הפגנת עובדי ההייטק....

הפרבולה1

Well-known member
אין לי פה עניין להצדיק את ערפאת, הוא חלאה בדיוק כמו כל שאר החלאות שמתגוררים בצד ההוא של הגדר. מה אתה רוצה שאגיד, שערפאת יותר טוב מהמתנחלים? לא, כולכם אותו זבל. בלי מחלחמה בלתי פוסקת אין לכם קיום, לא לך ולא לחברים הפלשטינאים שלך. לא פלא שרגע שהגעתם שוב לשלטון שוב התחילו הפיגועים הקשים. איך אחרת תצדיקו את המלחמה הבאה?

המשבר הכלכלי של תחילת שנות ה2000 לא היה בגלל "מלחמה" (הייתה מלחמה?), אלא בגלל נפילת ענף ההיטק. מה ש"הערת" כדרך אגב. אבל נוח לשקר למי שחי משקרים וגניבות, איך אחרת תצדיק את כל תמצית חייך? הרי למתנחלים אין שום זכות קיום, כל טיעון שאתה מציג פה לכך שמתנחלים הם לא האסון הכי גדול שפקד את המדינה (פרט לחרדים אולי) זה שקר, וכשאמרת בטעות אמת הראיתי לך שציטטת מילה במילה את מצע מפלגת העבודה. זוכר? בטח שזוכר.

הבעיה היא שאוסלו התפוצץ בגלל "המתנחלים" בכל ארץ ישראל כולל בתוך הקו הירוק, ישראל סירבה למסור את השטח שבתוך הקו הירוק לערבים ( הם דרשו זאת דרך מימוש "זכות השיבה" ). כך שלהפיל את האשמה רק על המתישבים שמעבר לקו הירוק אין שום בסיס .

מצע מפלגת העבודה לא רלוונטי , הם שמאלנים קיצוניים שמוכנים לסגת לקווי 67 כולל בירושלים המיזרחית, זה שכתוב במצע שלהם על גושי התישבות ועל ירושלים, זה רק מה מצהירים שהם ידרשו מהערבים באיזה מו"ם עתידי, עובדה שבאוסלו הם גם הציעו פשרות בנושא "זכות השיבה", הסרבנות הערבית לא מאפשרת שום אפשרות לקיים את מצע מפלגת העבודה בנוגע לסעיפים הטריטוריאלים שם, ומכיוון שלשמאל אין חיים בלי איזה "תהליך מדיני" אז ברור שכל הסעיפים הטריטוריאלים במצע מפלגת העבודה לא יכבלו את השמאל לעמוד עליהם באיזה מו"ם עתידי.

הפיגועים הקשים בשנה האחרונה החלו עוד בתקופת ממשלת יאיר לפיד ולפני כן , ואגב התגברו אחרי שיאיר לפיד הצהיר באו"ם ב22 לספטמבר על תמיכתו בפתרון 2 המדינות, כפי שאפר לראות בגרף הבא.

pigua_2022.jpg

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
הבעיה היא שאוסלו התפוצץ בגלל "המתנחלים" בכל ארץ ישראל כולל בתוך הקו הירוק, ישראל סירבה למסור את השטח שבתוך הקו הירוק לערבים ( הם דרשו זאת דרך מימוש "זכות השיבה" ). כך שלהפיל את האשמה רק על המתישבים שמעבר לקו הירוק אין שום בסיס .
לא. אוסלו לא התפוצץ. אוסלו עדיין קיים. למרות כל מאמצי הימין הקיצוני ומתנחלים, עדיין יש סיכוי לכך שמדינת ישראל לא תהפוך לפלשטין, אלא תוקם מדינת פלשטין לצדה.

מה שאף פעם לא הבנתי הוא למה יהודים שעברו את השואה ואת כל המלחמות עם מדינות ערב כל כך מתעקשים לחיות במדינה ערבית. למה לך לחיות בפלשטין? מה יצא לך מזה? אני לא מבין.

מצע מפלגת העבודה לא רלוונטי , הם שמאלנים קיצוניים שמוכנים לסגת לקווי 67 כולל בירושלים המיזרחית, זה שכתוב במצע שלהם על גושי התישבות ועל ירושלים, זה רק מה מצהירים שהם ידרשו מהערבים באיזה מו"ם עתידי, עובדה שבאוסלו הם גם הציעו פשרות בנושא "זכות השיבה", הסרבנות הערבית לא מאפשרת שום אפשרות לקיים את מצע מפלגת העבודה בנוגע לסעיפים הטריטוריאלים שם, ומכיוון שלשמאל אין חיים בלי איזה "תהליך מדיני" אז ברור שכל הסעיפים הטריטוריאלים במצע מפלגת העבודה לא יכבלו את השמאל לעמוד עליהם באיזה מו"ם עתידי.
שום דבר ממה שטענת אינו נכון, למעשה כשהצלחתי להביא אותך להגיד מה אתה חושב שכן יכול להיות פתרון - ציטטת את מצע מפלגת העבודה מילה במילה: קו גבול מוגדר בין שתי מדינות, ירושלים כולה תהיה ישראלית וכך גם גושי התיישבות גדולים שלא מפריעים לרצף טריטוריאלי פלשטיני.

הפיגועים הקשים בשנה האחרונה החלו עוד בתקופת ממשלת יאיר לפיד ולפני כן , ואגב התגברו אחרי שיאיר לפיד הצהיר באו"ם ב22 לספטמבר על תמיכתו בפתרון 2 המדינות, כפי שאפר לראות בגרף הבא.

צפה בקובץ המצורף 70818

הגרף הזה כולל פיגועים מחוץ לגבולות מדינת ישראל. לא כל זריקת אבנים על מתנחל צריכה לעניין את כל המדינה. אני די בטוח שהגרף גם כולל את פיגועי הטרור של המתנחלים נגד הפלשטינים, היו לא מעט כאלה.

אבל תזכיר לי, כמה פיגועים המוניים היו בתקופת ממשלת לפיד/בנט בארץ? אתה יודע, עם ירי אל תוך ההמון, עשרות נפגעים? זה רק ביבי נתניהו יודע לספק לנו.

הפרבולה1

Well-known member
לא. אוסלו לא התפוצץ. אוסלו עדיין קיים. למרות כל מאמצי הימין הקיצוני ומתנחלים, עדיין יש סיכוי לכך שמדינת ישראל לא תהפוך לפלשטין, אלא תוקם מדינת פלשטין לצדה.

