 3 שבועות עד לבדיקה ונאמר לי כי מומלץ לבצע את הבדיקה בשבוע 32 כאשר המח מגיע לשלמותו לא הבנתי למה מושכים את הזמן אם צריך להפסיק את ההריון אז להפסיק ולא למשוך זמן הייתי מתוסכלת מבדיקה לבדיקה המתח הרג אותי כל הבדיקות האחרות היו תקינות מי שפיר אקו לב והיא לבנתיים משתוללת המון בתוך ביטני דבר אשר הקשה על עוד יותר הגעתי לבדיקה הייתי צריכה לקחת כדור הרגעה בכדי שהיא לא תזוז במשך הבדיקה בסוף הבדיקה התברר שהכדור לא השפיע היא זזה ולכן הבדיקה לא היתה מספיק ברורה והיתה המלצה לבדיקה חוזרת דימום לא היה חזרתי לרופאים עם ההמלצה עברתי שוב אולטראסאונד שבוע 33 הרופאים בדקו הלכו להתייעצות ולאחר מכן הכניסו אותנו לחדר בכדי לשמוע את הבשורה המרה המצב החמיר נוספו עוד מומים במח והסיכויים לילד חולה עלה מעל ל 50 אחוזים והם המליצו להפסיק את ההריון הינו בהלם לא יכולתי לדבר רק בכיתי לא האמנתי שבשבוע כזה יגידו להפסיק את ההריון הם המשיכו לדבר העובדת סוציאלית באה ודיברה איתנו הסבירה לנו מה יהיה במידה ונמשיך את ההריון חזרתי לגיניקולוג שלי מתוסכלת כואבת ולא הבנתי מדוע הם לא מתייחסים להמלצה על בדיקה חוזרת הוא גם לא הבין זאת ניסה לבדוק עם הרופא שהמליץ על ההפסקה אבל התברר כי הוא יצא לחופשה בחול ואין עם מי לדבר החלטנו לבצע שוב MRI שוב לחכות שבועיים בזמן הזה הלכתי לרופאים פרטיים על מנת לקבל חוות דעת נוספת ולהם היתה אותה מסקנה לאחר שבועיים ביצעתי את הבדיקה החוזרת עם 2 כדורים הבדיקה הייתה ברורה ופניתי איתה לנרוכרורג באופן פרטי הוא נתן את המילה האחרונה. החלטנו להפסיק את ההריון הגעתי לועדה העליונה להפסקת הריון בשבוע 36 הם נתנו אישור ועוד באותו היום התחילו בתהליך הזריקו לעוברית שלי זריקה ללב בכדי שיפסיק לפעום לי כאב יותר התחילו גם התכווצות ברחם ורציתי שזה יגמר כבר בערב התחילו לתת לי זירוז לא עזר למחרת בבוקר הכניסו אותי לחדר לידה אחרי שהתחננתי לניתוח קיסרי לא רציתי להרגיש את מהלך הלידה לא רציתי לראות או לשמוע כלום אבל הרופאים הסבירו שהניתוח לא מומלץ בגלל שהוא מסכן את הרחם אז וותרתי ואמרתי שנשתדל להיות חזקים ביום הראשון הזרוז לא עזר היו צירים במוניטור אבל לא הרגשתי אותם וכך עוד יום עבר והיא בתוכי ללא דופק למחרת חיברו אותי שוב לזירוז בצהריים הגיעו צירים לא ממש חזקים הייתה פתיחה וחיברו אותי לאפידורל מאותו רגע הכל הלך מהר הייתה ירידת מים ואחרי חצי שעה פתיחה מלאה הלידה החלה פשוט נקרעתי מבפנים כל הזמן הזה בעלי היה איתי צמוד אלי והוא ראה אותה יוצאת ברגע שהרגשתי אותה בחוץ פרצתי בבכי הסטרי בעלי גם החל לבכות הוא ראה הכל דבר ראשון שאלתי אותו אם הוא ראה אותה אם היא גדולה ארוכה הוציאו אותה מהחדר מהר בכדי לבדוק אם אפשר להראות לנו החלטתי בסוף שאני רוצה לראות אותה היא נולדה 2900 היא היתה יפיפיה פשוט מקסימה התבוננתי בה היא נראתה כל כך שלווה שזה עשה לי קצת טוב לפחות היא לא תסבול בחיים לקחו אותה ושמחתי שוותרתי על ניתוח קיסרי לפחות ראיתי את בתי הבכורה הזכרון היחיד. הלידה היתה מהירה וקלה לפחות זה. הכאב הוא עצום אני לא ישנה בלילות מחר זה שבועיים מהלידה ואני מקווה שהלידה הבאה תהיה גם קלה אבל תסתיים עם תינוק שאוכל לקחת הביתה

