הפעלת CHROMECAST עם אפליקציית GOOGLE HOME

u m h

Member
שנים רבות הצלחתי לבצע הזרמה של יוטיוב לטלוויזיה חכמה בעזרת רכיב הכרומקאסט שעובד מול אפליקציאת גוגל הום.
מדובר בטלווזיה פאנסוניק בת 10, "50, מצויינת.
תנאי ראשוני להפעלת המערכת הזו הוא שכל המכשירים יהיו מחוברים לאותה רשת WIFI, וכמובן שתמיד דאגתי שכך יהיה.
במשך השנים החלפתי כמה פעמים את הראוטר מכל מיני סיבות ( למשל מעבר מחברה לחברה ) ותמיד הצלחתי מחדש להזרים תכנים ( בעיקר יוטיוב ) מהנייד לטלוויזיה גם אם היה צורך בהגדרה מחדש.
לאחרונה הותקן אצלי סיב אופטי, שוב הוחלף הנתב אבל הפעם בשום אופן אני לא מצליח להזרים תכנים באמצעות הכרומקאסט, למרות שגם הטלוויזיה וגם הכרומקאסט מכווונים לאותה רשת WIFI כמו הנייד ( אייפון ).
מחיקה והתקנה חוזרת ונשנית של גוגל-הום לא עוזרת. אני פשוט לא משתלט על הגדרות האפליקציה הזו פתאום, גם לא בעזרת הדרכה ברשת.
לא מצאתי שום הדרכה ידידותית STEP BY STEP של גוגל הום. האפליקציה לא מצליחה למצוא שום מכשיר שמחובר למערכת.

מה עושים ?
ותודה מראש .... :) |תפילה|

evike

Active member
מנהל
גם אני משתמשת בכרומקאסט כדי להעביר תכנים מהנייד (אנדרואיד) ומהמחשב לטלויזיה סוני הלא חכמה והמצויינת. התקנתי אותה כשהייתי מחוברת לסיב אופטי של חברה מסויימת. עבד יופי, עד שיום אחד הוא הפסיק להעביר תכנים.
יש דרך לבדוק האם התקלה היא בכ.ק., או באינטרנט או במקום אחר.
לא יודעת איך באייפון, נסה כמו באנדרואיד.
נתק את את הראוטר, נתק את הווייפיי בנייד, ופתח את הנתב האלחוטי בנייד, והפעל את הכ.ק. אם הוא עובד, אז הבעיה לא בכ.ק. כדי להתחבר מחדש, צריך לחבר את הראוטר, ורק כשהכ.ק. מתחבר, לנתק את הנתב האלחוטי בנייד ולחבר את הוויפיי.
אם לא חזר לעבוד, הבעיה לא בכ.ק.
אצלי לקח זמן עד שעליתי על התקלה, שבחברת האינטרנט עשו איזה שינוי בהגדרות הראוטר, ולכן נוצרה בעיה. הם הודו, ניסו לתקן, והודו שלא מצליחים. החלפתי חברת אינטרנט, ומאז הכ.ק. עובד היטב.
בשתי החברות הייתי מחוברת לסיבים.

u m h

Member
גם אני משתמשת בכרומקאסט כדי להעביר תכנים מהנייד (אנדרואיד) ומהמחשב לטלויזיה סוני הלא חכמה והמצויינת. התקנתי אותה כשהייתי מחוברת לסיב אופטי של חברה מסויימת. עבד יופי, עד שיום אחד הוא הפסיק להעביר תכנים.
נתק את את הראוטר, נתק את הווייפיי בנייד, ופתח את הנתב האלחוטי בנייד, והפעל את הכ.ק. אם הוא עובד, אז הבעיה לא בכ.ק. כדי להתחבר מחדש, צריך לחבר את הראוטר, ורק כשהכ.ק. מתחבר, לנתק את הנתב האלחוטי בנייד ולחבר את הוויפיי.
אצלי לקח זמן עד שעליתי על התקלה, שבחברת האינטרנט עשו איזה שינוי בהגדרות הראוטר, ולכן נוצרה בעיה. הם הודו, ניסו לתקן, והודו שלא מצליחים. החלפתי חברת אינטרנט, ומאז הכ.ק. עובד היטב.

די בעייתי לשחרר את הטלוויזיה מצפיה רצופה של בני משפחה בזוועות הימים האחרונים .... אצטרך עוד להמתין לבדיקה.

