הכור בדימונה וה-

Oren C4

New member
הכור בדימונה וה-../images/Emo59.gif

ראשית כל, צפו בבקשה בסרטון הזה, ששודר לאחרונה בערוץ 10. לפי הסרטון, לישראל יש כרגע בערך 200 פצצות אטום, והיא ממשיכה לייצר כ-10 פצצות מדי שנה. חלק מהפצצות הן פצצות תרמו-גרעיניות, בעלות עוצמה של פי 10 מפצצת אטום רגילה. מה שאני לא מבין מכל הסיפור הזה, הוא למה ישראל ממשיכה לייצר נשק גרעיני בכאלו כמויות עצומות, הרי כמות הנשק הנמצא בידה מספיק להשמיד את כל המזרח התיכון ואפילו יותר מכך. אולי למעט מהפגזים חודרי השריון הבנויים מאורניום מדולל, שאר מצבור הנשק המיוצר בלתי מבצעי לחלוטין במלחמה במזרח התיכון. בהנחה שישראל אינה מוכרת פצצות אטום למדינות אחרות, מדוע עדיין משקיעים משאבים עצומים בהמשך ייצור עוד ועוד פצצות אטום
יותר מכך, מדוע לא מסבים את הכור בדימונה לייצור חשמל - וככה כולנו נרוויח מזה (מחירי חשמל נמוכים יותר בשל עליית יכולת הפקת החשמל), במקום נשק להשמדה המונית

אנגרן

New member
אז על אותו היגיון ניתן היה לשאול

מדוע ארה"ב וברה"מ ייצרו אלפי ראשי נפץ גרעיניים במשך תקופת המלחמה הקרה למרות שהיה להם מספיק פצצות בארסנל כדי להשמיד את כדו"א כמה פעמים טובות. התשובה היא הרתעה.

Oren C4

New member
נגד מי ../images/Emo35.gif

כידוע, אין כרגע לישראל אויבים שהם מעצמות גרעיניות (איראן היא עדיין לא מעצמה גרעינית וגם לא תהיה מתחרה רצינית בתקופה הקרובה - 10-20 שנה מהיום), אז בשביל מה להמשיך לייצר ארסנל גרעיני כזה נרחב מתוך כוונה לא להשתמש בו, מאשר להפנות את המשאבים והתקציבים העצומים שהקמ"ג דורש אל 1001 בעיות אחרות במדינה שצריך כסף

lithium1914

New member
לכן המילה "אווילי".

גם לארצות-הברית אין כרגע אויבים גרעיניים (למרות שהם עושים רושם של דאגה מסין), וכשהיתה לה, גם אז היא ייצרה אלפי פצצות יותר ממה שהיתה צריכה כדי להשמיד את העולם כולו. כיום נדמה לי יש לה בסביבות 8000 ראשי-נפץ, ולרוסיה בין 4000 ל-7000, אני לא זוכר ואף אחד גם ככה לא יודע במדויק.

מנתץ

New member
קראו תתדעה שלי

אני לא מפחד מזה שיש למדינות פצצות אטום, כמו זה שאני מפחד שהפצצות של רוסיה שפעם הייתה אימפריה והיום הפצצות מפוזרות על פני מדינות הקפקז, שומר על הפצצה איזה שומר מסטול, ולכו תידעו מה קורה עם הפצצות. תחשבו שפצצה אחת תגיע לידי בין לאדן, מה זה יקרה??

coaxcable

New member
ובקשר אילך

לא בדיוק אפשרי... וגם עם כן בין לאדן יאיים לפני שיתמש לדעתי מה שצריך לעשות הוא לחכות ולצפות אבל בנאדם שידוע איך לגעת במקומות הנכונים יכול לפתוח את המנעול ואז הכל יחשף אבל... אין אף אחד כזה

coaxcable

New member
טוב... הנה דעתי

לפי דעתי צה"ל או אירגון הגנתי אחר מייצר אותם לשם אמצעי הגנה או התקפה יכול להיות שמלחמה מתבשלת... מה שבטוח הדרך היחידה לגלות היא לשאול את מי שמבשל את העסק נודף הריח הדוחה הזה ואז אולי עם זו היא האמת כמובן נדע למה

Ruki V verh

New member
היגיון?

