הסעות מהמצעד

בשביל מה עושים את המצעד?

שאלה קטנה ברשורתכם. האמת היא שאין לי בעיה עם הקהילת הגאווה, לא ממש מעניין אותי כול הקטע הזה. אני לא מתווכח איפה צריך להיות המצעד. אבל יש משהו שאני ממש לא מבין. 1. מה הקשר בין עשרות אנשים שהולכים ברחובות בלבוש מינימלי, מתמזמזים אחד עם השני בציבור, שותים קצת אלכוהול בבוקר (צהריים), לבין מה שהם מנסים לעביר לציבור הכללי "אנחנו כאן" ? כל פעם שמשדרים בחדשות קטע מהמצעד, זה נראה כאילו מה שרוצים שנבין מהמסר של המצעד הוא, שיש בישראל הרבה אנשים אם בעית אלכוהול, אין להם מה ללבוש, וכל הזמן מתמזמזים ומתנשקים מול כולם. חשבתי שהמטרה של הקהילת הגאווה היא, להראות לכולם כמה שהם שווים ושייכים לעם, אבל במצעד הגאווה שגאולת הכותרת שלו היא "אנחנו כאן ולא יעזור לכם כלום" פשוט גורם להם להיראות רע מאוד. אם משהוא (אחד) ילך ברחוב ערום (בתחתוניים) ושיכור, סביר מאוד שיעצרו אותו ויכניסו אותו למעצר. אבל שיש כמה עשרות כאלה זה הופך את המעשה ל"בסדר" ? יכול מאוד להיות שאני גזען, לא מבין, חסר סבלנות, ועוד כל מיני דברים קשים. האמת היא שאין לי בעיה שיש מצעד גאווה, אני רק חושב שהמצעד ממש ממש מפספס את המטרה של הקהילת הגאווה. יכול להיות שהמצעד צריך קצת שינויים במסר שהוא מעביר לציבור הכללי. אני כבר עכשו אומר, שמאוד קשה לשכנע אותי שהמצעד הוא מה שהקהילה הזאת צריכה. יכול להיות שהם צריכים לעשות פסטיבל בקייץ (כמו כולם) וזהו. שלכולם תהיה שבת שלום.

למעלה