הנדסאי אדריכלות

המתלבט5

New member
הנדסאי אדריכלות

שלום לכולם! אז כך, יש לי כמה שאלות.מהו גובה שכר לימוד בהנדסאים בקרית הטכניון? בפורום אחר ענו לי שכ-6,900 ש"ח לשנה, האם זה נכון? כי במוסד עצמו ענו לי שמשהו בין 8000 ל-10000 ????? ועוד: האם יש היום תקווה להנדסאים? כולם אומרים לי שהיום זה לא כדאי, אין ביקוש, ויש יותר מדי הנדסאים וכו', אני אלך השנה ללמוד הנדסאי אדריכלות, נדלקתי על הנושא, דווקא על העניין הטכני יותר של אדריכלות , כמו שרטוטים וביצוע, פחות מעניין אותי התיכנון, לכן בחרתי ללמוד בהנסאים ולא במסלול לתואר אדריכל ( וגם פחות זמן, כמובן).ועוד משהו: האם בהנדסאים ניתן לעשות פר"ח או שזה רק ללומדים לתואר? תודה מראש וביי

Yaron Livne

New member
היי, אני השנה למדתי בהנדסאי אדריכלו

ת ועיצוב פנים שנה א' במכללת אורט-בראודה בכרמיאל! ואני מפסיק ועובר כנראה בינתיים להנדסאי תוכנה. מה אתה רוצה לדעת?

המתלבט5

New member
תודה על התגובה ושאלות...

קודם כל: מהו גובה שכר לימוד? האם ניתן לעשות פר"ח? למה אתה עוזב את המסלול? זה לא מצא חן בעינייך או שזה קשה מדי או אולי אין עתיד בזה? האם הלימודים עמוסים מדי? ניתן לעבוד במקביל? וכל מידע נוסף שתיזכר בו ותוכל לנדב אותו...אשמח לשמוע.. ביי ותודה מראש

Yaron Livne

New member
אוקי, אז ככה:

"מהו גובה שכר לימוד?" שנה א' כמעט 8400 שנה ב' כמעט 10500 שנה ג' כמעט 2500. "האם ניתן לעשות פר"ח?" אני חושב שכן... נראה לי.. למה אני עוזב את המסלול: נתחיל עם זה "קשה מדי?" בשבילי ממש ממש ממש לא זה קל בצורה מפחידה זה לא דורש שום מחשבה זה כיתה א', אבל זה לדעתי, יש אנשים שאין להם אפילו מושג בראייה מרחבית הם לא יודעים לקרוא מפה או סרטוט בסיסיים ודווקא אלה האנשים במגמה.. מצטער זה ככה... (מי שקורא את זה) אז לא לדעתי זה ההיפך מקשה. "האם הלימודים עמוסים מדי?" אז בהתאם למה שאמרתי קודם, מכיוון שלא לומדים כלום או יותר מדויק לומדים אבל לא משהו שאני הייתי לומד בשתי דקות (בלי הגזמה) מספר אז ממש אבסורד כי הלימודים הם מהבוקר בדר"כ סביבות 8 עד לפעמים 7 בערב לפעמים פחות אבל! זה רק השעות הרשמיות בסופו של דבר לפחות בשנה א' שאני הייתי (וכל זה רק ממה שאני יודע על איפה שאני למדתי) סתם חוזרים יותר מוקדם ולא תמיד יש שיעו... טוב כמו בבית ספר בקיצור אבל עדיין!! סתם בזבוז יום ו!! בזבוז של חודשים כי דווקא במקצוע הזה לומדים שנתיים וחצי אבל טוב אני לא יודע איך זה אחר כך, אה.. בעצם דיברתי עם אנשים זה אותו דבר גם אחר כך בקיצור מלא זמן על כלום.. אבל... מישהו אחר יגיד לך משהו אחר.. אבל כבר נגיע לזה. "ניתן לעבוד במקביל?" לי בסמסטר א' היה יום חופשי ואחר כך הוא הפך ללפעמים חופשי (אבל עשיתי אותו חופשי גם ככה, יותר נכון הם גרמו לזה, לא משנה, אחרי זה.. עכשיו זה היה תשובות קצרות לפי השאלות שלך אבל שאלת למה אני עוזב את המסלול, כמו שאולי הבנת אצלי זה שונה, אז בכל מקרה אני עוזב כי מרב!! שזה היה קל זה היה קשה (נסה להבין) לא היה לי כח לעשות תמשימות הקלות האלה והתחלתי לא להגיע קצת ומכייון, אה.. והנה עוד חסרון עיקרי, אין ספרים למקצוע, נכון שאמרתי קודם שלא לומדים כלום אבל בכל זאת מה שכן אז אתה יכול לפספס והקטע הוא, אוקיי, נגיד ככה, יש ספרים למה שצריך ספרים (תורת הבניה בעצם) אבל מה שלומדים זה לא מה שבספר אלא התמקדות בכל מיני דברים שלא, ואז גם לא ידעתי איזה עבודות צריך להגיש והתחיל להתבלגן הכל וכבר לא עשיתי מבחנים ועבודות ועכשיו אין לי כח לתקן את זה ... וזה גם ככה אני עושה את כל זה רק בינתיים אז אני עובר לתכנה כנראה... אבל זה אני!!!! מצטער שזה כזה מבולגן ומוזר אבל ניסיתי לדחוס את כל הבעיות במשפט קצר, אבל כמו שאמרתי (במיוחד על החלק השני) שזה רק אני! אז אם אתה אוהב אדריכלות ורוצה שתהיה לך דיפלומת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים כדי שתוכל רשמית לחתום על מבנים פשוטים אז כדאי לך כנראה, ובסופו של דבר זאת מגמה די ביתית ואנשים שונים ובלה בלה בלה... טוב לא חשוב אין לי כח. מה שאני לא אגיד אני לא אצליח להסביר בקצרה כל כך הרבה שטויות.... טוב סליחה, אני חייב לך סיכום, אה.. זתאמרת שוב, אם אתה רוצה להיות הנדסאי אדריכלות אז כן! אה.. שאלת אם יש עתיד בזה, ממה שאני יודע זה ככה, התואר רשמית נותן לך כמו שאמרתי רשיון לחתום על מבנים פשוטים (11.5 מ'), זה אומר שאתה יכול לתכנן מבנים ולחתום עליהם, בפועל הנדסאים לא מתכננים מבנים אלא הולכים לעבוד בתור סרטטים וכאלה במשרדי אדריכלים, אבל זה בפועל זה לא אומר שאתה לא יכול לתכנן מבנים, אבל (עכשיו שנרגעתי אני אגיד לך רק עוד ש) בעצם כל אחד יכול לתכנן מבנים וכל מה שחסר לו מבחינת החוק זה מישהו שיחתום לו על התוכניות. איזה מצב אבסורדי...

Yaron Livne

New member
אה.. וסליחה אם לא גרמתי לזה להשתמע,

אז אדריכלות זה כמובן המקצוע שאני הכי אוהב (זתאמרת גם), אני מדבר פה רק על הלימודים. (הנדסאים). (בבראודה לפחות). ובמקרה המיוחד שלי. וגם תבין שדיברתי פה עוד רק על כל המקצועות לא כולל עקרונות התכנון האדריכלי שזה בעצם המקצוע היחיד שהוא בעצם אדריכלות (אמנות) ולא בנייה, וזה כבר סיפור אחר.

Yaron Livne

New member
אה!!! היתרון בהנדסאי כן! אז היתרון

של הנדסאי אדריכלות זה שאחרי שנתיים וחצי או בעצם שלוש וקצת עד לקבל הדיפלומה, מקבלים מיד את הרשיון, לעומת זאת בתואר ראשון אדרכלות צריך אחרי החמש שנים לעבוד עוד 3 שנים אצל מישהו ורק אז לקבל את הרשיון, אבל רשיון להכל (לא כולל להרוג). (סליחה, בעצם זה גם להרוג).

Yaron Livne

New member
אם לא להרוג פיסית אז ארכיטקטונית, ש

זה יותר גרוע, וזה מה שעושים לנו האדריכלים הלא טובים.

