הסיפור שלי

הסיפור שלי

שלום לכולם מאז שהפורום נוצר אני עוקבת אחריו בקביעות. בוכה אתכם ומקווה בשבילכם. הסיפור שלי מתחיל בגיל 24. התחתנתי יומיים אחרי היום הולדת שלי. הייתה לי קריירה היה לי הכל. בליל הכלולות לא רצינו להשתמש בקונדום (לא לפגוע בהנאה) וגלולות לא היו. האמנו שכלום לא יקרה. כשהמחזור לא הגיע בשיא טמטומי חשבתי שזה בגלל הלחץ בעבודה הלחץ עם החתונה והדיאטה שעשיתי. לא חשבתי שזה הריון. אחרי כמה זמן עשיתי ניתוח קוסמטי בהרדמה מלאה. אחרי הניתוח התחילו בעיות שחשבתי שמקורם בניתוח אך אחרי בדיקות מקיפות הסתבר שאני נושאת בקרבי עובר מת בן 10שבועות. שמת כנראה מתוצאת ההרדמה המלאה. האשמתי את עצמי איך לא חשבתי שאני בהריון. המון רגשי אשמה. ואז אני ובעלי החלטנו שאנחנו כן רוצים ילד הפסקנו עם הגלולות אחרי חודשיים וחצי וישר נכנסתי להריון. הכל התנחל נפלא. אבל בגלל שהייתי פחדנית לא עשיתי כמעט שום בדיקות. ורק בלידה הסתבר שיש תאומים היו סיבוכים והם נפתרו ישר אחרי הלידה. ושוב פעם האשמתי את עצמי אם הייתי עושה את הבדיקות זה היה כנראה נמנע. חיכינו פחות מחודש התחלנו לנסות שוב ושוב נכנסתי להריון (פעם שלישית). הפעם עשיתי את כל הבדיקות הכל היה תקין. בשבוע ה 7 נסענו לאילת. נכנסתי לשחות בבריכה כי הריון זה לא מחלה. אין לי מושג למה אבל איבדתי את ההכרה נחנקתי מהמים המון סיבוכים שכתוצאה מהם העובר מת. ושוב גרידה ושוב רגשי אשם. אבל אני ובעלי לא התייאשנו (למרות שכל המשפחה האשימה אותנו). ניסינו שוב אחרי חודש ונכנסתי להריון פעם רביעית. הפעם שמרו עלי מכל משמר לא יצאתי מהבית כלום. וכך ערב אחד כשהעובר בן 18 שבועות ישבתי ליד החלון ונהניתי מהנוף המקסים כשגבר שגר מעלינו החליט להתאבד וקפץ מהחלון. ואני עם המזל שלי ישר קיבלתי צירים. לא עזר שום דבר והעובר נולד מת.... ושוב רגשי אשם ושוב אותו הכאב. בעלי לוחץ עלי לנסות שוב ואני פשוט לא מוכנה... אולי לא נועדתי להיות אמא. אני מפחדת כל כך ששוב יקרה משהו... אולי ללכת על תיקון מוכן כלומר לאמץ אשמח לשמוע מה אתם חושבים... עירית

ozelay

New member
לעירית ההריונית ולכל חברי הפורום

עירית ההריונית קראתי את מכתבך ואמרתי שאלוהים יברך על האדמה הפוריה הזו, צרופי מקרים הם דבר שכיח בימינו, ולא הוא זה הדבר שיקבע את מסוגלותך ההורית בכלל ולהיות אם בפרט. לדעתי את בחורה אמיצה ורק המזל קצת חסר, לכן כדאי בהחלט לנסות כי שווה. אני הפכתי לאן אחרי 12 שנות טיפולי פוריות שלצערי אף אחד מהם לא הסתיים בהריון. למעט שני טיפולים שאחד קיבלתי חום מהיפר-הורמונים ובשני הריון עם שלישיה, בשבוע תשיעי נספג אחד. ונשארנו עם תאומים. ההריון היה תקין מלווה בכל הבדיקות שבעולם, בשבוע 26 הייתה לי הפרדות שיליה שלא אובחנה בסורוקה בית חולים, ושחררו אותי הביתה עם צירים ודמום מה שבדיעבד הסתבר שזוהי לידה. הלידה כאמור הייתה בלתי נמנעת,ילדתי שני בנים כל אחד במשקל 700 גרם הם הונשמו,בלחצי חמצן מאוד גבוהים ונלחמו כל העת על חייהם שהינו בסורוקה עם אחד 9 חודשים ועם השני שמונה חודשים עברנו את כל מסכת הפגות הרשומה בספרי הרפואה , והכל הלך לנו חרא, היום בניי בני ארבע וחציהאחד סובל מעיוורון כמעט מלא והשני עם שיתוק מוחין ברמה מאוד גבוהה. עירית כמעט בכל יום אחד שאלתי את עצמי אם אלוהים בנו שלא במקרה להיות הורים לילדים המקסימים האלו. היו שאלות למה לי למה לנו הרי הכל כך מושלם באהבתינו, אז למה זה לא יכל להיות חתיכה של פזל אחר, אבל כנראה שלא. עירית היום שיש צחוק ילדים בבית, (עם כל הקושי) שביום האם את אמא ולא מתחברת לאופציה של יום המשפחה שווה. את הינך אדמה פוריה נצלי את היכולת הגופנית שלך,עם הקטע הנפשי את תסתדרי מצויין והשארו אופטימיים. והערה למשפחה המורחבת שלכם! קרובים שאלו למה לא עשינו בדיקות, והם לא יודעים שהריון זה IVF עשי ו פרטי 40000 ש"ח עם כל הבדיקות סיסי שיליה ,סריקה מוקדמת/מורחבת, מי שפיר עם מיליון בדיקות בתוכו, אקו לב עובר כולל צביעה, כל בדיקה שהייתה "אין" עשינו והכל היה "אאוט" אז שלא יחפשו אשמים, שיחפשו את הדרך ךתמוך גם אם במחיר חלילה של אימוץ. ב ה צ ל ח ה ! מירי