למה לחפש היגיון במשהו נטול כול היגיון אתה נכנס כאן לדברים הרבה יותר גדולים מפצצות אטום אתה נכנס לאופי האנושי יש סדר קבוע במהלך האנושות אדם ממציא נשק כדי לפגוע וממציא מגן כדי להגן מפני הנשק ואז ממציא נשק כדי להרוס את המגןזה משהו שקורה וימשיך לקרות. אתה לא מבין עד כמה הכול כאן שברירי, אבל אני אומר עזוב את זה בשקט כולנו נמות עכשיו או אחר כך תחייה כול עוד לא נפל עלך טיל

coaxcable

New member
אתה די מסיט מגזים

זה לא שברירי זה יותר כמו מעגל הכל חוזר חלילה וחלילה שמישהוא כאן יפגע מטיל (משחק מילים קטן למי שלא הבין עזבו) ישראל כניראה רוצה יותר כוח ממה שהיא יכולה להחזיק אבל אתה די צודק זה הולך כך: צור כוח הרס צור מגן נגד כוח זה צור כוח הרס שמשמיד את המגן וממשיך ולפגוע וכו'... יש לך מוח זה בטוח

Molly Whuppie

New member
מסכימה. ועוד כמה הערות

כן, אני מסופקת עד כמה רציונליות משחקת כאן תפקיד, למרות שהכל מתיישב מצוין עם תיאוריות יחב"ליות (אבל לכן קוראים להן תיאוריות). אני חושבת שכרגיל, מה שעומד מאחורי מירוצי החימוש האלו הוא כסף, כוח, עוצמה וכד'. נותנים לאנשים כוח בלתי מוגבל (כמעט, לצערם הרב הם בני אנוש) ומתפלאים שיוצא פרנקשטיין. זה מתקשר לדחפים אנושיים של תחרות, יוקרה, צבירת הון פוליטי, לשחק עם כוח (כי אפשר). מאיימים קצת עם סרטונים ומידע "מודיעיני", דורשים תקציבים מטורפים ואח"כ אין להתפלא שזו תחרות ההשתנות האנטי-אנושית הגדולה ביותר, שסביר להניח שתהרוג את כולנו במוקדם או במאוחר. יצר הרס עצמי בייבי, מה לעשות, זה קיים אצל כולנו. וטירוף.. קל. בסופו של דבר הרי לא משנה כמה פצצות יש, או מה הטווח. זה נשק להשמדה המונית, רק שהם שכחו את עקרון הטלאולוגיה של אריסטו (שהפעם קצת קשה להתעלם ממנו). לכל דבר יש תכלית והוא רוצה לצאת מהכוח לפועל. כך שלדעתי הפצצות נבנות כדי לעשות בהן שימוש. ויעשו בהן שימוש. אני רק מקווה לא להיות בסביבה כשזה קורה. הדיון על כמה פצצות יש כל כך מגוחך לטעמי, אנשי הביטחון שכחו שהם בעידן המידע ואותה גלובליזציה מושמצת. הם כמו ספרנים שמשווים כמות ספרים, כשכיום, כל מחקר (בעובי חוברת) שווה פי 150, או כשכל המידע נמצא ברשת, לכולם, בחצר האחורית. ד"ר סטריינג'לאב הוא רק עניין של זמן.

ח י ש י

New member
אף אחד לאיודע כמה פצצות ולא בטיח!

אין לאף אחד מושג כמה מיצרים מה יש ומה אין ואל תסתמך על שום סרטון

coaxcable

New member
תקשיב אחי

בסירטוני החדשות יכולים לחשוף את חצי האמת ולא את כולה מה שבטוח יש הרבה דברים מוסווים אי שם באפלה חחחחח אבל זה מידע די בסיסי שאפשר להסתמך עליו בנתיים עד שיגיע מידע נוסף

negev 10

New member
negev 10

לדעתי הסיבה הפשוטה היא שפשוט אין משהו טוב יותר לעשות. יש מחקרים רבים אחרים כרגע בכמ"ג, מה שמונע הפיכתו לכור לייצור חשמל, ולייצור נשק מסוג זה יש יתרונות התעתיים חזקים ביותר, דמיינו שפקיסטן, מדינה מוסלמית עם אלפי ראשי נפץ גרעיניים, תכריז מלחמה על ישראל. אין לדעת מה הם יחליטו בנוגע ללוחמה גרעינית, ולכן כאשר יש גם לצד שלנו נשק זה מונע מהם להתקיף. למרות העלויות הגבוהות, זו החלטה לא שלנו.

