הסרת צלקות

Alon L

New member
הסרת צלקות

לפני כשנה וחצי הייתה לי תאונת דרכים, ונחתכתי בהרבה מקומות באזור ידי השמאלית. כמו כן עשו לי ניתוח להוצאת אוויר מחלל החזה. מכל אלה נותרו לי צלקות בולטות מעל פני העור. אני יכול לחיות איתן, אך אני רוצה לדעת מה היא הדרך המעודפת לטפל בהן. בהתחלה קניתי יריעות סיליקון והשתמשתי בהן, אך כעבור כמה זמן נגמרה לי הסבלנות. כעת אני בצבא, אך אחרי הצבא אהיה מעוניין לטפל בהן. שמעתי על השיטה הניסיונית של החדרת חנקן נוזלי אל פנים הצלקת והסרתה. עד כמה השיטה הזאת אפקטיבית, והאם יש לה כיסוי כספי מקופות החולים? ומה עם השיטה של הסרה בלייזר? יש לי הרבה צלקות זעירות, וכמה בינוניות. האם יהיה ניתן לטפל בכולן? תודה רבה

הסרת צלקות

חשוב ביותר לדעת כשמטפלים בצלקות שאין פתרון אחד ואחיד לכל צלקת ולצלקות אצל אנשים שונים. טיב הצלקות חשוב, צבע עורו של אדם ותכונות ריפוי אצלו משנים את אופי הצלקות, מראן ויעילות כל טפול. בלי לראות הצלקות קשה לענות תשובות מדוייקות. השיטה של הקפאת הצלקות מבפנים הינה שיטה חדשה ועדיין ניסיונית. המעקב אחר התוצאות מידי קצר כדי להסיק מסקנות על יעילות השיטה בעיקר לטווח ארוך. מה שנכון לגבי שיטה זו כמו לגבי רב השיטות לטיפול בצלקות, הוא שבחלק מהמקרים יחול שיפור, אך אסור לצפות לפלאים ולניסים, ולכך שהצלקות תעלמנה לחלוטין. במקרה הטוב הצלקות משתטחות וצבען מבהיר, אך הן נשארות רחבות. אם הצלקת כבר לא מאד אדומה, כלומר אינה פעילה, הסיליקון כבר לא יועיל, גם הלייזר קרוב לודאי לא. ניתן לעיתים להזריק סטרואידים. אולי ללבוש כפפת לחץ. תשובה מהימנה יוכל לתת רק מנתח פלסטיקאי שיבדוק הצלקות.

למעלה