המסע לפולין

המסע לפולין

המסע לפולין של בני המושבים יוצא לדרך. 1. המסע יקוצר מ-8 ימים בפולין ל-6 ימים בפולין ועוד יומיים סמינר ביד ושם – כך שהחניך יצא מהבית ל 8 ימים . 2. המחיר יהיה בסביבות 5000-5500 ₪ וכמובן יש התחייבות למחיר נמוך ממערכת החינוך וזאת בשל מערך מתנדבים גדול הכולל מדריכים ואנשי רפואה בהתנדבות . 3. התאריכים יהיו בשבוע של ה 5 למרץ – 11 למרץ ( סביבות פורים – ע"ח חופשת פורים ) לפרטים נוספים יש לפנות לתחיה 052-6733966

kiggg

New member
אבל למה עושים את זה על חופשת פורים ?!

זה החג הכי מרנין שלנו ! :D \:

Taina12

New member
שנה שעברה זה יצא לחברה מהבצפר שלי

על פורים וזה לא היה ככ נורא..

kiggg

New member
אבל זה כן !!!

כי זה הדבר הכי עצוב ועושים אותו על הדבר הכי מרנין ...!!! .. אז מה הרעיון ??? חוץ מזה שזה על חופש וזה ברוך לאללה

kiggg

New member
נו ברור ..

אבל זה עדיין לא אומר שזה אל יכול להיות לא על פורים .. כי אז אני יעני יפספס את פורים .. וזה ברוך לאללה.. אפשר גם לטוס בתאריכים אחרים ולא לפספס את פורים והכל יהיה טוב ויפה :) . ואני בטוח שבצפר לא יבכה אם אני יעדר לשבוע לימודים :p חיחי

Ooowah oO

New member
אממ..

יש קשר כלשהו למסעות של הנוע"ל והמחנות העולים עם החטב"מ? כי לתחיה הזאת יש (כנראה) אורנג'ית, כי נראה לי המספר שלה אמור להיות 0546733966 (673 זאת קידומת תנועתית..) התאריכים של המסע התנועתי הם בסביבות מרץ בד"כ.. ואם י"אניקים יוצאים למסע.. אז בכלל..

לכל היא'ניקים,

אני באמת ממליצה לכם לצאת למסע לפולין עם השכבה שלכם, ולא עם החבר'ה מהתנועה. מי שרוצה לדעת למה, אני אסביר

../images/Emo41.gif../images/Emo45.gifמצטרפת. אני ממש ממליצה לצאת עם השכבה.

לא יודעת אם זה המקום, לא רוצה לקלקל את ההרשמה או משהו :) אבל עם כמה שזה נשמע מפתה אנשים מהתנועה וכו', עם הבצפר זה כלכך הרבה יותר עוצמתי. אבל כל מקרה לגופו...

vered151

New member
אי אפשר להכליל. כל מקרה לגופו.

אני אישית ממש הייתי מעדיפה לצאת דרך התנועה ולא דרך הבית ספר.

Oukami Kun

New member
../images/Emo45.gif לגמרי

אני משוכנע שבשביל אנשים שהתנועה היא דבר מרכזי בחיים שלהם (AKA רוב מי שכאן בפורום), יציאה לפולין דרך התנועה היא הרבה יותר משמעותית. כי המסע אצלנו (ואני שמער שגם בכל שאר המקומות) עוסק בסופו של דבר בלקיחת אחריות ומעורבות חברתית (ובעוד דברים גם, אבל בעיקר אלה) ואני חושב שמי שתנועה, יש לו את שני הדברים האלה ויכול לעלות לרמות חדשות וכשזה עם בצפר אתה די נתקע.

../images/Emo41.gifוואי זה חופר.. ואין לי כוח.

