הנמל 24 חיפה- נראה לי שניפרד כידידים.

הנמל 24 חיפה- נראה לי שניפרד כידידים.

הנמל 24
אחרי כמה פעמים בהם נהניתי מאוד, הפעם נהניתי פחות. או אולי אם להיות כנים התבאסתי. אני אנמק.
הלכנו לעסקית צהריים. בניגוד לפעמים קודמות שהיה מלא הפעם היה די ריק (יום חמישי שעה אחת וחצי)
הישיבה במסעדה <בחדרים הקטנים יותר > כרגיל נעימה וכך גם השירות
למנת פתיחה יש מרק או סלט. בעלי לקח מרק עגבניות ואני סלט. הוא אהב אני אהבתי היה חביב. לא ממש חייבים את זה.
למנות ראשונות הוזמנו :
פטה כבדים על בריוש, רביולי כבד ורוטב טופי- מנה שאנחנו מכירים ואוהבים. גם יפה גם טעימה, רק אזהרה- זו מנה אקסטרא מתוקה למי שפחות מתחבר לבשר מתוק...
טורטליני אוכף טלה ציר חום וירקות שורש- הטורטליני טעים אבל הירקות שורש המובטחים הם קוביות (סנפרוסט?) ירקות ואפונה. תמונה של שתי הראשונות מצורפת.
הוזמנו 2 כוסות יין אדום ( מהתפריט אונליין כנראה זה היה מרלו גראנד אסטייטס, קולומביה קרסט) במחיר 32 ש"ח שמוצג כמחיר עסקית אבל מחירו לדעתי די רגיל. יין פשוט וטעים.

במנה העיקרית הם איכזבו אותנו.
לבעלי הוזמנה מנת מניפת אנטריקוט קרם תפוחי אדמה, ירקות צלויים, ציר בקר ויין אדום.
ביקשנו במקום מניפה לקבל נתח שלם (למה לעשות מנתח כל כל חתיך מניפה? נבצר מבינתי)
העסקית אנטריקוט עולה 133 שח. אני הרגשתי שאין סיבה לתמחור ושהנתח די קטן. אולי תחושה אישית שלי, אני לא יודעת. כשמחיר העיסקית אינו כולל דבר מלבד ראשונה ועיקרית (ופתיח שלא ממש צריךׂׂ) אני מצפה ליותר נדיבות. VFM לא משהוא. הטעם היה חביב. מידת עשיה נכונה.
העיקרית שלי היתה בייבי קלמרי- ניוקי קורנית, פטריות ובייבי תרד בביסק סרטנים והדרים. 99 ש"ח
היה לי אכיל אבל לא יאמי או משהוא שאזמין שוב. למה? המנה לא תאמה את התפריט. לא הרגשתי הדרים או סרטנים ואולי האשמה היא בכך שבמקום תרד היה המון נבטים, הטעם היה רוטב שמנת נבטים של חמניות
. משתלט, לא טעים ולא מתאים. הניוקי היו טעימים אבל היו רק 6 כאלה. ממש מעט.
היינו צריכים להחזיר? אולי, היינו במצברוח שלא בא לקלקל אותו וגם צפופים בזמן. יכול להיות שבתפריט במסעדה רשום נבטים? אולי, לא זוכרת. השילוב לא לטעמי. אולי האשמה היא בי.
לקינוח הוזמן אספרסו כפול.קיבלנו 2 כוסיות אספרסו.
אמרנו שביקשנו אחד כפול אבל מילא נשתה את שניהם. נדמה לי שכל אחד עלה 12 שח
**הקינוחים אמנם מתומחרים במחיר זול יותר בצהריים אבל 32/36 ש"ח לא נתפשים אצלי כמחיר עסקי. דילגנו.
אז מה היה לנו
2 עסקיות 232
2 יין 64
2 קפה 24
סה"כ 320 ש"ח. 360 אחרי טיפ. שילמנו 180 ש"ח לאדם לעיסקית :פתיח, ראשונה עיקרית כוס יין ואספרסו. וטיפ. לא הרגשנו VFM לארוחת צהריים עסקית ללא קינוח או שתיה קלה (הם מחלקים איזה מיץ אבל אני לא שותה כאלה מיצים).
תקופת צינון חובה, אולי עוד יהיה מתישהו קאמבק. בעסה. הייתי מהממליצים.
הערה נוספת החיוב בויזה הוא 328. הפרש 8 שקלים מהחישוב שלי אבל אני לא יודעת מה עלה יותר (המחירים בביקורת הן מהאתר). צריך תמיד לבדוק חשבון. גם אם ממש ממהרים...

