המלצה על ספרים מצויינים שקראתי

MAGIG

New member
המלצה על ספרים מצויינים שקראתי

לאחרונה: פומפיי - רוברט האריס שבוע לוהט בשלהיי אוגוסט. היש מקום טוב יותר להנות בו בימי הקיץ האחרונים מאשר מפרץ נאפולי היפיפה? לכל אורך החוף נופשים עשירי הקיסרות הרומית בווילות המפוארות שלהם. הצי הגדול בתבל עוגן בשלווה במיסנום. התיירים מוציאם את כספים באתרי הקיט של באיי, הרקולאניום ופומפיי. רק אדם אחד מוטרד, המהנדס מאריוס אטיליוס פרימוס הופקד זה עתה על האקווה אוגוסטה, אמת המים העצומה המביאה מים חיים לרבע מיליון איש בתשע ערים סביב המפרץ. סיפור על ימים ספורים לפני התפרצות הר הגעש ווזוב (ווזוביו) ב- 24/8 בשנת 79 לספירה. מסופר בלשון עכשוית, מעניינת, זורמת עם עובדות מדעיות מדהימות שלא היינו מעלים על דעתנו. הספר מעניין מאוד, מדהים בעוצמתו של הטבע ולא יכולתי להניח לו. החיוך האטרוסקי - חוסה לואיס סמפדרו איכר זקן וחולה המתגורר בכפר קטן בדרום איטליה, נאלץ לעבור לביתם הבורגני של בו וכלתו במילאנו לצורך השגחה רפואית. הוא מתעב את החיים בעיר הצפונית המנוכרת שהשמים בה אפורים והאוכל תפל, אבל דווקא כאן הוא מוצא שתי אהבות אחרונות: אהבת אישה ואהבת סב לנכדו הפעוט. הקשר עם האישה והילד מעניק לימיו האחרונים של הזקן משמעות חדשה לגמרי. מתברר שיש בידו עוד זמן ללמוד לקח חשוב על שלמות ועל שלווה ומתברר שגם סיפור העוסק בימיו האחרונים של האדם יכול להיות סיפור חניכה מלא רוך, הומור, חושניות ורגש. קראתי את הספר הזה בשקיקה, עם פרצי צחוק שלא יכולתי לשלוט בהם, עם דמעות שזרמו לא היה איכפת לי כי זה היה כל כך יפה. מגי

מ צ ד ה

New member
קוראת עכשיו את גיבורים פשוטים של

סקוט טורו המספר על בן שמוצא קובץ מכתבים של אביו ממלחה"ע ה- 2 לאחר שהאב נפטר ויוצא לגלות דברים שלא ידע על אביו. מעניין וזורם נפלא. מגיג, את הספר השני שקראת הזמנתי גם. מחכה שיגיע ופומפיי כל פעם שאני רואה אותו אני רוצה לקנות ובסוף קונה משהו אחר.