אבל בקצרה: אני גם מהאנשים האלו שלא הסתדרה עם השכבה שלה, והתנועה היא בהחלט דבר מרכזי בחיים שלי, ובהשוואה לשכבה האנשים בתנועה נמצאים ברמה אחרת לגמריי. אבל! בדיוק בגלל זה לצאת עם האנשים בשכבה, לראות את התהליכים שקורים בשכבה בעקבות המסע הזה, לראות שכבה שרובה לא באה מרקע תנועתי, ערכים היא מילה שלא כלולה בלקסיקון שלה, איך היא יוצאת ואיך היא חוזרת אחרי שבוע בלבד. יש בזה משהו שונה... ובכלל, לחשוב שאחרי המסע את רואה את האנשים האלה יום יום, חווה איתם עוד שנה שלמה, מסכמת ככה 12 שנה עם אותם האנשים האלה זה אחרת. לאידעת, גם לפני שיצאתי עם הבצפר, שעוד לנו הייתה את האופציה (שלא יצאה לפועל) ההחלטה הייתה בי"ס. |בסוף יצאה לי הודעה באורך הגלות
|

Oukami Kun

New member
הכי כיף זה לחפור :)

בדיוק בגלל זה אני אומר שזה אחלה לצאת עם בצפר, כי מגיעים לרמה כלשהי של דיון, אבל בתנועה הרמה הבסיסית כבר נמצאת וערכים זה מילה שכן בלקסיקון של כולם ולכן אפשר להגיע לרמות גבוהות הרבה יותר (לדעתי, כן) ממה שמגיעים עם השכבה בבצפר. ומעבר לזה, שהשכבה שלי יצאה וחזרה כמעט אותו הדבר. למעט מספר מועט של אנשים.

לא הייתי מסכמת את זה יותר טוב!

לצאת לםולין עם התנועה, זה ערך מוסף. אנחנו כבר מבינים את החשיבות של התנועה ושל השכבה שלנו ובטוחים באהבה שלנו כלפיהן. בגלל זה מסע לפולין עם התנועה הוא לא משנה משהו, אלא רק מוסיף. לעומת זאת, מסע לפולין עם האנשים שבשכבה, זה אחרת לגמרי. כמו שעדיחה אמרה - סיכום של 12 שנה! להפוך את השנה של יב' לכיפית, לעומת איך שהיא נראתה לי בהתחלה. כשבתחילת שנה הרכזת והמנהלת היו אומרות לנו כמה שיב'ק זו שנה אדירה ושנתגעגע אליה אני ועדי היינו מעקמות את האף ואחרי פולין זה כל כך אחרת! נכון, התנועה היא חשובה מאוד. אבל בואו לא נשכח את הבית ספר. הרי, בתאכלס, אף אחד לא רוצה לזכור את השנת יב' שלו כאאוטסיידר. אני זוכרת שאמרתי לעדי "חבל שאין מסע עם התנועה, כל כך הייתי יוצאת אליו" ועדי ניסתה להסביר לי למה עם הבצפר זה יותר משמעותי ולא הצליחה. אבל זה גם לא היה כל כך משנה כי הבנתי את זה יפה מאוד בעצמי אחרי המסע.

SHiRA110

New member
../images/Emo142.gifאת לא יכולה להגיד מה יותר עוצמתי כי לא

היית בשניהם :S אבל אתן מוזמנות לפרט למה לדעתכן חשוב לצאת עם הבצפר/מה עשה לכן את המסע לכ"כ עוצמתי.. זה יכול לעזור לאנשים להחליט :)

evya06

New member
פולין

המסע לפולין אם דרך הבית ספר או התנועה חשוב שיהיה לו מסר עיקרי(לפחות ככה אני חושב) שהוא: "דבר כזה בחיים לא יקרה שוב!" ולא כמו מסעות אחרים שהולכים עטופים בדגלי ישראל במחנות וחוזרים הבייתה בגישה של: "דבר כזה בחיים לא יקרה לנו שוב" ויש הבדל! (מי שרוצה אני אסביר לו) ובשורה התחתונה: המסע צריך להתמקד באדם, בבחירות שהוא עושה, אם זה להיות הרוצח או אם זה לעמוד מהצד (כאילו כלום לא קורה) אם זה להיות חסיד אומות עולם (ולהציל בני אדם). את הקורבנות, לצערנו, ניתן רק לבכות את קורבנם. אבל המסע צריך ללמד על האדם ועל בחירותיו! צריך לבדוק קודם מה תוכן המסע של התנועה ושל בית הספר ואז להחליט. *זהוי דעתי ואפשר לחלוק עליה

למעלה