coaxcable

New member
אממממ

אבל זה לא בדיוק קשור ניראה לי על פי מה שאני מבין מדינותצ מוסלמיות לא בדיוק ירצו שפקיסטן מדינה שנחשבת נחותה לאיסלאם לפי השמועות להיות זו שתכבוש או שתשמיד את ישראל הרי כל מדינה תרצה את הכבוד להשמיד את העם שהם שונאים ומפסידים לו רוב הזמן

Ruki V verh

New member
קצת ניתוח פסיכולוגי

בני אדם החייה הכי מופלא יחד עם זאת הכי מטומטם שקיימת על פני כדור הארץ כול החיות פועלות על אינסטינקטים אני ערב אני אכול אני חרמן אני מזיין בני אדם לעומת זאת לא ממש ככה יש לנו צ'ופר (למרות שאני לא חושב שזה ממש צ'ופר) המוח לנו ניתנה היכולת לנתח אירועים אנחנו מכונה משולמת אבל כמו כול מכונה יש באגים בני אדם נוטים להתחרפן אנחנו הזן היחידי שיתחיל הרג בלי כול סיבה הגיונית כלומר אריה רעב אירה אוכל אירה נכנס לאירה לשטח אירה הורג לעומת זאת בן אדם יכלות פשוט להתחרפן לתפוס אקדח ללכת לקניון ולהתחיל לרסס את כולם למה כי זה ראה לו חכם. עכשיו מה אני מנסה להגיד בכול זה שאין לנו מה לחפש היגיון כי אין היגיון כול המהלך הזה הוא מעגל שלא ממש יגמר עד שהיה מהלך דרסטי לאחד הכיונים כלומר הוא התקפה אטומית מצעד אחד המדינות על מדינה אחרת או התפרקות טוטלית מנשק גרעיני בכול מקרה זה לא הולך לקרות בזמן הקרוב

Ruki V verh

New member
עוד באג

הקלדה עיוורת אירה שווה אריה מה לעשות אני לא מסתכל בזמן שאני מקליד מצטער

ronenfe

New member
אתה צודק

ויותר מכך גם חצי מהצבא אפשר לפרק, המדינות המסכנות את ישראל וגובלות בה הן סוריה ולבנון,בשביל זה לא צריך להחזיק כזה גודל של צבא ,במיוחד בתנאי הלחימה העתידיים שהודגמו במלחמה בעירק. חיל אוויר טוב יעשה את רוב העבודה , הצבא מקבל יותר מידי כסף מתקציב המדינה, אבל זה מתחיל להתקדם בכיוון הנכון,יבטלו את המילואים,יקצרו את השירות ,ובמצב האידיאלי יעשו פה צבא כמו בארצות הברית ,גיוס רשות,זה יקרה ,אם כי בזמן הרחוק

Molly Whuppie

New member
כן, עשו יופי של עבודה עם שחאדה...

(וזה היה בציניות. אני רואה צורך לציין זאת כי יש מספיק אנשים במדינה הזאת שיסכימו עם פשעי מלחמה מסוג זה). חיל אויר הוא לא הפתרון כי הוא יודע להפיל פצצות גדולות וטיפשות (סליחה, גם חכמות שהורגות יותר). מסכימה עם שאר הדברים שכתבת. למרות שאני חושבת שהלוחמה תהפוך אלקטרונית ומדעית יותר ופחות קונוונציונלית (כולל חיל אויר). אבל אם לא היה להם יושר פנימי לסגור את המרכב"ה, אני חושבת שהדרך ארוכה.

