המון בהצלחה

המון בהצלחה../images/Emo13.gif

אז איך הגעת לזה? למה דווקא טנטרה? מה מושך בהתערטלות האינטימית-לא אינטימית הזאת? מאיפה כל הידע?

Love Is Life

New member
ליעל, ורק של עצמה... ../images/Emo9.gif ברוכה הבאה

אנסה להמשיך את דבריו של ליאור, ולהתייחס למה ששאלת לגבי ה"התערטלות האינטימית-לא אינטימית"... והתשובה, כמו שאמרו הגששים, טמונה בשאלה... התערטלות התעמקות בתובנות שמביאה הטנטרה, ותרגולן לתוך חיי היום יום, מסייעת לאדם להתערטל מכל השכבות שהחיים כיסו אותו בהן... משחר ינקותנו אנחנו ניזונים מעטיפות, שכבות וכיסויים שהחברה עוטה עלינו, מתוך כוונה להפוך אותנו לחלק מן המוסכמה החברתית. אותה מוסכמה שברבות הימים הופכת לבית הכלא הפרטי שלנו וגוזלת מאיתנו את החופש להיות מי שאנחנו ב"מקור"... את החופש לחיות כפי שמתאים לנו-ורק לנו... כשאת נכנסת לעולמה של הטנטרה, את מוצאת עצמך מתערטלת-ולאו דווקא פיסית-מכל אותן שכבות, לאט אבל בטוח, ונותרת עירומה כביום היוולדך. ורק אז את מסוגלת להתחיל ולהסתכל מחדש על חייך מנקודת הראות הבראשיתית שלך-כפי שנפשך מבקשת, ולא כפי שהחברה תובעת... ואינני מתעלם מכך, שלעמוד עירום לנוכח החברה מרגיש לעתים מביך, קררר, מנוכר, מוזר... אבל רק ממקום של התערטלות מוחלטת, והשלת כל השכבות-אפשר לקבל את עצמך, ובסופו של יום להתאהב בעצמך-במי שאת... גם פיסית... LIL

מקבלת אבל...

אני מקבלת את מה שאתה אומר בדבר ההתערטלות הנפשית- אדם שעומד מול המראה ורואה את נפשו ואוהב אותה (עם כל הפגמים והמעלות), רק הוא יכול באמת להסתכל על גופו ולאהוב אותו. אין לי ספק שההתערטלות הנפשית חזקה וקשה יותר מאשר ההתערטלות הפיזית (מהו ערום הגוף לעומת עירום הנפש). את גופנו אנחנו גם מכירים על פי רוב- את נפשנו לא בהכרח. אני מדברת יותר על הכניסה לכל סדנאות הטנטרות שנראות לי מאוד לא אינטימיות, כמו סדנת טנטרה בפסטיבל סגול. המוני אנשים עוברים מול אוהל שאמור להיות אינטימי??? לא נראה לי, לא מדבר אלי וההפך- נראה לי יותר מדי טראומתי. חוץ מזה, איך אתה יודע להבחין בין מנחה טוב, עם כוונות טובות למנחה ש"קופץ" על הגל החדש?

