המעבר מחיפה לקריות- סיפור שחור

המעבר מחיפה לקריות- סיפור שחור../images/Emo39.gif

היי חברים- חזרתי אחריי כמה ימים. אז ככה: שנים רבות הייתי גרה בחיפה, עם המשפחה שלי-ולא בכרמל או בדניה- סתם בשכונת מצוקה כזו- בתור עולים חדשים הגענו ישר לשם(מצרפת לחיפה). בשכונה ההיא לא היו אנשים כל כך "מתורבתים", ותמיד אני זוכרת שהיו עבריינים ונ=רקומנים בחוץ ותמיד היו מזהירים אותי"לא לדבר עם אף אחד בחוץ, אם משהו קורא לך לא ללכת, לא לקבל סוכריות או דברים כאלו מאנשים בשכונה" ובכל זאת- אהבתי את המקום החם הזה,את הדלת שתמיד היתה פתוחה. את השכנים שהיו לי כל כך טובים- ומיתחשבים - שכונה כזו שאחד יודע הכל על השני (גם אם אתה מנסה להסתיר)-בגדול? אולי זה מוזר אבל היתרגלתי והיהי לי טוב שם , גדלתי שם - משם לקחתי את החיים שלי בקו כזה של "אני לא אהייה כזו כמו הנרקומנים- גנבים- פורצים, וכו´. ובאמת היינו בבית ילדים טובים,היתחברתי רק לאנשים טובים - מבית ספר הביתה- מהבסיס הביתה וכך זה היה אבל היה לי טוב שם - אין לי מושג מה היה כל כך טוב, אולי הנוף מ המיטבח שמשקיף לנמל חיפה??? אולי זה שקיבלנו תמיד הופעות וטקסים יפים עם זמרים טובים כי אנחנו גרים ב"שכונות מצוקה"? לא יודעת. שם בבית ההוא למדתי לכתוב שירים- שם למדתי שכולם שווים- ולא משנה מאיפה תגיע אתה כמו כולם תמיד באותו גובה עיניים. יום אחד זה קרה, דודה שלי איתה אני חיה כבר מגיל 16 בערך-חלתה בבעיות פרקים ולב- ואילו אנחנו גרנו בקומה רביעית שזה קשה לה לעלות מדרגות והביראות לא במקומה בכלל, הייתי חיילת לקראת שיחרור, הם מכרו את הדירה שם- וקנינו בקריות. בהתחלה קצת שמחתי - לעבור דירה מקום מרכזי- הרבה יותר טוב שמחתי איפשהו. אבל שם קברתי את הזיכרונות שלי -הן לטובה והן לרעה.המשברים שם שעברתי -הימים היפים - אהבה ראשונה וכל השאר ויש המון כאלו, גם סיפור חיים שמצרפת לארץ ואיבוד הוריי ואחי ז"ל זה קרה בבית בחיפה. היום אני גרה עם הדודים שלי בקריות ביולי נגור כאן 5 שנים- האמת??? לא אוהבת כאן כל כך , קשה לי להתאקלם,יש מקומות בקריה שאני בכלל לא מכירה. אני הולכת לאיבוד כאן מלא פעמים - ושואלת אנשים איך מגיעים למקום מרכזי- ממנו אני יודעת איך להגיע הביתה. בקיצור רציתי לומר לכם כאן שחיפה תמיד היתה בדם שלי- אפילו את החדר שלי צבעתי בירוק את כולו- כולל התיקרה הכל כאן ירוק, אולי כדיי למהול את האפור שיש כאן?אולי כדיי לסמל את הקבטו צת כדורגל של חיפה? לא -אני בעצמי לא יודעת .אבל אהבתי ואני תמיד יאהב את חיפה- זו העיר שלי -זה המקום שלי- לפעמים כשממש רע לי - אני לוקחת את המחברת שירים שלי ונוסעת לחיפה שם בחופים אני כותבת את הכל כל מה שאני מרגישה- גם כן שירים. ולפעמים אני בחופים כאן בקריות. יש לי דודה צעירה עם ילדים שנשארה לגור שם ולפעמים כשאני נוסעת אליה- אני חייבת לחזור עם דמעות. מתי לעזאזל זה יגמר???? שיהיה לכם לילה טוב- נ.ב-מאז שעברנו לקריותאני לא ישנה בלילות אף פעם! >>>>> זרוקה על החוף <<<<<<< אלין.

GALI02

New member
מאוד מרגש

למרות שאישית אני גרה בקריות ומאוד אוהבת את האיזור. תראי גם את הצדדים החיוביים. יש בקריות הכל מבחינת קניונים(מקומות בילוי פחות אבל יש) ובכל זאת אין הרגשה של עיר גדולה. טוב אני משוחדת כי נולדתי בקריות ולחיפה אני מגיעה רק בימי שישי או להדר מדי פעם לקניות. בכל אופן תמיד תוכלי לחזור לגור בחיפה כשיתאפשר לך גילי

גילי מקסימה- לא תמיד הולך לי כאן../images/Emo5.gif

אני לא מצליחה להסתדר כאן- אם אני נוסעת לחברים במרכז או משהו- ממש קשה לי לחזור הביתה, שם בחיפה לעומת זאת:הייתי מחכה כבר לחזור הביתה. לא אומרת שאין כאן דברים נחמדים - יש ויש הרבה, אבל באתי ממקום אחר. ואגב, אמרת קניות בהדר? זה המקום האהוב עליי לעשות קניות, עכשיו אני פחות שם יותר בקריון- שכאן הם ממש יקרנים. אבל ביום ראשון אני ארד להדר מקווה שאני לא יהסס פעמיים- יעשה קניות - ומשם אבקר את דודה שלי שגרה באותה "שכונה" בה גדלתי אני . תודה על התגובה שלך אוהבת תמיד...... >>>> זרוקה על החוף <<<<< אלין

GALI02

New member
עכשיו גם אני כבר פחות

נוסעת להדר. בעיקר בגלל המצב הבטחוני. אבל אין ספק שבקריון הרבה יותר יקר. בכלל בקניונים יקר. הייתי בגרנד שבוע שעבר ולא מצאתי כמעט כלום. אבל אני נהנית להסתובב גם אם בסוף ברוב המקרים אני יוצאת בלי לקנות כלום. ואני לגמרי מבינה אותך. את לא מרגישה בבית ואין כמו הבית. לא יעזור כלום.
גילי

למעלה