מה שאף פעם לא הבנתי הוא למה יהודים שעברו את השואה ואת כל המלחמות עם מדינות ערב כל כך מתעקשים לחיות במדינה ערבית. למה לך לחיות בפלשטין? מה יצא לך מזה? אני לא מבין.
כי זאת הארץ שלנו מהים עד הירדן כולל הכסבה של שכם ורק אנחנו נחליט איזה שטח נספח ועל איזה שטח נוותר ( כנראה שטחים שיש בהם הרבה ערבים אולי נוותר עליהם כי אנחנו לא רוצים שיהיו הרבה ערבים תחת שליטתינו )
אגב גם מיד אחרי השואה הישוב היהודי בארץ ישראל היה מיעוט.

שום דבר ממה שטענת אינו נכון, למעשה כשהצלחתי להביא אותך להגיד מה אתה חושב שכן יכול להיות פתרון - ציטטת את מצע מפלגת העבודה מילה במילה: קו גבול מוגדר בין שתי מדינות, ירושלים כולה תהיה ישראלית וכך גם גושי התיישבות גדולים שלא מפריעים לרצף טריטוריאלי פלשטיני.
נכון אני דוקא בעד שמירה על גושי ההתישבות אבל במצע מפלגת העבודה אין שום הבטחה שהם ישמרו על גושי ההתישבות וירושלים, הנה ציטוט" ממצעם:

מדינת ישראל תחדש את המו"מ המדיני עם הרשות הפלסטינית על בסיס העקרונות של שתי מדינות לאום החיות בשלום זו לצד זו, פירוז המדינה הפלסטינית, חילופי שטחים והותרת גושי ההתנחלויות בריבונות ישראל.

הייתי תומך בהם אם היה כתוב משהו כזה:

מדינת ישראל תחדש את המו"מ המדיני עם הרשות הפלסטינית על בסיס העקרונות של שתי מדינות לאום החיות בשלום זו לצד זו, פירוז המדינה הפלסטינית, חילופי שטחים והותרת גושי ההתנחלויות בריבונות ישראל כתנאי מוקדם ובל יעבור,גושי ההתישבות ישארו בידי ישאל בכל מקרה גם אם זה יביא לפיצוץ המו"ם.

הגרף הזה כולל פיגועים מחוץ לגבולות מדינת ישראל. לא כל זריקת אבנים על מתנחל צריכה לעניין את כל המדינה. אני די בטוח שהגרף גם כולל את פיגועי הטרור של המתנחלים נגד הפלשטינים, היו לא מעט כאלה.

אבל תזכיר לי, כמה פיגועים המוניים היו בתקופת ממשלת לפיד/בנט בארץ? אתה יודע, עם ירי אל תוך ההמון, עשרות נפגעים? זה רק ביבי נתניהו יודע לספק לנו.
אל תיתן לעבודות לבלבל אותך, הגרף סותר את הטענה של השמאל שהפיגועים הם בגלל העדר "אופק מדיני" ומסתבר שדוקא שלפיד נתן "אופק מדיני" הפיגועים וההסתה ברש"פ לא פסוק ואף התגברו.

vinney

Well-known member
כי זאת הארץ שלנו מהים עד הירדן כולל הכסבה של שכם ורק אנחנו נחליט איזה שטח נספח ועל איזה שטח נוותר ( כנראה שטחים שיש בהם הרבה ערבים אולי נוותר עליהם כי אנחנו לא רוצים שיהיו הרבה ערבים תחת שליטתינו )
אגב גם מיד אחרי השואה הישוב היהודי בארץ ישראל היה מיעוט.
אז תחליט. למה מחכים? כבר 60 שנה לא מחליטים.

נכון אני דוקא בעד שמירה על גושי ההתישבות אבל במצע מפלגת העבודה אין שום הבטחה שהם ישמרו על גושי ההתישבות וירושלים, הנה ציטוט" ממצעם:

מדינת ישראל תחדש את המו"מ המדיני עם הרשות הפלסטינית על בסיס העקרונות של שתי מדינות לאום החיות בשלום זו לצד זו, פירוז המדינה הפלסטינית, חילופי שטחים והותרת גושי ההתנחלויות בריבונות ישראל.

אנחנו לא קוראים את אותו הטקסט?

הייתי תומך בהם אם היה כתוב משהו כזה:

מדינת ישראל תחדש את המו"מ המדיני עם הרשות הפלסטינית על בסיס העקרונות של שתי מדינות לאום החיות בשלום זו לצד זו, פירוז המדינה הפלסטינית, חילופי שטחים והותרת גושי ההתנחלויות בריבונות ישראל כתנאי מוקדם ובל יעבור,גושי ההתישבות ישארו בידי ישאל בכל מקרה גם אם זה יביא לפיצוץ המו"ם.

ברור, כי הרי כל פעם שהפלשטינאים הציבו לך תנאים מוקדמים שמחת ורקדת ורצת הישר אל תוך משא ומתן.

כל פעם שמישהו אומר ״תנאי מוקדם״ הוא בעצם אומר ״אני לא רוצה לדבר״.

אל תיתן לעבודות לבלבל אותך, הגרף סותר את הטענה של השמאל שהפיגועים הם בגלל העדר "אופק מדיני" ומסתבר שדוקא שלפיד נתן "אופק מדיני" הפיגועים וההסתה ברש"פ לא פסוק ואף התגברו.

אין לי מושג איזה טענה של איזה שמאל ניסית לסתור, הטענה שלי הייתה שבזמן ממשלת בנט/לפיד לא היו פיגועי ירי המוני בתוך גבולות מדינת ישראל, וברגע שביבי חזר לשלטון - חזרו גם הפיגועים.

זה שהיו פיגועים מחוץ לגבולות המדינה אני יודע. אלה שהיו נגד חיילים - זה מצער מאוד כי החיילים לא היו צריכים להיות שם, הם שם בעיקר כדי להגן על המתנחלים. אלה שהיו נגד מתנחלים, או של מתנחלים נגד פלשטינאים... נו שויין, מלחמת כנופיות, מה לעשות.

הפרבולה1

Well-known member
אז תחליט. למה מחכים? כבר 60 שנה לא מחליטים.
נכון צריך להחליט, ולקבוע חד צדדית את הגבול עם יו"ש שכולל את גושי ההתישבות וירושלים ורוב שיטחי C, והשארות צה"ל בשיטחי A לפי הצורך הבטחוני.

