הניב המדובר בשנגהאי

ayalula87

New member
הניב המדובר בשנגהאי

שלום, אשמח לקבל עצה מכל מי שמבין בנושא הבא: אני מסיימת שנה ראשונה של לימודי סינית באוניברסיטת תל אביב ורוצה לנסוע לחודש לשנגחאי, ראיתי באינטרנט שיש המון חברות שמציעות לימודי סינית בבוקר ובנוסף מציעים עזרה בארגון מגורים וזה נראה לי כמו אופצייה טובה לנסיעה ראשונה לסין. שאלתי היא האם יש משמעות לכך שאני למדתי את הניב הסיני המדובר בביג'ינג ולא בשנגחאי ולכן עדיף לתכנן נסיעה לבייג'ינג..? כמו כן אשמח לשמוע אם מישהו ביצע כזאת תוכנית בעבר או שמע על מישהו שעשה זאת... ומה היו הפידבקים תודה רבה על העזרה :)

GnomeBubble

New member
הניב הסיני של שנגחאי זאת בעצם שפה אחרת לגמרי

הוא שייך לשפת ווּ (Wu) ולא למנדרינית. כלומר מה שמדברים בשנגחאי זה ניב של וו, לא של מנדרינית, ולא, ידע של שנה א' או אפילו תואר שני במנדרינית לא יעזור לך להבין אותו כי גם דוברי מנדרינית מושלמת מבייג'ינג לא מבינים אותו. מצד שני, שנגחאי היא עיר קוסמופוליטית, ויש בה הרבה תושבים שבאים מבחוץ, וממילא הלימודים עצמם (בבית הספר) יהיו במנדרינית תקנית ולא בניב של שנגחאי. אז זה לא שלא תלמדי שם מנדרינית בכלל. בגדול אני חושב שבכל-זאת בבייג'ינג תלמדי יותר מנדרינית. אני לא בקיא במיוחד בשנגחאי, אבל אני די בטוח שבבייג'ינג מדברים יותר מנדרינית ברחוב והיא גם יותר תקנית (למרות שבתכל'ס גם הניב המדובר של בייג'ינג זה לא ממש הניב התקני).

למעלה