בכל מקרה יש לי שאלה, נניח שאני מצליח לכוון את הכרומקאסט והטלוויזיה לנקודה חמה מהנייד - מה לגבי ה-GOOGLE HOME שנמצא בנייד, הוא הרי צריך גם כן להיות מחובר לאותה הרשת והוא הרי פועל על רשת של חברת הסלולר, לא ?

u m h

Member
טוב.
בצעתי לפי עצתך. הכל פועל אבל לא מצליח להפעיל את האפליקציה GOOGLE HOME כך שתשוחח עם הכרומקאסט ולכן אין אפשרות לבצע סטרימינג מהנייד לטלוויזיה.

evike

Active member
מנהל
בבעיה כזאת לא נתקלתי. נסה להסיר את גוגל הום מהנייד ולהתקין מחדש.

u m h

Member
בבעיה כזאת לא נתקלתי. נסה להסיר את גוגל הום מהנייד ולהתקין מחדש.
יש לי הרגשה שגוגל הום לא מוגדר לאותה הרשת כמו הטלוויזיה והכרוממקאסט ולכן לא מתאפשר כמובן סטרימינג.
לדעתי אין ספק שיש סינכרוניזציה בין רשת הטלוויזיה לכרומקאסט וזאת משום ש :
א. את הטלוויזיה אני מצליח לכוון במפורש לתדר ה-WIFI, אני מקבל טבלת אפשרויות, מסמן את ה-WIFI שלי וזהו.
ב. גם הכרומקאסט מכוון לאותו ה-WIFI. את זה קשה לי יותר להוכיח אבל אני משער שכך משום שערוץ הכרומקאסט מראה לי תמונת הדרכה להשלים את ההתקנה ע"י הורדת גוגל הום. לא הייתי כנראה מקבל תמונה כזו והוראה כזו בטלוויזיה אם הכרומקאסט לא היה מכוון לאותו ה-WIFI כי התמונה מתקבלת מהכרומקאסט ולא מהטלוויזיה.
ג. מה שנשאר זה האפליקציה גוגל הום. מחקתי אותה אינספור פעמים והתקנתי מחדש, אבל היא שמורה בענן יחד עם ההגדרות הקודמות שכנראה תואמות את ה-WIFI הקודם ואני לא מוצא שום דרך לבטל את ההגדרות הקודמות ולהתחיל מ-0.

אולי בזה אוכל לקבל את עזרתך ....

evike

Active member
מנהל
חשבתי על עוד אפשרות.
בד"כ ברשת ה WIFI יש 2 ערוצים - 5 ג'יגה ו 2.4 ג'יגה. בדוק האם הנייד, והכ.ק. נמצאים על אותו הערוץ.
אם זה לא יעזור, באפליקציית גוגל הום יש באיזשהו מקום אפשרות לעזרה. נסה לברר אצלם, ונסה אולי לשאול בחברת האינטרנט שלך.

u m h

Member
חשבתי על עוד אפשרות.
בד"כ ברשת ה WIFI יש 2 ערוצים - 5 ג'יגה ו 2.4 ג'יגה. בדוק האם הנייד, והכ.ק. נמצאים על אותו הערוץ.
אם זה לא יעזור, באפליקציית גוגל הום יש באיזשהו מקום אפשרות לעזרה. נסה לברר אצלם, ונסה אולי לשאול בחברת האינטרנט שלך.
תודה. בדקתי את כל הפרמטרים הנ"ל ויותר מזה - דאגתי שהנתב ישדר רק תדר אחד זה שהק.כ. תומך בו = 2.4 ג'י.
מה לדעתי לא פועל נכון זו האפליקציה גוגל הום צריכה להיות דרך פשוטה וידידותית לכוון את האפליקציה לאותו WIFI כמו הטלוויזיה, הנייד והכ.ק - אבל אני לא מוצא שום דרך להגיע לאפשרות כוון התדר.
אם יש למישהו את גירסת האפליקציה כמו שלי ויכול להדריך אותי אני מקווה שבזה יסתיים העניין.

evike

Active member
מנהל
אולי תעזר כאן, יש גם אפשרות ליצור קשר. מעבר לכך מרימה ידיים.