ברור, כי הרי כל פעם שהפלשטינאים הציבו לך תנאים מוקדמים שמחת ורקדת ורצת הישר אל תוך משא ומתן.
כל פעם שמישהו אומר ״תנאי מוקדם״ הוא בעצם אומר ״אני לא רוצה לדבר״.
כן לתנאים מוקדמים, אם הערבים לא מוכנים להשאיר בידינו את גושי ההתישבות אז שלא נדבר. לא חיייבם לדבר בכל מחיר.
מפלגת העבודה מוכנה לדבר אפילו שהערבים דורשים בתוקף את "זכות השיבה" שזה שיא החוצפה לדרוש דבר כזה אחרי מה שקרה ב 48 שכמעט עשו לנו שואה שניה ונהרגו 6000 אזרחים וחיילים , אז איך אני אסמוך עליה שתעמוד על גושי ההתישבות, הרי מדובר בשמאלנים שאין להם חיים בלי "תהליך מדיני" אז נראה לך שהם יתעקשו על הדבר הפעוט הזה שנקרא "גושי ההתישבות" .

אין לי מושג איזה טענה של איזה שמאל ניסית לסתור,
את הטענה שהפיגועים הם בגלל העדר "אופק מדיני".

הטענה שלי הייתה שבזמן ממשלת בנט/לפיד לא היו פיגועי ירי המוני בתוך גבולות מדינת ישראל, וברגע שביבי חזר לשלטון - חזרו גם הפיגועים.

היו גם היו ארועי ירי בת"א ובעוד מקומות בתוך הקו הירוק, אוקי אז לא היה "פיגוע המוני" ונרצחו "רק" 2 אזרחים אבל זה ענין של מזל , ולא בגלל שהמחבל אמר לעצמו עכשיו יש ממשלת שמאל אז אני אהרוג רק 2 יהודים , אם בן גביר היה בממשלה אז הייתי הורג 7 יהודים. וזה קרה עוד לפני תחילת מבצע "שובר גלים".

הערבים רוצחים יהודים כל הזמן לפי יכולת וסיכולים שלנו בלי קשר לאיזה ממשלה יש, אבל בכל מקרה הגרף שהבאתי מקודם מוכיח לפחות שמתן "אופק מדיני" לא מרגיע את השטח.

vinney

Well-known member
נכון צריך להחליט, ולקבוע חד צדדית את הגבול עם יו"ש שכולל את גושי ההתישבות וירושלים ורוב שיטחי C, והשארות צה"ל בשיטחי A לפי הצורך הבטחוני.
אז... תחליט? למה לא מחליטים? ביבי ״הבטיח״ להחליט כבר בקדנציה הקודמת שלו ובסוף לא החליט. למה בחרת בו שוב?

כן לתנאים מוקדמים, אם הערבים לא מוכנים להשאיר בידינו את גושי ההתישבות אז שלא נדבר. לא חיייבם לדבר בכל מחיר.
אז הנה, לא מדברים. עוזר לך?

מפלגת העבודה מוכנה לדבר אפילו שהערבים דורשים בתוקף את "זכות השיבה" שזה שיא החוצפה לדרוש דבר כזה אחרי מה שקרה ב 48 שכמעט עשו לנו שואה שניה ונהרגו 6000 אזרחים וחיילים , אז איך אני אסמוך עליה שתעמוד על גושי ההתישבות, הרי מדובר בשמאלנים שאין להם חיים בלי "תהליך מדיני" אז נראה לך שהם יתעקשו על הדבר הפעוט הזה שנקרא "גושי ההתישבות"
שידרשו, גם אתה דורש. לך מותר ולהם לא? אם אתה בא מתוך הנחה שכל מה ש״הם״ דורשים צריך מיד להסכים לו, למה אתה לא מניח שכל מה שאתה דורש הם מיד יסכימו לו? אני ממש לא מבין איך ההגיון שלך עובד - אתה לא מוכן לנהל משא ומתן עם מי שמציב דרישות שאתה לא מוכן לקבל, אבל אתה עצמך מציב דרישות שברור לך שהצד השני לא יסכים להן מבלי לנהל משא ומתן.

אז מה בדיוק אתה מצפה שיקרה?

את הטענה שהפיגועים הם בגלל העדר "אופק מדיני".
לא טענתי את זה. טענתי משהו אחר. זה לא כזה קשה להפריך את מה שטענתי, אגב, אני לא מבין למה אתה אפילו לא מנסה. הרמתי לך להנחתה ואפילו את זה אתה לא מסוגל לעשות.

אבל זה מוכיח את הנקודה שלי - אתה בעיקר מתווכח עם השדים בראש שלך, לא איתי.

היו גם היו ארועי ירי בת"א ובעוד מקומות בתוך הקו הירוק, אוקי אז לא היה "פיגוע המוני" ונרצחו "רק" 2 אזרחים אבל זה ענין של מזל , ולא בגלל שהמחבל אמר לעצמו עכשיו יש ממשלת שמאל אז אני אהרוג רק 2 יהודים , אם בן גביר היה בממשלה אז הייתי הורג 7 יהודים. וזה קרה עוד לפני תחילת מבצע "שובר גלים".
תודה רבה, רואה שזה לא היה קשה?

הערבים רוצחים יהודים כל הזמן לפי יכולת וסיכולים שלנו בלי קשר לאיזה ממשלה יש, אבל בכל מקרה הגרף שהבאתי מקודם מוכיח לפחות שמתן "אופק מדיני" לא מרגיע את השטח.
לא רואה למה זה בכלל קשור, ולא בדיוק היה איזה אופק מדיני יוצא דופן בממשלה הקודמת. למעשה הממשלה הקודמת הכריזה די בבירור שאין להם כל כוונה להתעסק בפלשטינים.

הפרבולה1

Well-known member
אז... תחליט? למה לא מחליטים? ביבי ״הבטיח״ להחליט כבר בקדנציה הקודמת שלו ובסוף לא החליט. למה בחרת בו שוב?
אכן אני כועס על ביבי שהוא עדין לא החליט על הסיפוח.
שידרשו, גם אתה דורש. לך מותר ולהם לא? אם אתה בא מתוך הנחה שכל מה ש״הם״ דורשים צריך מיד להסכים לו, למה אתה לא מניח שכל מה שאתה דורש הם מיד יסכימו לו? אני ממש לא מבין איך ההגיון שלך עובד - אתה לא מוכן לנהל משא ומתן עם מי שמציב דרישות שאתה לא מוכן לקבל, אבל אתה עצמך מציב דרישות שברור לך שהצד השני לא יסכים להן מבלי לנהל משא ומתן.
להם לא מותר לדרוש הכל . אם מישהו היה מציע לך תמורת נכס למכירה ( הדירה שלך) מינוס מליון שקל ( כלומר שאתה תשלם לו מליון שקל וגם תיתן לו את הדירה) + לשכב עם אישתך + בנתיים מפעיל טרור נגד משפחתך , האם היית אומר שזה רק תנאי פתיחה, שלא חייבים להסכים, שאולי הוא יתפשר במהלך המו"ם ... או שהייתה זורק אותו מכל המדרגות.