salo22

New member
תודה על הדיווח

הזכרתי כאן בעבר, שעליית המחירים המשמעותית מידי לטעמי בנמל 24, גורמת לי להדיר רגליי מהמקום, זה חבל מאוד. כשהמחיר יוצא 180 ש"ח לאדם בצהריים, הארוחה חייבת להיות הרבה מעבר לטיפ טופ, ובנמל לא מסוגלים להגיע לרמה כזו.

sweetdreams

New member
אני מסכימה, וזו היתה מסעדת הבית שלי

היינו אוכלים שם *המון*, במיוחד בצהריים, אבל חלו שתי מגמות שלא הולכות האחת עם השנייה:
האחת, זה עלייה משמעותית במחירים, כפי שציינת, כולל תמחור נוסף של כל פרט (תוספת תשלום על הלחם, תוספת תשלום על עוד כוס שתיה, תוספת תשלום על מנות מסויימות בתפריט, וכולי..), מה שמוביל לכך שהמחיר הבסיסי של ארוחה עיסקית הוא כבר רחוק מהמחיר שמשלמים בפועל.
והתופעה השניה והמצערת יותר היא ירידה באיכות המנות. התפריט כבר לא מתעדכן בתדירות כפי שנהוג היה (אני חושבת שכבר מספר חודשים טובים הם מציעים את אותו מרק עגבניות למנת פתיחה, כשזכור לי שבתחילה הם היו מציעים בכל פעם מרק שונה לחלוטין), כבר אין ספיישלים, והתפריט הקבוע לא מתעדכן כבר הרבה מאוד זמן (וזאת על אף הטענה בנמל כי התפריט הוא עונתי), וכאשר הוא כבר כן מתעדכן, לצערי השינויים הם כאלו של ירידה באיכות.

salo22

New member

אני מקווה שדברים ישתפרו שם, זו מסעדה טובה שבהחלט רוצה לחזור ולבקר בעתיד

ממש כך

גם אני שמתי לב שהתפריט קפא
גם אנחנו היינו כבר כמה פעמים
ממש מרגיז כי זו היתה האופציה לאוכל איכותי ואוירה רומנטית
יש לך אלטרנטיבה?

sweetdreams

New member
בחיפה?

לאחרונה אני מאוד אוהבת את Voila. זאת אמנם לא מסעדת גורמה, אבל במה שהם עושים לדעתי הם מעולים.
ויש כמובן את אורי בורי במרחק 20 דקות נסיעה, שזו גם המסעדה האהובה עליי באיזור עוד מימי "הנמל" הטובים, אז עכשיו בכלל אנחנו פוקדים אותה יותר.

החתולית

New member
על הדיווח

אני מסכימה שכאשר עסקית עולה כ- 130 ש"ח, המנות צריכות להיות מושלמות.

bruno01

New member
בהחלט יקר עבור עסקית שלא היתה מצטיינת

וחבל לשמוע.

נראה שעליית המחירים הוציאה את המסעדה מאזור ה-VFM הגבוה שהיא היתה בו.

דרך אגב, לגבי הירקות החתוכים, אלא אם השתנה שם משהו, אני די בטוח שהם לא סנפרוסט.
צורת החיתוך הזו לריבועים הוא צורה קלאסית די מוכרת (שנקראת ברונואז) ובדרך כלל חותכים ככה כשמנסים לכוון לכיוון צרפתי קלאסי (בפושטין ז"ל למשל, היו חותכים את הירקות ככה) .
קשה לשפוט לפי התמונה, אבל נראה לי שקוביות של סנפרוסט נראות קצת יותר מעוכות ופחות יציבות.

IdoB4

New member
אני לא הייתי מסכים עם זה שהרמה במסעדה ירדה

יצא לי לאכול במסעדה כשלושה פעמיים בחודש האחרון פעם אחת בסילבסטר , פעם אחת בצהריים , ופעם אחת בעסקית ערב שלהם בכל אחת מהם יצאנו ממש מרוצים ואם יהיו כאן מתענינים אני אשמח לעלות ביקורת מפורטת יותר :)

למעלה