הפיכת ידע לכסף

orennero

New member
הפיכת ידע לכסף

שלום אני סטודנט באוני תל אביב עם מספר תחומי התענינות בחודשים האחרונים מצאתי מוצר שנמכר כבר בחו"ל בהצלחה ובבדיקה שעשיתי בארץ מצאתי שיש לו קהל יעד גדול הוא ייחודי והרבה מאוד אנשים מכירים גרסה שלו מחו"ל והיו רוצים שיהיה להם אחד בארץ את המוצר קל לייצר (לא טכנולוגיה) אין על זה זכויות יוצרים הוא פשוט מאוד אלתרתי לי אחד בו אני משתמש בהצלחה מרובה- עדות לטיב הרעיון\מוצר אני בטוח שהמוצר ימכר היטב אבל אבל אבל אני סטודנט חסר אמצעים וידע בכלכלה - מישהו יכול להציע לי מה לעשות מכאן תודה מראש

סמיאגול

New member
תשובה

דבר ראשון תשב עם עצמך ותעשה טבלה. מצד אחד למה את זקוק כדי לייצר את המוצר באופן מסחרי (כולל הכל: מיקום,חשמל,ארנונה, רו"ח, חומרי גלם,שיווק וכו') ומצד שני מה העלות של כל אחד מהמרכיבים. קח בחשבון שאתה זקוק למימון למשך 3-6 חודשים. ואז תתחיל לחשוב מאיפה אתה מגייס את הכסף שאתה זקוק לו. מספר הערות נוספות: 1. סקר השוק שלך הוא אינו תקף ואינו מהימן מכיוון שרוב החברים/מכרים שלך הם מן הסתם "דומים" לך ולכן יש כאן בעייה, בכל אופן אתה חייב להגדיר פלח שוק אליו אתה פונה 2. המיתון במשק הישראלי והריבית הגבוהה מדכאים כמעט כל יוזמה עיסקית. אם אתה יכול תדחה את העניין עד שהמצב ישתפר 3. אם המוצר זקוק לפרסום ו/או קד"מ/יח"צ קח גם את זה בחשבון אם יש לך שאלות נוספות אתה יכול לפנות אליי פה או בפרטי בהצלחה

למעלה