לא רואה למה זה בכלל קשור, ולא בדיוק היה איזה אופק מדיני יוצא דופן בממשלה הקודמת. למעשה הממשלה הקודמת הכריזה די בבירור שאין להם כל כוונה להתעסק בפלשטינים.
היא כן התעסקה, בני גנץ דיבר עם אבו מאזן ו"איים" עליו שאם הוא יפנה לאו"ם זה עלול להקשות בעתיד על קידום התהליך המדיני ( אומרים שאבו מאזן מאד נבהל מזה והתחנן לבני גנץ ואמר לו אוי לא, רק לא זה, רק לא בלי תהליך מדיני ).
בנוסף המנהל האזרחי עשה קמפיינים תירותיים לעיר הרוצחים והמחבלים גנין.

vinney

Well-known member
להם לא מותר לדרוש הכל . אם מישהו היה מציע לך תמורת נכס למכירה ( הדירה שלך) מינוס מליון שקל ( כלומר שאתה תשלם לו מליון שקל וגם תיתן לו את הדירה) + לשכב עם אישתך + בנתיים מפעיל טרור נגד משפחתך , האם היית אומר שזה רק תנאי פתיחה, שלא חייבים להסכים, שאולי הוא יתפשר במהלך המו"ם ... או שהייתה זורק אותו מכל המדרגות.
זה עובד לשני הכיוונים, למה לך מותר ולהם לא? זוכר, מזה התחיל השרשור מלכתחילה. כל מה שאתה טוען נגדם הם טוענים נגדך ועוד קצת. אבל בסופו של דבר אם אתה רוצה להגיע להסכם כלשהו - צריך לדבר.
היא כן התעסקה, בני גנץ דיבר עם אבו מאזן ו"איים" עליו שאם הוא יפנה לאו"ם זה עלול להקשות בעתיד על קידום התהליך המדיני ( אומרים שאבו מאזן מאד נבהל מזה והתחנן לבני גנץ ואמר לו אוי לא, רק לא זה, רק לא בלי תהליך מדיני ).
בנוסף המנהל האזרחי עשה קמפיינים תירותיים לעיר הרוצחים והמחבלים גנין.
בני גנץ דיבר עם אבו מאזן? וואו, תביאו את פרס הנובל, שר הבטחון התעסק בבטחון!

נו באמת...

הפרבולה1

Well-known member
זה עובד לשני הכיוונים, למה לך מותר ולהם לא? זוכר, מזה התחיל השרשור מלכתחילה. כל מה שאתה טוען נגדם הם טוענים נגדך ועוד קצת. אבל בסופו של דבר אם אתה רוצה להגיע להסכם כלשהו - צריך לדבר.
אין לי ענין לדבר עם מי שפוסל את זכות קיומי בכל ארץ ישראל כולל בשטח שבתוך הקו הירוק, ועוד מפעיל טרור נגדי.
מילא אפשר היה להצדיק את גישת השמאל אבל הרי ניסינו אותה כבר וחטפנו מילחמה ( מלחמת אוסלו ) , ניסינו גם נסיגה חד צדדית מעזה וקיבלנו טרור בלתי פוסק משם. ובנתיים יש בצד השני הסתה בלתי פוסקת נגדינו ( וכל זה ממש לא בגלל הההתישבות מעבר לקו הירוק, הם אומרים זאת בעצמם שכל פלסטין זה כיבוש ) אז על מה יש לדבר ? לאיזה פשרה אפשר להגיע ?

הפרבולה1

Well-known member
אין לי פה עניין להצדיק את ערפאת, הוא חלאה בדיוק כמו כל שאר החלאות שמתגוררים בצד ההוא של הגדר.
לגבי ערפאת היתה לו אישיות מורכבת, מצד אחד טרוריסט ששפך דמים רבים , ומצד שני חלאת המין האנושי.
אבל מצד שלישי היה די משעשע לראות איך הוא משטה בכם ללא הרף שאתם רודפים אחריו כדי ש "ינמיך את גובה הלהבות" , קיוותם שהוא ישתף איתכם פעולה בעקירת ההתישבות היהודית ביו"ש אבל הוא דפק אותכם עד העצם, שבעצם לא רצה אפילו לדון בהצעות המרחיקות לכת של ממשלת אהוד ברק שאפילו היו מוכנים להתפשר על "זכות השיבה" .

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
לגבי ערפאת היתה לו אישיות מורכבת, מצד אחד טרוריסט ששפך דמים רבים , ומצד שני חלאת המין האנושי.
אבל מצד שלישי היה די משעשע לראות איך הוא משטה בכם ללא הרף שאתם רודפים אחריו כדי ש "ינמיך את גובה הלהבות" , קיוותם שהוא ישתף איתכם פעולה בעקירת ההתישבות היהודית ביו"ש אבל הוא דפק אותכם עד העצם, שבעצם לא רצה אפילו לדון בהצעות המרחיקות לכת של ממשלת אהוד ברק שאפילו היו מוכנים להתפשר על "זכות השיבה" .
עראפת ידע את מה שגם המתנחלים והימין הישראלי יודעים: בלי מלחמה אין לכם זכות קיום. הוא לא הסכים להצעה של ברק כי הוא לא היה מוכן לוותר על המלחמה הבלתי פוסקת - הרי זה החיים שלו, זה כל מה שהוא עשה כל חייו.

זה בדיוק אותו דבר גם לגבי הימין הישראלי. איזו זכות קיום תהיה לו, לך, אם פתאום תפסק המלחמה? על סמך מה תדרשו שיתנו לכם כסף, הטבות, תמיכה אינסופית, פיצויים על כל שטות?

אין כל הבדל בין מכונות המלחמה - גם של המתנחלים וגם של הפלשטינים. המטרה שלכם היא אותה המטרה ואין לי שום ספק שיש שיתוף פעולה הדוק בין המחבלים הפלשטינים לימין הישראלי. לכן גם אין פלא שאיך שהימין הגיע לשלטון - "פתאום" הפלשטינאים מצליחים להוציא פיגועיים איכותיים, "פתאום" צהל מתחיל בפעולות יזומות שבמרכזי אוכלוסיה פלשטיניים עם המוני נפגעים... אתה יודע - הדברים שתורמים להמשך הלחימה.