vif

New member
../images/Emo14.gifעידת יקרה

קראתי את הסיפור וכל הזמן קיוויתי שיהיה סוף טוב הכאב במאת קשה כל כך מאחלת לכם שלא תדעו יותר צער ..

שירי ב

New member
עידית היקרה

שום מילה שאוסיף לא יכולה לנחם. אני מכירה את הכאב הקשה בלב,(ואני חושבת שהכי קשה שחויתי אי פעם) כשהתינוק בתוכך בועט ואת עוד לא יודעת האם ההריון הזה עומד להיפסק או לא, מצד אחד את אמא שלו ורוצה להגיב לבעיטות הקטנות, אך מצד שני את נקשרת ואוהבת וזה הופך את ההחלטה לקשה מאד. אני מכירה את ההתלבטות לגבי הפסקת ההריון ושעורי האחוזים שהרופאים מציגים בפנינו, בתוך תוכנו יש תקווה שאומרת שאולי אנחנו דוקא באחוזים "הטובים" ושהכל יהיה בסדר, והפסקת ההריון היא צעד לא נכון. אני מכירה את התחושה של אובדן ילד ראשון, ואומרת לעצמי שאם היה לי כבר ילד אחד בבית זה היה בטח יותר קל להתמודד (למרות שנשות הפורום העידו שלא כך הדבר) ואני מכירה את הלידה הנוראית הזו, את ירידת המים ותחושת התינוק בין רגלייך. לצערי, אני לא מכירה את איתן שלי, ואת יכולה להתנחם בכל שביקשת לראות בת ביתך. אני פשוט חששתי מאד, הרגשתי שבטח אחווה סיוטים אחרי שאפרד מבני ואראה אותו. היו חרטות, היו רגעים רבים שכעסתי על עצמי, איזו מין אמא אני שאפילו לא החזיקה את בנה ונפרדה ממנו?! אבל זה היה נכון לאותו רגע. ולצערי היום שלושה חודשים אחרי אני מכירה תחושה אחרת שלא הכרתי בעבר, אני לא יודעת אם זו קנאה, ואני אפילו מתביישת לכתוב כאן עליה, אבל אתמול הייתי בברית של תינוק שאימו ואני נכנסנו להריון יחד, בהפרש של שבוע, ובאמצע הארוע פשוט התחלתי לבכות, חשבתי לעצמי שאני הייתי אמורה לערוך ארוע כזה ולהחזיק תינוק יפיפה בידיי, ריחמתי על עצמי ועל חוסר המזל שלי. מה אוכל להוסיף? תהי חזקה, תתחילי לנסות שוב בעוד 2 מחזורי ווסת, תעזרי בפורום הזה, שמקל ונותן תקווה לפעמים. חיבוק חם שירי

נוריה

New member
עידית היקרה

כתבת שנקרעת מבפנים... חשתי את הקריעה שלך ונקרעתי גם אני. אני שמחה בשבילך שראית את ביתך, שתזכרי אותה תמיד יפיפיה ומקסימה. כך אני זוכרת את ביתי
תני לעצמך לנוח, לבכות ולהתאבל. מחבקת אותך חזק חזק ומקווה שמצאת לך פה בית.