u m h

Member
אולי תעזר כאן, יש גם אפשרות ליצור קשר. מעבר לכך מרימה ידיים.
תודה רבה על הרצון הטוב לעזור.
ככל שהבנתי הקישור ששלחת מתייחס למערכת ניהול בית חכם ולא בהגדרות האפליקציה שמורידים לנייד.
כפי שכבר כתבתי - תנאי ראשוני להפעלת סטרימינג מהנייד לטלוויזיה הוא שכל המכשירים פועלים על אותו WIFI.
ברור לי שהנייד והטלוויזיה עובדים על אותו WIFI, והרכיב עצמו של כ.ק. שתקוע בטלוויזיה כנראה גם כן אבל אין לי דרך לוודא זאת אלא באמצעות האפליקציה גוגלהום שככל שהדבר נשמע מופרך והזוי כבר שבועיים אני לא מוצא דרך לבדוק אם היא מחוברת לאותו ה-WIFI או לWIFI אחר. חייבת להיות דרך פשוטה וידידותית בהגדרות לקבל רשימה של נתבים שבסביבה ולסמן את זה שלי - ואני לא מוצא אפשרות כזו, גם לא בתדרוכים ברשת בעברית או אנגלית.

האם יש לך כ.ק. ?
אם כן איזה דגם? האם תוכלי לצלם ?
יתכן שיש לך דגם מתקדם יותר משלי וזה חלק מהבעייה שלדגמים ישנים כבר אין תמיכה, אבל אז מתעוררת השאלה למה הכל עבד בסדר עם הנתב הקודם?

u m h

Member

u m h

Member
תודה רבה על העצה והמענה הנרחב.
אנסה במשך היום ואדווח.
בכל מקרה נראה לי שעקב החלפת הנתב נוצרה בעייה באפליקציית GOOGLE HOME שהיא זו שמקשרת למעשה בין בכרומקאסט לנייד.

האם גם את משתמשת באפליקציה זו ?

התופעה היא כאמור, שהכרוקמאסט אכן מקושר לטלוויזיה בערוץ היעודי אבל האפליקציה GOOGLE HOME איננה מזהה את הנתב או את הטלווזיה ולכן לא ניתן לבצע סטרימינג.

evike

Active member
מנהל
מצאתי את הקופסה של הכ.ק., צילמתי לך. קניתי אותו במאי 2021.
וברור שאני משתמשת באפליקציית גוגל הום, על נייד אנדרואיד.

קבצים מצורפים

• כרום קאסט.jpg
    כרום קאסט.jpg
    KB 274.2 · צפיות: 3
נערך לאחרונה ב:

u m h

Member
תודה תודה תודה !
אז זהו כנראה העניין.
הכ.ק. שלך הוא דור אחר לגמרי משלי. שלי הוא דור 1 ונקנה לפני אולי 8 שנים. שלך הוא כנראה דור 3.
אם מעניין אותך, לדעתי זה אמור להיות כתוב על הקופסה או על הרכיב עצמו.
אני לא בדיוק מבין מדוע דור 1 לא עובד מול האפליקציה גוגל-הום, אבל מבחינת התזמון יש לזה כנראה קשר עם הנתב.
אני כן יודע שהנתב החדש שעובד עם סיב אופטי הוא דור מתקדם ואולי זו הסיבה.
יתכן שאני אתן עוד סיכוי של כמה ימים לנסות את הכ.ק. שלי בכל זאת ואם לא ילך ארכוש דגם חדיש יותר.

אז לפני שאני קונה יש לי שאלות:
1. האם את מרוצה מהביצועים של הכרמקאסט?
2. האם את יכולה לעשות מהנייד שלך סטרימינג לטלוויזיה של יוטיוב או תכנים מווטסאפ?

בתודה מראש |תפילה| |חיבוק|

evike

Active member
מנהל
התשובה לכל השאלות היא כן.
היום יש גם סטרימר כ.ק.

u m h

Member
תודה.
לא הבנתי מה זה סטרימר כרומקאסט.
הסטרימרים שיש בשוק של חברות שונות הם משהו אחר. הם אינם משקפים את הנייד ככל שהבנתי ואינם ניתנים להפעלה מהנייד - אלא אם כן אני טועה ואז אשמח לקישור.

evike

Active member
מנהל
סטרימר זה מזרים מידע לטלויזיות לא חכמות. יש הרבה מוצרים כאלה, מסתבר שיש גם לגוגל, מין כ.ק., שונה ממה שאנחנו מדברים עליו. ולא את זה אתה צריך, רשמתי לך רק לשם המידע.

למעלה