BravoMan

Active member
הבעיה היא שמתנגדי הרפורמה טוענים שהרפורמה המשפטית תפגע בתעשית ההיטק .
וכך יוצא שעובד שלא הולך להפגין כביכול פוגע בהיטק וספציפית במקום עבודתו בצורה עקיפה, משמע אם אני לא הולך להפגין אני יוצא נגד מקום עבודתי.

ואגב לא בטוח שהרפורמה המשפטית תפגע בהיטק ובכלל בכלכלה , זה מסוג הטענות של השמאל שבלי "תהליך מדיני" הכלכלה לא תמריא, וראינו שדוקא תהליך מדיני הביא למילחמה ולמשבר כלכלי חמור בשנות ה 2000 במקביל למילחמת אוסלו שגם פרצה באותה תקופה כתוצאה מתהליך אוסלו האומלל.
אני אישית לא חושב שהרפורמה כשלעצמה תפגע בהייטק ישירות.

השאלה היא אלו חוקים יצוצו פה אחרי שהרפורמה תעבור?
ברוב המדינות הדמוקרטיות השפויות יש חוקה, והתפקיד של בית משפט עליון הוא לוודא שחוקים רגילים לא סותרים את החוקה.

במדינת ישראל לאומת זאת, יש רק את העליון, שמנסה לנווט בין חוקים מוגזמים לסבירים.

בנוסף, בגלל המבנה הפוליטי של הכנסת והצורך "למכור חתיכות" מהמדינה כדי להרכיב ממשלה, יש אינטרס גדול לממשלה להעביר חוקים פרסונליים, או חוקים שהם "תשלום" על שיתוף הפעולה.
החוקים אלה אינם כלל רצון הבוחרים.
די בטוח שבוחרי הליכוד, אפילו הדתיים בניהם לא מעוניינים ששומר בכניסה לבית חולים יחפש אוכל בתיק שלהם במקום נשק.

אז מה שבאמת יאיים על הייטק בפרט ועל הכלכלה בכלל זה החוקים שיעברו פה כדי להחזיק את ביבי בכיסא שלו, ואת הממשלה שלו מחוברת למכונת החייאה.

אתה יודע מה ההבדל בין הממשלה הנוכחית לבין ממשלת בנט?
לערבים, שבנט שמך עליהם, אין מספיק שכל כדי לנצל מעמד היסטורי של חברות בממשלה, אז הם הלכו וכרתו את הענף שהם ישבו עליו, ופירקו את הממשלה שלהם עצמם.

לחרדים שביבי הולך איתם לאומת זאת, יש מספיק שכל כדי לדעת להתפשר - הם הסכימו שביבי יפטר גנב, בתמורה לממשלה "יציבה" שתוכל למחוק את מערכת הבלמים והאיזונים, לחוקק כל מה שבא לה, ולהחזיר אותו.
על הדרך גם נקבל כפייה דתית, ואני לא מכתוון רק לכופרים אוכלי טרפות כמוני, אני מתכוון לכל מי שלא שייך לזרם החרדים הספציפי של ש"ס.

אני אישית לא חושב שהרפורמה כשלעצמה תפגע בהייטק ישירות.

השאלה היא אלו חוקים יצוצו פה אחרי שהרפורמה תעבור?
ברוב המדינות הדמוקרטיות השפויות יש חוקה, והתפקיד של בית משפט עליון הוא לוודא שחוקים רגילים לא סותרים את החוקה.

במדינת ישראל לאומת זאת, יש רק את העליון, שמנסה לנווט בין חוקים מוגזמים לסבירים.

בנוסף, בגלל המבנה הפוליטי של הכנסת והצורך "למכור חתיכות" מהמדינה כדי להרכיב ממשלה, יש אינטרס גדול לממשלה להעביר חוקים פרסונליים, או חוקים שהם "תשלום" על שיתוף הפעולה.
החוקים אלה אינם כלל רצון הבוחרים.
די בטוח שבוחרי הליכוד, אפילו הדתיים בניהם לא מעוניינים ששומר בכניסה לבית חולים יחפש אוכל בתיק שלהם במקום נשק.

אז מה שבאמת יאיים על הייטק בפרט ועל הכלכלה בכלל זה החוקים שיעברו פה כדי להחזיק את ביבי בכיסא שלו, ואת הממשלה שלו מחוברת למכונת החייאה.

אתה יודע מה ההבדל בין הממשלה הנוכחית לבין ממשלת בנט?
לערבים, שבנט שמך עליהם, אין מספיק שכל כדי לנצל מעמד היסטורי של חברות בממשלה, אז הם הלכו וכרתו את הענף שהם ישבו עליו, ופירקו את הממשלה שלהם עצמם.

לחרדים שביבי הולך איתם לאומת זאת, יש מספיק שכל כדי לדעת להתפשר - הם הסכימו שביבי יפטר גנב, בתמורה לממשלה "יציבה" שתוכל למחוק את מערכת הבלמים והאיזונים, לחוקק כל מה שבא לה, ולהחזיר אותו.
על הדרך גם נקבל כפייה דתית, ואני לא מכתוון רק לכופרים אוכלי טרפות כמוני, אני מתכוון לכל מי שלא שייך לזרם החרדים הספציפי של ש"ס.
יזם ההייטק דובי פרנסס בעל הצלחות רבות בעולם מזלזל במשיכת כספים של פאפאיה גלובל ובפאניקה שיש על הרפורמה המשפטית.
אני מניחה שהוא מבין "קצת" יותר משהחרדתים בעלי נבואות הזעם ובמיוחד לאור העובדה שהוא נמנה בין המשקיעים בחברה.

BravoMan

Active member
יזם ההייטק דובי פרנסס בעל הצלחות רבות בעולם מזלזל במשיכת כספים של פאפאיה גלובל ובפאניקה שיש על הרפורמה המשפטית.
אני מניחה שהוא מבין "קצת" יותר משהחרדתים בעלי נבואות הזעם ובמיוחד לאור העובדה שהוא נמנה בין המשקיעים בחברה.
או שכן, או שלא.

זוכר שהיזם מאחורי דיסק און קי רצה לעשות טלפון?
כולם היו בטוחים שזו הצלחה, בגלל הניסיון הקודם שלו. בסוף זה לא הלך לשום מקום, ואף מכשיר מעולם לא יוצר.