בנצ100

New member
כמה עצוב

וכואב - לקוות, לחכות שאולי תשובה אחרת תציל את המצב. אולי הייתה טעות,או שבעצם זה רק חלום? להתעורר ולגלות שכן, זה הסיפור והוא לא הולך לשום מקום. ולידה כמו שלך, כל כך קשה. לפחות התמונה שתשאר איתך היא של ילדה יפה ושלווה שתישאר תמיד מקסימה. גם אם היופי הזה הוא בדיוק מה שמכאיב, כי היא לא איתך עכשיו. כולנו כאן מקווים ומקוות ללידה נוספת, אחרת, שמסתיימת בלידה של ילד חי, בריא ושלם. בינתיים - אנחנו פה. לתת חיבוק ותמיכה ברגעים הכל-כך קשים האלו. היום חלפו ששה שבועות מהמוות של נעמי. אלו ששה שבועות ארוכים וקשים, ואין לי הרבה נחמה להציע. הזמן, שאומרים שהוא מנחם, הוא ארוך יותר. אבל גם זה יגיע...

nura67

New member
כשקראתי, הרגשתי איך הכל חוזר אלי

שוב, מכה, מתעתע. החוסר ודאות, המתנה למוצא פיהם של הרופאים, בדיקת MRI נסיעה לרופאים מומחים שיתנו חוות דעתם שמא הרופאים טעו ואולי יש איזה ניצוץ של תקוה ש.. אבל כנראה שכאשר הגורל מתחיל להתל בנו אין משהו שיחסום אותו. העובר לו ציפינו, צריך למות, כמה נורא להרוג עובר חסר ישע שאפילו לא חטא את חטאו הראשון, להרגיש שאנחנו ביודעין רוצחים אותו כי אנחנו אוהבים אותו, כי אנחנו אע"פ ההחלטה הקשה שהיא הכי הורית שיכולה להיות, היא ההחלטה הנכונה ולדעתי היחידה. אני כל כך מזדהה איתך, בתהליך שעברתם, בשאלות התמימות של למה לא ניתוח קיסרי, בפעם השניה כבר לא שאלתי כי ידעתי את התשובה מהפעם הראשונה. אין מילים בפי שיעזרו לך ולו במעט להפיג את הכאב שלא ניתן להכיל, שולחת לכם המוני חיבוקים ויכולה להגיד לך מנסיון שפה יחד עם כל אותם לבבות שבורים שחוו על בשרם את אשר עברת את, תוכלי לבקש נחמה, תמיכה, עיצות להתמודדות , אמפטיה וחום. שולחת לכם את מלוא תנחומי.

עידית ר

New member
תודה

כל כך טוב לדעת שיש מי שמבין את מה שעברתי שיש מי שתומך אני הראשונה מבין חברותי שהתחתנה וישנם חברות שפשוט לא מבינות מה עברתי מה אני עוברת ומצפות שאני יחלים במהרה שזה פשוט קרה ובכמה שעות הכאב יחלוף ולא ישאר זכרון מר ולכן אני גם שומעת הערות שהם ממש לא במקום אני מרגישה שאני צריכה לשים מסכה לידם שאני מתגברת שאין מה לדאוג אני חזקה ובלילות המסכה יורדת השקט נותן למחשבות להשתולל קשה לישון ואם כבר נרדמת החלומות מופיעים היום חברים הזמינו אותנו להתארח יש להם תינוק מקסים בן חודש וקצת הרגשתי שאני לא יכולה לראות אותו וקשה להגדיר את זה כקינאה פשוט כואב לי לחשוב שלפני כמה חודשים שמחתי שהילדים שלנו יהיו באותו גיל יהיו חברים והאשליה נופצה לרסיסים חברה שלי אמרה לי שאני לא אוכל להתחמק הרבה שאני יהיה צריכה להתמודד עם זה מתי שהוא אבל באותו רגע התמלאו בעיניי דמעות אני יודעת זאת אבל בכל זאת אחכה ליום שארגיש יותר טוב שאוכל לראות את ילדם להחזיקו ולהעניק לו אהבה כמו שצריך יגיע היום והוא לא יהיה רחוק אעשה מאמץ גדול בכדי לא לשקוע עמוק בדיכאון כמה שזה קשה ויתרנו ולא הלכנו שולחת לכולכן חיבוקים ותודה על שאתן איתי

