המבוגר המתוסכל הוא הילד הסובל

no-a-m

New member
המבוגר המתוסכל הוא הילד הסובל

ממחקרים וכן מנסיוני רב השנים בעבודה בקליניקה עם ילדים ומבוגרים עם הפרעות התפתחותיות : לקויי למידה הפרעות קשב, כאשר הטיפול הוא הוליסטי המשלב מיומניות גופניות, תנועיות, קוגניטיבות וכמובן רגשיות התוצאות הן מבטיחות, יחד עם זה הקליניקה מראה שהרבה מאוד מהמטופלים (המבוגרים)המגיעים לקליניקה שהם אינם מרוצים, אינם מאושרים, אינם ממצים את הפוטנציאל שלהם, מעבירים את חיהם בתסכול וכעס, מתברר שחלק גדול מאותם המקרים הם מבוגרים שכילדים לא זיהו את לקויי הלמידה ואת הפרעת הקשב ממנה סבלו בשעתו. והם עדיין סובלים. ממליצה בחום : אל תהססו להפנות את ילדיכם לטיפול באם הינו מגלה סימנים של הפרעות קשב או לקוי למידה. הטיפול בילדים הוא יחסית קצר ומבטיח ויש באפשרותכם לחסוך להם הרבה סבל.

droli

New member
ליקוי למידה אצל ילדים

איך אפשר לזהות אותו? איך אנחנו ההורים יכולים לזהות? האם את/אתה יודעים להסביר לנו מהו ליקוי למידה, ומהי הפרעת קשב? אני יודעת שאמורות להיות תופעות, אשמח אם את/אתה יודע/ת ויכול/ה לשתף אותנו. מהו הטיפול ההוליסטי בעניין? האם בהפרעות קשב וליקוי למידה אין צורך ללמד את הילדים ולתרגל איתם כיצד לקרוא ולכתוב? אשמח לשמוע עוד בנושע, מיכל

no-a-m

New member
זיהוי מוקדם של הפרעות התפתחות

זה כמובן לא יהיה מקצועי לתת הסבר איך ניתן לזהות את לקויי הלמידה והפרעות הקשב כאן בפורום,אני רוצה לאמר , שניתן לזהות מגיל מאוד צעיר ולעיתים בקשר שבין ההתפתחות המוטורית , השפתית הרגשית וכו´, ממליצה לך לחפש חומר בנושא גם באינטרנט תחת הכותרת "לקויי למידה" "הפרעות קשב" "ADD" יש המון חומר גם בעברית. בכל אופן לגבי התרגול, בגישה שלי רבת השנים אני ממליצה לא לתרגל בכתיבה ובקריאה לפני שיש לו את המיומניות הבסיסיות לכך.שכן אלו הם הדברים הקשים והמורכבים לילד הסובל מלקויי למידה. לעיתים זו הטעות של המערכת החינוכית או ההורים , שכאשר הילד מתקשה ואינו מצליח הוא מתבקש "להשקיע מאמץ" וכידוע כל ילד רוצה להצליח ומוכן להשקיע מאמץ אלא שבמקרים הללו , לילד יש קושי רב והוא אינו משיג את ההצלחה למרות המאמץ אנו מוסיפים לו גם את התסכול, את הפגיעה בדימוי העצמי ובבטחוןוכדור השלג מתגלגל ומתגלגל. לפיכך בגישה שלי הנקראת נ ע מ - שילוב של נשימה עמידה ומודעות אינטגרציה בין העוןם הרגשי התנועי הקוגניטיבי וכו´, קודם כל עובדים על מיומניות בסיסיות כך שהילד יחווה הצלחה , יחזק את הדימוי העצמי וירכוש מיומניות מוטוריות, תאום תנועה, רצף וכו´ , וראה זה לא פלא הילד בהדרגה לומד קרוא וכתוב.

Iris G

New member
פורום תפוז לליקויי למידה

יש בתפוז פורום מעולה לנושא (מס 201) המנהלות מאוד מקצועיות ויש המון כתבות והודעות בנושא. שווה שווה לקרוא, וגם לדעת שרוב הכותבים שם יש להם בעיות מכול החוזקים, מסתבר יש הפרעות קלות וגם מאוד מאוד קשות. תבקרי, תקראי ותהני

למעלה