כמובן, יש סיכוי טוב שפאפאיה פשוט מנצלת משהו שתוכנן מזמן להצהרה פוליטית, "על הדרך".
אחרי הכל, חברות לרוב לא כמות בוקר בהיר אחד ומחליטות להזיז פעילות בין מדינות.

אבל גם אם זה נכון, לא הייתי מסתמך על מוניטין של אדם בודד לחזות את העתיד...

Nuke1985

Active member
בלי לקשר לאם הרפורמה טובה יותר או לא מהמצב הקיים, זה מה שהוא אמר:
גם אנחנו הולכים ומתרחבים. אני לא איש חינוך, אבל אני מאמין שאפשר להכשיר מהנדסים בשלושה חודשים

לא נשמע טיפוס הכי אמין, יש גם את זוהר לבקוביץ שהביע דאגה, האידיאל יהיה לעשות סקר גדול של אנשים עם מומחיות, כאשר ברור שהיו דעות שונות אבל התוצאה הממוצעת היא תהיה אינדיקציה יחסית סבירה (משהו כמו קונצנזוס מדעי)

vinney

Well-known member
נדיר, אבל אני מסכים עם כל מה שבראבו כתב.

זה לא עניין של ימין או שמאל, הרפורמה נועדה למעשה למוטט לגמרי את הפרדת הרשויות במדינה. כבר עכשיו אין הרבה הפרדה בין הרשות המבצעת (הממשלה) לרשות המחוקקת (הכנסת). צורת הממשל בישראל היא כזאת שהכנסת תמיד נמצאת בכיסה של הממשלה, או במערכת בחירות. אין אמצע. אין מצב של כנסת לעומתית (כמו שיש למשל בארה״ב כרגע), כי ברגע שלממשלה אין רוב בכנסת, הכנסת מתפזרת ושום דבר לא מתפקד.

ניסו לתקן את זה קצת עם חוק בחירה הישירה של ראש הממשלה, אבל זה עדיין לא עבד כי ראש הממשלה נבחר ישירות, אבל הממשלה עדיין הייתה ממשלה קואליציונית. אז במקום לתקן את המצב ולעבור למשטר נשיאותי וזהו, פשוט חזרו אחורה.

עכשיו, מה שמציעים הוא שגם הרשות השופטת תהיה תלויה בקואליציה. רוצים שהקואליציה תוכל למעשה להטיל ווטו על פסקי דין, לקבוע מי יהיו השופטים, ולחוקק חוקים שלא ניתן לבקר אותם ברוב פשוט, אפילו לא מיוחס.

זה מוביל למשטר דיקטטורי, או לכל הפחות לעריצות הרוב. כל הרעיון בדמוקרטיות מודרניות הוא שגם למיעוטים יש זכויות, והימין בארץ חושבים שהם לנצח רוב ומחסלים את ההגנות האלה. עריצות הרוב אנחנו יודעים לאן היא מובילה.

user32

Well-known member
מנהל
כיוון שזה אחד הפוסטים היותר אינטלגנטיים שקראתי על המחאה (בניגוד ל"הלכה הכלכלה" או "סוף לדמוקרטיה") אני אענה לך:
יש הפרדה טובה בין הרשות השופטת לשאר הרשויות:
1. השופטים עצמאיים, פוסקים לפי ראות עיניהם בלי לחשוש. זה לא טורקיה או רוסיה ששופט לא יעז לעצבן את המושל והמשפט מכור מראש.
2. שוויון בפני בחוק. מזכיר לך שראש ממשלה, נשיא, כמה וכמה שרים וחברי כנסת ישבו במאסר בפועל וראש הממשלה הנוכחי עומד למשפט. כלומר שופט מחוזי "פשוט" יכול לשלוח שר אוצר למשל לכלא.
3. יש כל הזמן סכסוכים בין אזרחים לרשויות המדינה והשופטים פוסקים באופן חופשי וללא תלות. אם זו חברה שתובעת את רשות המיסים, אזרחית שרוצה להיות טייסת בחיל האוויר, תושב שהפקיעו לו שדה בשביל לסלול עליו כביש מהיר וכו'. המדינה עומדת לדין בדיוק כמו האזרח הקטן ויש משפט הוגן בזכות הפרדת הרשויות. בסין אתה כנראה לא יכול לתבוע את המדינה אם זו מחליטה משהו שפוגע בך אישית כאזרח, בישראל כן.
בעיניי כאן מסתיימת הפרדת הרשויות בין הרשות השופטת לשאר.

יש הנחה שתפקיד השופט הוא לבקר חוקים של הכנסת. זו טענה שהרבה משפטנים ואנשיי מקצוע בארץ ובעולם לא מסכימים איתה וזה וודאי לא מוגדר או כתוב כרגע באף מקום למעט במשנה שאהרון ברק המציא לעצמו. הרבה אנשים כמוני סבורים שתפקיד השופטים הוא לשפוט לפי החוקים שהכנסת מחוקקת שבעצמם קיבלו את הסמכות מבחירת העם. וכן, נשאלת השאלה מי ימנע חוקים לא דמוקרטיים? אז אני אגיד את דעתי, ברור לי שלא תסכים איתה. בשיטה הקואליציונית ובוודאי במערכת הפוליטית היום הקואליציות שבריריות מאוד. למעשה כמעט כל הממשלות בישראל נפלו בגלל חבר כנסת כזה או אחר שלא הסכים עם החלטה כזו או אחרת. זה דרך מצויינת של איזונים ובלמים. מי שיגיש חוק קיצוני, יימצאו הח"כים שיתנגדו לו. חוץ מזה, יש ברפורמה מנגנון שכן מאפשר לבגץ בהחלטה פה אחת לפסול סופית כל חוק.
גם זה שבית המשפט יוכל סוף סוף באופן פורמלי לפסול חוקים זה מהלך שמחזק אותו כיוון שעד עכשיו הוא עשה זאת בסמכות מפוקפקת. אז אני חושב שהיה עדיף פסקת התגברות ברוב של 65 ולא 61 אבל גם 61 זה לא כזה טריוויאלי לגייס. שכחתם שחברי הכנסת מאוד אוהבים מרידות "מצפוניות" במיוחד כשזה מביא רווח אלקטורלי.

