"הממתיקים המלאכותיים - מתוק ומסוכן"

elninyo

New member
"הממתיקים המלאכותיים - מתוק ומסוכן"

תחקיר 'מנטה': הממתיקים המלאכותיים - מתוק ומסוכן-ynet. / "אם אתם משתמשים בקביעות בממתיק מלאכותי ומיצי ה"דיאט" שולטים בתפריטכם, בוודאי לא תשמחו לדעת שהמחיר הבריאותי שאתם משלמים הוא כבד. מחקרים מראים שהממתיקים המלאכותיים, ובראשם האספרטיים, עלולים לגרום לשורה של פגיעות, מחלות וגידולים ממאירים. אז איך קרה שמוצרים אלה מותרים לשימוש על ידי רשויות הבריאות בעולם, ומה אנחנו יכולים לעשות כדי להגן על עצמנו" / יפה שיר-רז

et621

New member
הממתיק המלאכותי

גם אני תהיתי כיצד מתירים לשימוש את הממתיק המלאכותי ואת צבעי מאכל העלולים לגרום לפגיעות ומחלות. אבל, לעומת זאת, גם הסוכר הוא לא בריא והרבה אנשים אוהבים ונמשכים למתוק, מתמכרים. אז, כיצד אתם מסבירים זאת? לילה טוב, או אפשר לאמר בשעה זו בקר טוב עולם. et621

elninyo

New member
../images/Emo19.gifתקנה 4(ג)תשמ"ז 1987../images/Emo35.gif../images/Emo12.gif

משרד הבריאות: הנחייה - סימון מזון המכיל אספארטאם -מיום י"ז בתמוז תשס"ג, 17 ביולי 2003 . ע"פ תקנה 4(ג) של תקנות בריאות הציבור (מזון) (מזון דיאטתי וממתיקים), תשמ"ז 1987 -, אם מוצר מזון מכיל אספארטאם יש לסמן בין היתר: הנחייה זו קובעת כי ניתן לסמן את המילים "מכיל מקור של פנילאלנין"במקום "מכיל פנילאלנין". הנחייה זו גם קובעת כי ניתן לסמן את המילים "להחזיק במקום קריר ומוצל" במקום "להחזיק במקום קריר בטמפרטורה שלא תעלה על 20 מעלות צלזיוס".
הרשות נתונה...אפשר גם לצייר 200 קנה סוכר נעים ברוח ערבית, במקום לכתוב.

elninyo

New member
../images/Emo19.gif../images/Emo35.gif../images/Emo12.gif

ממתיקים מלאכותיים מאת: אולגה רז דיאטנית קלינית , 2/11/2002 האהבה לאוכל מתוק

elninyo

New member
../images/Emo19.gifלמה לדלק יש טעם של ספרייט../images/Emo35.gif../images/Emo5.gif

למה לדלק יש טעם של ספרייט האזרח י' פונה "פז" משיבים האזרח י' כותב לחברות הדלק, ושואל כמה דלק צריך לפיז'ו 205 והאם יש דלק דיאט? " 19 במרס 1999 לכבוד "פז", חברת הדלק הטובה בישראל..."

renee

New member
חחחח בפעם האחרונה שאני טעמתי

דלק היה לזה טעם של שוקולד דווקא
שוקולד עם ליקר חריף כזה...

elninyo

New member
../images/Emo19.gif"ללא צבעי מאכל"../images/Emo163.gif

"אוהבים לעשות לעצמכם את החיים קלים עם כל ה"אחלה טבע" השטופים מראש? אין בעיה, רק קחו בחשבון שכל ליין המוצרים הזה שטוף גם בחומרי הדברה מזעזעים. עדיף כבר חסה עם תולעים, זה לפחות אורגאני. ואפרופו k-300, לידיעת שתייני קפה או קולה דיאט "נטול": ההליך שבו מוציאים את הקפאין מהקפה כרוך בשימוש בחומרי הדברה רעילים ולכל הדעות, עדיף שתפוצצו את עצמכם בקפאין מאשר שתגעו ב"נטול" הזה. "/כרמל ויסמן

יש ממתיק טבעי

יש בשוק, בחנויות למוצרי טבע, ממתיק טבעוני צמחוני. מאוד יקר אבל. זה משו חדש של חצי שנה אחרונה. באהבה ממני,

אדון מנהל...תכנס אלי בערב החג

למחסן שלי. אני רוצה לדבר אתך על זה. על האספרטיים,צקלמט,צורטתיט,וצו'קלדית.

יש פתרון זול ויעיל..

לבעיית הממתיקים. ניתן לגשת למשתלה ולקנות שתילים של סטיוויה (סטיביה) העלים משמשים כתחליף מצויין לסוכר וממתיקים חילופיים גם זול גם טעים גם בריא וגם מתוק. מומלץ במיוחד לסוכרתיים.

למעלה