העברה בין-דורית...

L L B

New member
העברה בין-דורית... ../images/Emo26.gif

שבוע טוב לכולם.. כתבתי פה בעבר (כאן..) ולפני מס' חודשים אימא גילתה לי את סודה... סוד שהיא סוחבת עימה כבר 40 שנה כמעט ואני האדם הראשון שהיא שיתפה אותו בזה. אימא גם עברה פגיעה מינית. ע"י שרת ביה"ס... אירוני לומר זאת, אבל פחות או יותר באותם הגילאים שאני עברתי...
(אני כותבת בקצרה, אבל הסיפור הזה הסתעף לו לכלמיני מקומות אחרים..). אני מחפשת חומר על דור שני לפגיעה מינית בילדות (לא גילוי עריות). האם אתם יכולים לקשר אותי למקומות הנכונים? להמליץ על ספרים בנושא? תודה רבה לכם ושבוע טוב ושקט שיהיה,
L.L.B

לב אם

New member
התופעה שאת מדברת עליה מוכרת וידועה

כל מי שעוסק בנושא וכל מי שנפגע נחשף אליה בשלב מסויים, אבל לצערי אינני יכולה להפנות אותך לחומרים ספציפיים ברגע זה, תנסי לבדוק אם הכנסתי בעבר קישורים למאמרי הפורום, ואני אבדוק בהמשך אם יש לי משהו זמין ברשת, ממליצה לגשת לספריה האוניברסיטאית הקרובה לביתך ולחפש שם במדור הפסיכולוגיה

L L B

New member
חיפשתי ולא מצאתי.. ../images/Emo4.gif

מודה לך אם תפני אותו למקומות עם חומרים נוספים. גמר חתימה טובה..

גן חיות

New member
העברה בין-דורית

אני קראתי מעט(לא זוכרת איפה, אני מה זה גרועה בשמירת מידע) וחשבתי הרבה. אצלנו במשפחה זה גילוי עריות. אני (כנראה) נפגעתי על-ידי אחי. אחיינית שלי גם. בתי על-ידי אביה ואחיה הגדולים. ולפני כשנתיים, גיליתי שגם אמי ודודתי נפגעו על-ידי דודי. אני נשארתי עם הרבה שאלות וחלק מהן לפחות תקפות גם לגבי פגיעה מינית לא בתוך המשפחה .: 1) עד כמה החוויה של הדורות הקודמים גרם להם להתנהגויות ודעות לא מתאימות שגרמו לצעירות להיות פגיעות יותר(התנהגות קרבנית , לדוגמה)? 2) לפי הסטטיסטיקה של מרכזי הסיוע, מהשהו כמו 25% מהילדים נפגעים מינית בתוך המשפחה. קרבנות לתקיפה מינית זה עוד יותר שכיח(לא זוכרת כרגע את המספרים). האם "העברה בין דורית" קיימת או פשוט בגלל ריבוי המקרים של התוקפים, יש סיכוי סביר מאד שיהיו מקרים חוזרים באותה משפחה? 3)אם הייתי יודעת בגיל צעיר יותר על אמי ודודתי - האם זה היה משנה מהשהו משמעותי אצלי?? כנ"ל לגבי העברת המידע שלי לבתי? 4)למשל, לפחות אני ואחותי והאחייניות שלי , בתקופה מסויימת כולנו (באופן עצמאי ולמרות מרחקים) יצאנו תמיד עם "הטיפוס". זה תמיד היה גבר מאצ'ו מאד, פחות משכיל מאיתנו, מעדה או דת אחרת, נמוך(בדרך כלל) ושחרחר(אנחנו בהירים במשפחה). לרוב, הגברים הפגינו התנהגויות של "דאגה ואהבה"(וקנאה) מצד אחד ומצד שני, דרישות רבות, מגבלות וזלזול. ברוב המקרים , במקודם או במאוחר, המערכות האלה כולם התפרקו אחרי סבל רב והתעקשות שלנו לנסות "לתקן" את הקשר. לא יודעת כמה זה קשור לעבר בנושא המסויים הזה, אבל נראה לי שכן.

L L B

New member
זה מוזר,

כי כשפניתי למסל"ן ושאלתי אותן שם אם יש להן חומר בנושא הנ"ל לתת לי, לא ידעו מה לומר לי..
אני מקווה שלא אמשיך להיות קורבנית לעד... לא רוצה להעביר את זה לדורות הבאים. די. מספיק. כאן זה יעצר. תודה גן על השיתוף..
L.L.B

למעלה