לסיום, אני מאוד מסכים איתך שיש בעיה בהפרדה בין הרשות המחוקקת למבצעת ובתכלס זה כמעט רשות אחת. במיוחד היום כשיש 40 שרים וסגנים. אני לא יודע מה הפתרון לזה ואכן ניסו לעשות בחירה ישירה, בזמנו חשבו שזה יפתור את הסחטנות של החרדים וזה רק הפך את המצב לגרוע יותר.

vinney

Well-known member
כיוון שזה אחד הפוסטים היותר אינטלגנטיים שקראתי על המחאה (בניגוד ל"הלכה הכלכלה" או "סוף לדמוקרטיה") אני אענה לך:
יש הפרדה טובה בין הרשות השופטת לשאר הרשויות:
1. השופטים עצמאיים, פוסקים לפי ראות עיניהם בלי לחשוש. זה לא טורקיה או רוסיה ששופט לא יעז לעצבן את המושל והמשפט מכור מראש.

זה המצב עכשיו, לא המצב המוצע. במצב המוצע השופטים לא יהיו עצמאיים כי הם ימונו על ידי פוליטיקאים ויכולים להיות מסולקים על ידי פוליטיקאים (הוועדה לבחירת שופטים, להזכירך, גם זאת שמדיחה שופטים).

אז אם עכשיו כשדרעי מאיים על בית המשפט, בית המשפט עוד יכול להתעלם - בעתיד המוצע השופט יצטרך לחשוב טוב טוב אם ה״אקדח לראש״ שדרעי מדבר עליו זה אקדח אמיתי לראש של איזה ״מתלהם״ מתומכיו, או ״רק״ הדחה בוודעה בה שולטת הקואליציה.

לך תשפוט פוליטיקאי מושחת במצב הזה. כבר עכשיו יש לא מעט אלימות נגד מערכת המשפט והתביעה הכללית, כולל אלימות אישית נגד תובעי נתניהו ומשפחתם.

2. שוויון בפני בחוק. מזכיר לך שראש ממשלה, נשיא, כמה וכמה שרים וחברי כנסת ישבו במאסר בפועל וראש הממשלה הנוכחי עומד למשפט. כלומר שופט מחוזי "פשוט" יכול לשלוח שר אוצר למשל לכלא.
אין שום שוויון בפני החוק בישראל. לא יודע מאיפה הבאת את זה, זה פשוט לא קיים. אתה מוזמן להראות לי אחרת, אבל ככל הידוע לי אין שום עיגון ל״שוויון״ בשום חוק, למעשה זאת אחת הבעיות הגדולות ביותר עם המערכת החוקתית בישראל.

מה שכן יש זה פסיקות בג״צ שמקימות את שוויון החוק ״יש מאין״.

אבל זה הרי בדיוק מה שרוצים לבטל, לא?

אתה מזכיר לי שאנשים יותר ישרים מהפוליטיקאים דהיום הלכו לכלא, ואני אזכיר לך שראש הממשלה הנוכחי צעק מעל בימת הכנסת שלא ייתכן שראש ממשלה יכהן תחת כתב אישום. רק שאז ביבי היה באופוזיציה וראש הממשלה תחת כתב אישום היה אולמרט. ביבי אז דרש בקצף שצף שאולמרט יתפטר - ואולמרט התפטר. עכשיו כשהיגע תורו של ביבי - אז כל תירוץ הוא טוב. שוויון אמרת?

אריה דרעי עמד בפני שופט והבטיח לו שיפרוש מהחיים הפוליטיים כדי ששופט מחוזי ״פשוט״ לא ישלח אותו לכלא, וכשהשופט האמין לו - מה עשה? הסתובב ויום למחרת אמר ״לא, לא באמת, מה פתאום האמנתם לי״. בכל מדינה נורמלית עבריין ששיקר לשופט היה חוזר לעמוד בפניו. מי שלא עמד בתנאי עסקת הטיעון שלו - עסקת הטיעון הייתה מתבטלת. דרעי? מאיים על בית המשפט עכשיו ומשנה חוקים. שווין? בין מי למי בדיוק יש לך שווין פה? נראה אותך עושה את זה במשפט פלילי.

3. יש כל הזמן סכסוכים בין אזרחים לרשויות המדינה והשופטים פוסקים באופן חופשי וללא תלות. אם זו חברה שתובעת את רשות המיסים, אזרחית שרוצה להיות טייסת בחיל האוויר, תושב שהפקיעו לו שדה בשביל לסלול עליו כביש מהיר וכו'. המדינה עומדת לדין בדיוק כמו האזרח הקטן ויש משפט הוגן בזכות הפרדת הרשויות. בסין אתה כנראה לא יכול לתבוע את המדינה אם זו מחליטה משהו שפוגע בך אישית כאזרח, בישראל כן.

אם סין זאת הדוגמא היחידה שלך אז מצבנו לא טוב.

הרבה מאוד מהחלטות בג״צ שהזכרת פה (כולל אלה שמביאות לשוויון משהו בפני החוק) באו מתוך עילת הסבירות וסתירה לחוקי יסוד של תחילת שנות ה90. אלה שתי הנקודות שהרפורמה תוקפת: ביטול עילת הסבירות ומתן אפשרות לקואליציה להתגבר על סתירה לחוקי יסוד בקלות רבה.

בעיניי כאן מסתיימת הפרדת הרשויות בין הרשות השופטת לשאר.

יש הנחה שתפקיד השופט הוא לבקר חוקים של הכנסת. זו טענה שהרבה משפטנים ואנשיי מקצוע בארץ ובעולם לא מסכימים איתה וזה וודאי לא מוגדר או כתוב כרגע באף מקום למעט במשנה שאהרון ברק המציא לעצמו.
זה תפקידו של כל בית משפט עליון חוקתי. בארץ אין חוקה, אבל זה לא אומר שזה לא תפקידו של בית המשפט. אם בית המשפט לא יבקר את הרשויות האחרות - אז למה הוא נועד? בכל מדינה בעלת משטר חוקתי בית המשפט אחראי לבקר את התאמת החוק של הרשות המחוקקת לחוקה, ולפסול חוקים שלא מתאימים. בארץ, בהעדר חוקה - יש חוקי יסוד שמשמשים כתחליף כלשהו.