Love Is Life

New member
על עירום, מנחים, סדנאות, פסטיבלים,

וכל השאר... ותרשי לי ללכת מהסוף להתחלה... פסטיבלים. כשמם כן הם-חגיגה להמונים. והמוניות, כידוע, לא מתאימה מן הסתם לכל אחד. כבודם של הפסטיבלים במקומם מונח-הם מהווים הזדמנות לחשוף בפני הקהל את מגוון האפשרויות בכל תחום, עם אופציה להתנסות ראשונית. אך אינני מאמין, שאפשר ממש להתעמק בנושא כלשהו בהמולת הפסטיבל, ועל כן, אם המוניות לא מתאימה לך, הפסטיבל הוא לא המקום בשבילך. יחד עם זאת, מתקיימים בארץ לא מעט "מיני-פסטיבלים", שנערכים במקומות קצת יותר שקטים ואינטימיים מ"סגול" או "בראשית", ומיועדים מטבעם לקהלי יעד יותר סלקטיביים. אך בכל מקרה-מומלץ וכדאי לברר עם המארגנים מהם התנאים בשטח מבחינת מיקום יחסי, מיהם המנחים, ורק אז להחליט את זה בכלל מתאים לך. סדנאות קבוצתיות. הדגש כאן הוא על הקבוצה. אפתח ואומר, שניתן להתוודע ולהתנסות בעולם הטנטרה גם בקבוצות קטנות ואינטימיות, ואפילו בהדרכה 1X1, למי שזה מתאים. בקבוצה גדולה למתחילים, מושם בד"כ דגש רב על עזרה בהשתחררות ממחסומים, ובכל הרבדים. עד כדי כך, שלעתים נקודה זו הופכת להיות מרכז הכובד של הפעילות. וככל שהתנאים הסביבתיים יהיו יותר נוחים, מזמינים ואינטימיים-כך קל יותר לאנשים להיפתח, להשתחרר, ולהשיל מעליהם מחסומים ודפוסים שטבועים בהם. יעידו על כך אנשים רבים, שהשתתפו בסדנאות למתחילים, ומצאו עצמם בתחילה נבוכים, סגורים ומאופקים אל מול חבורת אנשים "זרים". ..."איך אני יכולה לגעת בגבר זר"... "איך אני יכול להצמיד רגליים לכפותיהם של אנשים זרים"... ואפילו:..."איך אני יכול/ה להיסחף בריקוד פראי בבגדים מינימליים מול עיניי כולם"... כולם ביטויים שגורים ומוכרים... אבל בד"כ, לאחר שעות ספורות של התמסרות לתהליך-כמעט כולם כבר לא יכולים להתנתק מהחיבוק האינסופי, ומהאנרגיה המדהימה שנוצרת בינם לבין חבריהם לקבוצה. וזה עובד, וכמעט תמיד... וככל שמנחי הסדנא ערים יותר לרגישות העצומה הכרוכה בהשלת המחיצות, כך פחות משתתפים יחושו אי-סיפוק בסיומה... ועוד מילה על סדנאות: לשמחתי ולשמחת כולם, שפע הפעילויות הקיים היום בארץ (ומחוצה לה, כמובן) הוא עצום ורב. בטוחני, שאם מתאים לך להתנסות בקבוצה, תוכלי לברור מתוך השפע את המתכונת הנכונה עבורך-גם מבחינת מיקום, גם מבחינת משך הסדנא, וכמובן מבחינת אופייה... מנחים. נושא עדין ורגיש, במיוחד לאור החדירה הכל-כך עמוקה לפנימיות שמתבצעת בתהליך... כאן אין לי הרבה מה לומר, למעט המלצתי החמה להתעקש על זכותך ללקט כמה שיותר מידע מראש על טיבו של האדם שמנחה את הסדנא. תוכלי לעשות זאת בשיחה עם מי שכבר התנסה אתו-בע"פ או אפילו באינטרנט. אבל לדעתי, תוכלי להתרשם במיוחד אם תשוחחי עם המנחה לפני הסדנא, ואם אפשר-פנים אל פנים. אני בטוח שהאינטואיציה שלך תאמר לך את התשובה... ואם תיתקלי במנחה שמסרב לפרט באוזנייך את ניסיונו, דרכו ותכנית הסדנא-תסיקי וודאי לבד את המסקנות... (ורק הערה/אזהרה קטנה: לצערי, קיימות לא מעט מסגרות לבילוי משותף, שמקיימות מפגשי מין המוניים תחת מסווה של "סדנת טנטרה"... אינני רואה פסול עקרוני בחוויות מין קבוצתיות, אבל כן מתנגד להטעיה שקיימת כאן, שעלולה להפיל בפח את אותם אלו שמחפשים להתוודע לטנטרה אמיתית... וגם כאן-נסיון ללקט מידע מוקדם יעזור בהימנעות ממצבים לא נוחים, אם זה לא בדיוק מה שחפשת) עירום וקבוצה. מרבית הסדנאות מתקיימות בלבוש קל, אך מלא. יחסית... (למעט אילו שמיועדות מראש לאנשים שהעירום נוח להם) מטבע הדברים, ככל שמשתתפי הסדנא נפתחים לפנימיותם, ומשתחררים מנטאלית מגופם, כך הם חשים יותר ויותר בנוח לוותר פה ושם על פריטי לבוש מעיקים, ולא פעם בסיום הסדנא המשתתפים נותרים בלבוש מינימלי... יתרה מזאת-רבים מהאנשים שהתחברו לפשטות ולישירות שמלווים את דרך החיים הטנטרית, לא חשים יותר בצורך להסתיר את גופם גם כלפי אחרים, ובפרט כלפי עצמם... בסה"כ, האווירה בסדנאות מאד נוחה, ומאפשרת לכל אחד ואחת למצוא את המקום שלו בלי "לחץ ואיומים", ומי שחש בנוח גם כשהוא עטוף כל הזמן בבד-זה 100% בסדר ומקובל... מקווה שהצלחתי לשפוך קצת אור...
LIL

תודה../images/Emo39.gif וברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

אני הגעתי כמו שכולנו מגיעים לכל מיני מקומות שהחיים לוקחים אותנו... הידע בעיקר מספרים, אנשים, אני לומד כל יום מחברי הפורום היקרים והנפלאים...וכמובן מהחיים... ליאור

בנאדם100

New member
טנטרה

שמעתי שכל הקטע של הטנטרה לא קשור בכלל ליוגה, שזה פיתוח יחסית חדש (יחסית ליוגה, לא מהתקופה האחרונה), שפותח ע"י הודים חרמנים והם פשוט מכניסים שמות שקשורים למיסטיקה ההודית וליוגה כדי שאנשים יחשבו שהם עושים משהו רוחני ובתכלס זה בולשיט! מה אתם אומרים? אתם מרגישים חרמנים או רוחניים?

ברוך הבא ../images/Emo24.gif בנאדם

פיתוח של הודים חרמנים? זה חדש... מאיפה האינפורמציה הזו?

למעלה