masterboy

New member
יש הרבה אפשרויות

למרות שאין לי מושג בכל מה שקשור למחקר גרעיני חוץ מדברים בסיסיים שכל אחד שעשה 5 יחידות לימוד של פיזיקה יודע יש לי כמה השערות. 1) אפשרות ראשונה שנראית לי די הגיונית היא שלישראל אין אפילו פצצת אטום אחת. אם תחשבו על זה במצב של היום ישראל לא באמת צריכה פצצות אטום בטח שלא פצצות תרמו גרעיניות(שאם אני לא טועה זה בעצם פצצות מימן). ישראל לא מציגה את הנשק הגרעיני שלה ובכלל לא אומרת שהוא קיים. מצד שני היא גם לא אומרת שהוא לא קיים. בכלל לא צריך להשקיע טיפה של מחקר גרעיני בשביל כל הסיפור הזה והאמת שזה נראה די בזבוז. את אותו אפקט אפשר להשיג עם פצצות אטום ובלי. כל הסיפור הזה יכול להיות זיוף אחד גדול. הרמות של זה יכולות להיות שכל עובד בעצם מודע לזה שהוא לא מבצע כלום ויכול להיות שהם בטוחים שהם עושים משהו אבל בעצם הם עובדים "על ריק" ורק הבכירים יודעים שזאת הצגה. 2) ישראל כן מסוגלת לייצר נשק גרעיני ואין לה שום בעיה להשיג את סודות הגרעין מארה"ב. לארה"ב יש אינטרס שלישראל תהייה הרתעה במזרח התיכון. אם לישראל לא יהיה יתרון אדיר מבחינת נשק לעומת מדינות האוייב די אבוד עלינו. הפסקת מימון רציף והפסקת יצור פצצות גרעיניות אומרת שאנחנו מותרים על היתרון הזה. ההיתרון הזה חשוב במיוחד כי אירן מנסה להשיג נשק גרעיני ועיראק ניסתה להשיג נשק גרעיני בעבר(והייתה מאוד מאוד קרובה לזה) ככה שאסור לנו לותר על היתרון עכשיו. זה שיש לנו פצצות אטום בלי מחקר גרעיני ובלי כור גרעיני מבצעי פעיל ירתיע פחות. הידיעה שיש לישראל כור שחוקר את הנשק הגרעיני ומפתח דברים אולי יותר גרועים ממה שמדמיינים מרתיעה מאוד ולכן הכור הכרחי. 3) ישראל לא צריכה יותר מפצצת גרעין אחת. האמת היא שאפילו פצצת גרעין אחת היא לא צריכה. יש לישראל מספיק נשק ומספיק טילים ארוכי טווח בשביל להשמיד ערים שלמות של מדינת אויב בתוך שעות אם לא תוך דקות. ההיתרון לא צריך להיות הגיוני. עברנו כבר את השלב הזה. בזמן המלחמה הקרה לארה"ב ולרוסיה היו מספיק פצצות גרעיניות בשביל להשמיד את כדור הארץ לגמרי כל כך הרבה פעמים שזה ממש מצחיק(עדיף שיהיה מצחיק מאשר מפחיד). זה שישראל ממשיכה את המחקר ומגיעה למצב שגם אם אירן עכשיו תתחיל לייצר פצצות היא אף פעם לא תגיע לכמות שיש לישראל מפחיד את שאר המדינות. 4)ישראל לא מוכרת נשק גרעיני לשום מדינה ובזה אתם יכולים להיות בטוחים. לברית המועצות היה כל כך הרבה נשק גרעיני וכל כך הרבה סודות וציוד שאם מישהו באמת רוצה לקנות דברים כאלו ישראל תהייה פחות אטרקטיבית. חוץ מזה הידידה הגדולה של ישראל היא ארה"ב ורק לה נראה לי הגיוני שיראל הייתה מוכרת נשק אבל אתם בוודאי מבינים שארה"ב לא ממש צריכה את עזרתנו בנשק. מה שכן יכול להיות זה שיש מחקרים משותפים של ארה"ב וישראל בתחום הגרעין. 5) ועוד דבר בקשר להסבה לייצור חשמל. אם ישראל תסב את הכור ליצור חשמל אז לחברת החשמל תהייה גישה חופשית אליו וגם לעובדי חברת החשמל. במצב כזה לא יכולו עוד לשמור על הסודות של מה שהלך שם או לפחות יהיה הרבה יותר קשה. ישראל לא רוצה שיוכלו להגיד במאה אחוזים שיצרו שם בעבר פצצות אטום כי אז מדינות אויבות יוכלו להגיד שזה ליגיטימי מצידן גם לייצר פצצות גרעיניות. מצד שני יוכלו גם לגלות שלא יצרו שם בכלל נשק גרעיני ואז ישראל תאבד את ההרתעה.

למעלה