מירי

מירי, דבר ראשון כל הכבוד שלא התייאשת והמשכת לנסות במשך 12 שנים. אומנם אני לא במצבך אבל אני לא בטוחה אם לי היו את הכוחות הנפשיים לכך. בשלושת ההריונות הראשונים באמת חשבתי שאני אשמה אבל ברביעי כשהאיש החליט להתאבד דווקא כשאני רואה זה כבר סימן... אני לא בטוחה אם יש לי את הכח שוב להיכנס להריון ושוב לפתח ציפיות ושוב לפול. מילא אם הבעייה הייתה בריאותית אפשר להבין אבל אצלי זה בגלל כאלה שטויות. חשבתי אולי לאמץ ילד לתת לזמן לעבור ואז אולי לנסות שוב באופן טבעי. בעלי מאוד תומך ואומר שהוא ילך איתי בכל דרך בא אבחר למרות שבתוך תוכו הוא רוצה עוד אחד כמוהו... ואני בטוחה שאלוהים ידע שאתם תהיו הורים נפלאים לילדים האלה שזקוקים לכם... עירית.

קטיה 007

New member
עירית../images/Emo91.gif

אני כל כך גאה בך על שלא התייאשת עד עכשיו ואני גם מאוד מבינה את חששותיך כעת אבל לדעתי אסור לך "להפסיד", הניחי הכל בצד ונסי שוב הכוח שלך ושל בן זוגך הוא שיעזור לכם להתמודד עם הכל. כשאני עברתי את המקרה שלי חרב עליי עולמי ואחרי תקופה החלטתי להמשיך והכל בזכות בן זוגי והרופא הנפלא שלי. מישהי אמרה לי פעם (לפני שנקלטתי להריון): "כשזה צריך להגיע זה יגיע" התחושה שלי אומרת שעכשיו זה הזמן להגיע. מאחלת המון בהצלחה ושולחת
קטיה.

sivanori

New member
חזקי ואימצי

עירית היקרה ! דבר ראשון שאת צריכה לעשות זה לא להאמין לכל הרשעים שמאשימים אותך. הריון זו אכן לא מחלה. אכן יש לך מזל ביש. לפעמים את לא יודעת כמה את רוצה משהו עד שהוא אובד לך. מה דעתי ? תקחי לך את כל הזמן שאת צריכה כדי להחלים ותנסי שוב. אם תכנסי לפורום אימוץ תגלי שגם שם לא פיקניק... חברה שלי עברה טיפולי פריה רבים ועל סף יאוש הלכו לבדוק את נושא האימוץ. מה שהם לא ידעו שזה הם כבר בהריון !! היום יש להם אושר בבית. כאשר תרגישי שאת יכולה שוב לצבור כוחות למאבק הזה, תלכי על זה. לא דקה קודם. תסבירי גם לבעלך שבשביל לעשות ילד צריך כוח. בכל מקרה, מה שתחליטי לעשות, הפורום כאן בשביל לעזור לך ולהחזיק איתך אצבעות.

bib011

New member
תהיי חזקה...../images/Emo24.gif

קודם כל אני שולחת לך המון חיזוקים וחיבוקים, ולא להתייאש בסוף הכל מסתדר על הצד הטוב ביותר, קצת אמונה. אני לא חושבת שאת לא מתאימה להיות אמא, אני פשוט חושבת שהגורל קצת אכזר אבל אנחנו לא יכולים לעשות נגדו שום דבר, רק קצת סבלנות, אמונה ולא להתייאש. אני מאחלת לך כל טוב,

למעלה