Yaron Livne

New member
אה... מצטער, אבל עוד שאלה קטנה, מתו

סקרנות ועניין, למה שאלת כמה שכר לימוד למשל? הרי אתה יכול לבדוק בעצמך באינטרנט (הכוונה לא בפורום אלא באתרים של המכללות).

המתלבט5

New member
היי, תודה על התשובות המפורטות!!!!!!

למה אני שאלתי על שכר לימוד? כי התקשרתי לשני מוסדות שמלמדים את זה וקיבלתי תשובות שונות ובאתר של בית ספר הארצי להנדסאים ( לאן שאני נרשמתי) זה לא מוזכר בכלל. אז מה אתה אומר שזה קל מאוד? הלוואי, אני שמעתי ממישהו שזה דווקא "קריעת תחת", הלוואי שזה יהיה קל!!!! אני כבר מת להתחיל ללמוד, אני באמת אוהב את התחום ( אדריכלות) והלוואי שאני אמצא עבודה בתחום מהר שאני לא אשכח את מה שלמדתי!!!!! ביי בנתיים ( מקווה שנידבר כאן עוד הרבה במהלך הלימודים)

המתלבט5

New member
היי, תודה על התשובות המפורטות!!!!!!

למה אני שאלתי על שכר לימוד? כי התקשרתי לשני מוסדות שמלמדים את זה וקיבלתי תשובות שונות ובאתר של בית ספר הארצי להנדסאים ( לאן שאני נרשמתי) זה לא מוזכר בכלל. אז מה אתה אומר שזה קל מאוד? הלוואי, אני שמעתי ממישהו שזה דווקא "קריעת תחת", הלוואי שזה יהיה קל!!!! אני כבר מת להתחיל ללמוד, אני באמת אוהב את התחום ( אדריכלות) והלוואי שאני אמצא עבודה בתחום מהר שאני לא אשכח את מה שלמדתי!!!!! ביי בנתיים ( מקווה שנידבר כאן עוד הרבה במהלך הלימודים)

Yaron Livne

New member
אה!! אני חייב להוסיף עוד משהו, לכל

מי שחושב (לאו דווקא כרגע פה) לענות דברים כמו אל תירק לבאר וכאלה שיחשוב עוד במקום להיות פזיז. (יוצא שרציתי פשוט להגיד את זה עכשיו, אין צורך להגיב).

רותם ™

New member
../images/Emo54.gif היי

שכר לימוד בסיסי הוא 6,900 זה נכון, אבל תוסיף לזה תשלומים שונים לטכניון, תשלום עבור בחינות מה"ט, חברות באגודת הסטודנטים ואתה מגיע ל8000 +\- . אם אתה חייל משוחרר עד 5 שנים יש לך מימון חלקי של משרד הביטחון (בלי קשר למענק שיחרור) ואז זה עולה לך בסביבות ה3000. כסטודנט אתה יכול לעשות פר"ח בלי קשר אם אתה הנדסאי\מהנדס\BA. לגבי ביקוש - זה אתה צריך לברר ספציפית מה המצב עם הנדסאים. בתחום שלי (תעשייה וניהול) פשוט פתחתי עיתון וראיתי שיש דרישה. גם דיברתי עם כמה חבר'ה מהתחום, ואמרו לי שיש כרגע יותר דרישה להנדסאים מאשר מהנדסים (
) בכל מקרה

4tis

New member
רותם ,תיקון טעות - בשנה האחרונה

לפחות לא היה פרח להנדסאים עקב קיצוצים...

רותם ™

New member
../images/Emo54.gif לא מנסיון שלי

אני אישית לא עשיתי (סורי - אין לי את הסבלנות הנדרשת לילדים) אבל לפחות שני חבר'ה שאני מכיר שלומדים איתי עשו פר"ח, וחוץ מהעיכוב בתשלום שהיה, הכל היה בסדר

4tis

New member
אז יכול להיות שזה הולך לפי המוסד

לימודים? כי אצלנו נאמר את מה שכתבתי...

למעלה