MAGIG

New member
לא תצטערי, שני הספרים נהדרים

אקרא את הספר שהמלצת. תודה, מגי

noa scotland

New member
מגי, תודה ../images/Emo140.gif כרגיל, ההמלצות שלך

שולחות אותי לחנות הספרים. אני קראתי בתקופה האחרונה כמה ספרים של ביל ברייסון - Bill Bryson - אמריקאי שגר הרבה שנים באנגליה עם אשתו האנגליה וילדיהם, ובשנים האחרונות חזר לארה"ב. הוא מתאר מסעות בעולם בכלל ובמקומות מסויימים - כמו אוסטרליה או אפילו בריטניה, בפרט - ומתאר את כל מה שנתקל בו - אנשים, בתי מלון, תחבורה, תופעות ומנטליות בצורה מיוחדת ומצחיקה. לא יודעת אם תורגם לעברית אבל לשולטים באנגלית ממליצה על Notes from a Small Island Neighther Here nor There Down Under קיבלתי את הספר של הרב לאו, "אל תשלח ידך אל הנער" (לא ספר שציפיתי לקבל במתנה) ולהפתעתי קראתי בשקיקה. הוא מרתק. ספר נוסף שאני קוראת עכשיו (הזמנתי בעברית כי לא רציתי לקרוא אותו באנגלית) הוא "הצרה של האיסלאם" מאת אירשאד מנג'י. אירשאד מנג'י היא שדרית, סופרת, מרצה ויזמית תקשורת, ילידת מזרח אפריקה שגדלה בחוף המערבי של קנדה. 'במכתב גלוי למוסלמים ולא-מוסלמים כאחד, מנג'י מציגה שאלות נוקבות לגבי הזרם המרכזי באיסלאם: "מדוע מוחזקים כולנו בני ערובה למה שמתחולל בין הפלסטינאים והישראלים? מי הם הקולוניזטורים האמיתיים של המוסלמים - האמריקאים או הערבים? מדוע אנחנו משחיתים לריק את הכשרונות של נשים, שהן מחצית מפרי כפיו של האל?" מנג'י מציעה חזון מעשי להנהגת רפורמציה באיסלאם.....וגו'. ספר מעניין מאד ולמרות שזה נשמע כמו עוד ספר כבד ומשעמם הוא קריא מאד.

מ צ ד ה

New member
נעה יש לי את רשומות מאי קטן של ביל

ברייסון אבל לא כ"כ אהבתי. נחמד ולא יותר. באותה מידה אני יכולה לקרוא את ספריו של אפריים קישון: ספר משפ' (מצחיק מאוד)!, ספר המסעות והג'ינג'י עם המתפחות. 2האחרונים פשוט מפלת שעמום!

מ צ ד ה

New member
ד"א בנות אתן יודעות שי פורום ספרים?

הוא נחמד וזורם מהר. התוודעתי להמון דברים בעקבותיו (לאו דווקא ספרים).

noa scotland

New member
אולי....

זה בגלל שאני מכירה כל כך טוב את המנטליות המקומית? משהו כמו מערכונים של הגשש - בלתי ניתנים לתרגום? לא יודעת.... רק תוהה.

MAGIG

New member
היי נעה, קראתי את הספר של הרב לאו

"אל תשלח ידך אל הנער" גם אני אהבתי מאוד. הספר ה"צרה של האיסלאם" נראה לי מעניין מאוד ואני מקווה שאקרא אותו בקרוב. אצלי בתיק תמיד יש ספר לרגעים שאני ממתינה ללקוחות שיואילו להפגש איתי בזמן שקבענו (ולא מגיעים בזמן), לרגעים אחרים קטנים של שקט ולפני השינה. לגבי הספרים של קישון - בעלי קנה לי שניים - קראתי אותם תוך צחוק גדול, הרי אנחנו כל כך כמו שהוא מתאר. אהבתי, אך לצערי לא משהו שהותיר עלי את רשומו. כשבעלי ואני הכרנו, נהגתי לקרוא לו (הוא אוהב שאני קוראת לו) את "סיפורים יפואיים" של מנחם תלמי במיטה והיינו מתפוצצים מצחוק מהתאורים הכל כך ריאליים (של טיפוסים שאנו פוגשים יום יום ברחוב) והסיטואציות שאליהן הם נקלעים (אגב, הסידרה הטלויזיונית היתה "על הפנים"). יום נפלא (נעה, לא יודעת מה עם האחרות, אני מאוד מתכננת ורוצה להגיע לסקוטלנד), מגי

noa scotland

New member
תיקון: הצרה עם האיסלאם (טעות שלי)

גם אני אהבתי מאד את תמונות יפואיות. את הסדרה בטלוויזיה לא ראיתי (אפילו לא ידעתי על קיומה). מגי, על יד המיטה יש לי כרגע ארבעה ספרים, אחד מהם הוא של פיליפה גרגורי (הספר הוא The Virgin's Lover) בעקבות המלצה שלך על ספר אחר שלה...
בענין סקוטלנד - את יותר ממוזמנת!

למעלה