נוריה

New member
הי עידית

את ממש לא חייבת עכשיו להיות הגיבורה של השכונה וללכת ללטף תינוקות של אחרים. אני התחמקתי באלגנטיות מבריתות וכאלה במשך חודשים, גם כשכבר נכנסתי להריון נוסף. בעצם, עד היום בכל שמחת-בת או ברית אני בוכה בליבי. למרות שמאז כבר נולד לי ילד. תני לעצמך זמן... אני איתך!

טאניוש

New member
../images/Emo16.gif כל כך כואב

יושבת כאן ובוכה. איך עוברים את זה? איך יוצאים מזה? עידית יקרה, אילו רק יכולתי לעזור, אילו מזה שכואב לי לך היה כואב פחות! לא מוצאת מילים,אין לי.

hope13

New member
בוכה איתך

עידית יקרה. מצטערת כל כך על אובדן ביתך הקטנה. כל כך עצוב, לא הוגן ולא נתפס סוף כל כך עצוב לסיפור שלך. תודה ששיתפת אותנו. הלוואי שיכולתי לעזור. שולחת לך חיבוק. בוכה איתך.

gargamich

New member
סיפורך נגע מאד לליבי!

אם זה מנחם אותך אני מדבר בשם כל חברי הפורום ואני משתתף בצערך!

תמי ס

New member
עידית

כמה מוכר הכאב הנורא הזה, הכאב שחותך את גופך לשניים וקורע את הנשמה. הסיפור שלך כה דומה לשלי, גם אצלי עד הסקירה המאוחרת הכל היה תקין ורק אז ראו משהו מעט שונה מסביב למוח ואמרו שזה כנראה שום דבר ושלא אדאג. אבל אני דאגתי, כל כך דאגתי כי כבר ידעתי שיכול להיות שלא הכל תקין, בפנים, בלב, רעדתי, ולא עזרו דברי הרופאים שאמרו שזה כנראה כלום. שבועיים אח"כ בסקירת מערכות נוספת אישרו את מה שחששתי ממנו, המצב התדרדר במהירות וגם בדיקת MRI הראתה שאין מנוס מביצוע הפסקת הריון. והילדה זזה כל העת בתוכי, רעדה מבפנים כמו שאני רעדתי מבחוץ, כאילו סימנה לי שהיא כבר יודעת שסופה קרב. מחבקת אותך מרחוק, וכל כך מבינה את הבור שנפער בליבך. יהיה קל יותר עם הזמן, אני מבטיחה, אבל תמיד ימשיך לכאוב.

שלום עידית...../images/Emo140.gif

שלום עידית, מילותייך כה נגעו לליבי...בת זוגתי ואני חווינו ממש מקרה דומה, ולכן ממש מזדהה עם תחושותייך. חוסר השינה מובן וטבעי, כך גם העצב העצום שאין לו גבול. מאד מאד ממליץ לך לקרוא בזמנך הפנוי את ארכיון הפורום, הקישורים והמאמרים. דרכם מקווה כי תגלי עד כמה תחושותייך טבעיות. ממליץ לך לקחת כעת "פסק זמן" לך ולבן זוגך ולצאת לחופשה כדי להיות האחד עם השני ברגעים לא פשוטים אלו. שולח לך ולבן זוגך חיבוק חם ואוהב של תמיכה ועידוד
...ומקווה כי השמש תאיר עליכם בקרוב וההריון הבא יהיה מוצלח!
מתפלל איתך כי כפי שכתבת:" ואני מקווה שהלידה הבאה תהיה גם קלה אבל תסתיים עם תינוק שאוכל לקחת הביתה " ממני, תמיד איתנו

למעלה