הרבה אנשים כמוני סבורים שתפקיד השופטים הוא לשפוט לפי החוקים שהכנסת מחוקקת שבעצמם קיבלו את הסמכות מבחירת העם. וכן, נשאלת השאלה מי ימנע חוקים לא דמוקרטיים? אז אני אגיד את דעתי, ברור לי שלא תסכים איתה. בשיטה הקואליציונית ובוודאי במערכת הפוליטית היום הקואליציות שבריריות מאוד. למעשה כמעט כל הממשלות בישראל נפלו בגלל חבר כנסת כזה או אחר שלא הסכים עם החלטה כזו או אחרת. זה דרך מצויינת של איזונים ובלמים. מי שיגיש חוק קיצוני, יימצאו הח"כים שיתנגדו לו. חוץ מזה, יש ברפורמה מנגנון שכן מאפשר לבגץ בהחלטה פה אחת לפסול סופית כל חוק.
להזכירך את טענות הימין נגד אשרור הסכם אוסלו? ומה מונע את עריצות הרוב? מה מונע פגיעה במיעוטים? אם 60+1 חברי כנסת חושבים שצריך לתלות את כל ההומאים על מנופים בכיכרות ערים - זה יהיה בסדר בעינייך? כי הממשלה לא נפלה? ואל תגיד לי שזאת דוגמא קיצונית, כי זה מה שקורה במדינה שעליה מסתמכים בחקיקה של עכשיו.

גם זה שבית המשפט יוכל סוף סוף באופן פורמלי לפסול חוקים זה מהלך שמחזק אותו כיוון שעד עכשיו הוא עשה זאת בסמכות מפוקפקת. אז אני חושב שהיה עדיף פסקת התגברות ברוב של 65 ולא 61 אבל גם 61 זה לא כזה טריוויאלי לגייס. שכחתם שחברי הכנסת מאוד אוהבים מרידות "מצפוניות" במיוחד כשזה מביא רווח אלקטורלי.
הא, 65 זה בסדר? אפילו ברוסיה הלא דמוקרטית בעליל מביאים שינויים חוקתיים למשאל עם (מזוייף ככל שיהיה), אתה רוצה שנסמוך פה על 120 עסקנים?

אתה זה שבצד החזק כרגע, אז קל לך לדבר. אתה לא זה שנגדו יחקקו חוקים, אתה זה ש״מרוויח״ מהשינוי. כי אתה מקבל שיטה בה החזק הוא המרוויח, ואתה החזק. אין לי שום ספק שכל מי שיש לו פאות או כיפה יהיה בעד הרפורמה הזאת, כמו גם כל מי שיש לו נכסים בשטחים הכבושים או שהוא רוצה להרביץ לאנשים בלי עונש, או לגנוב.

ומה נשאר למיעוט האנשים הנורמליים? לא דתיים, לא פסיכופטים מהשטחים ולא ערסים שרק רוצים להרביץ לערבים?

לסיום, אני מאוד מסכים איתך שיש בעיה בהפרדה בין הרשות המחוקקת למבצעת ובתכלס זה כמעט רשות אחת. במיוחד היום כשיש 40 שרים וסגנים. אני לא יודע מה הפתרון לזה ואכן ניסו לעשות בחירה ישירה, בזמנו חשבו שזה יפתור את הסחטנות של החרדים וזה רק הפך את המצב לגרוע יותר.
אז הפתרון הוא לחסל את המעט שיש... יופי.

user32

Well-known member
מנהל
הכנסת בשנים קודמות חוקקה חוק שהחליט להוציא 10,000 איש מהבתים שלהם שניבנו עם אישורים וכחוק, להרוס אותם עם טרקטורים. כן, זו היתה החלטה בעייתית מאוד אבל הכנסת קבעה והיישובים נחרבו. החוק נחקק על ידי ראש ממשלה מושחת תחת כמה וכמה חקירות ויש הרבה אנשים בכירים שהודו ש"ויתרו" לו בתמורה לכך שיפנה את היישובים. עריצות הרוב כואבת לך כשזה נוגע לך אבל אתה שמח וצוהל כשזה פועל לטובתך. זו לא דמוקרטיה.
גם בשיטה הנוכחית לבחירת שופטים יושבים נציגי כנסת, ושני שרים. הקומבינה הזאת של לשכת עו"ד שכביכול "נציגי הציבור" היא בדיחה. האם נציג ששכב עם מועמדת שקידם לשופטת נראה לך שיטה "דמוקרטית"? הלשכה נחשבת לאחד הגופים המושחתים והמסואבים במדינה. בכנות אני מעדיף נציגים ששר המשפטים בוחר מאשר אלה של לשכת עו"ד.

vinney

Well-known member
הכנסת בשנים קודמות חוקקה חוק שהחליט להוציא 10,000 איש מהבתים שלהם שניבנו עם אישורים וכחוק, להרוס אותם עם טרקטורים. כן, זו היתה החלטה בעייתית מאוד אבל הכנסת קבעה והיישובים נחרבו. החוק נחקק על ידי ראש ממשלה מושחת תחת כמה וכמה חקירות ויש הרבה אנשים בכירים שהודו ש"ויתרו" לו בתמורה לכך שיפנה את היישובים. עריצות הרוב כואבת לך כשזה נוגע לך אבל אתה שמח וצוהל כשזה פועל לטובתך. זו לא דמוקרטיה.
אתה מדבר על חוק ההתנתקות, כמובן. והיו עתירות נגד החוק הזה לבג״צ, את זה שכחת. זה היה בג״צ שקבע שיש לתת פיצוי על הפינוי. זה היה בג״צ שקבע שהחוק חוקתי.

אז זה בסדר שהימין משתמש בבג״צ לצרכים שלו, הימין רק לא רוצה שאחרים ישתמשו בבג״צ.

גם בשיטה הנוכחית לבחירת שופטים יושבים נציגי כנסת, ושני שרים. הקומבינה הזאת של לשכת עו"ד שכביכול "נציגי הציבור" היא בדיחה. האם נציג ששכב עם מועמדת שקידם לשופטת נראה לך שיטה "דמוקרטית"? הלשכה נחשבת לאחד הגופים המושחתים והמסואבים במדינה. בכנות אני מעדיף נציגים ששר המשפטים בוחר מאשר אלה של לשכת עו"ד.
אז שוב - הפתרון הוא לחסל את המעט שיש?

עורכי דין הם חלק מהמשוואה ואין שום סיבה שלא יתחשבו בדעתם. זה שלדעתך הגוף מסואב ומושחת - זה בסדר, זאת דעתך. רק אל תגיד לי ששר המשפטים יהיה פחות מושחת. שר המשפטים הנוכחי מנסה להצדיק ממשלה עם גנבים ובריונים בתוכה, עבריינים שהורשעו בעבירות מרמה, גניבה, שוחר, ומה עוד יש לנו שם? הא, טרור.

למעלה