הפרעת אכילה

הפרעת אכילה

שלום רב, בתי בת השמונה חודשים החליטה באחרונה שהיא אינה מעוניינת לאכול כלל בגן: לא תחליב ולא מוצק - ממש כלום. כל זה החל ביום שלישי שעבר, כאשר בבוקר היא אינה אוכלת דבר וגם לא שותה ואחר הצהריים כשהיא איתי היא יונקת בלבד ולא מעוניינת לאכול מוצק אף כשהיא איתי. ביום שבת דוקא הצלחתי להאכיל אותה מוצק וחשבתי שזהו, הילדה חוזרת לעצמה. אבל שוב אתמול היא החליטה להחרים את האוכל המוצק ואת התחליב. האם היא לוקה בהפרעת אכילה? האם אני צריכה להפסיק להניק אותה כדי שתוכל מזון אחר? האם כדאי לחכות ולראות מה יקרה? אודה על תשובה מהירה.

לקרן

לא ציינת ממתי ביתך בגן אבל נשמע כאילו היא מעונינת רק בך. אם את מעונינת להמשיך להניק הגבילי את ההנקה ל2-3 ארוחות ביום וביתר הפעמים הציעי לה אוכל אחר ללא השלמה של הנקה. תוך ימים ספורים היא תחזור לעצמה. נ.ב- צריך לוודא שאין סיבה בריאותית שבגללה היא מעדיפה דוקא הנקה (דלקות גרון, חום וכדומה )

לד"ר הדס אבני תודה על תגובתך

היא בגן כ-3 חודשים. מגיל 5 חודשים. היא לא מראה שום סיבה ניכרת לעין - משחקת יפה, מגיבה יפה וגם המשקל שלה לא רע בכלל, בערך 9.5 קילו (לא זוכרת גובה). הכל נראה בסדר - אפילו יותר מבסדר - היא התחילה ממש לזוז (מעין סוג של טרם זחילה) והיא משחקת באופן עצמאי, מה שבד"כ לא מאפיין אותה. הדבר היחידי הוא שעכשיו היא דורשת בתוקף לישון איתי (נתתי לה קצת לבכות עד שהיא נרדמה במיטה שלה - ממש כאב לב) באשר לנושא האוכל. נסיתי להגביל לה את ההנקה ולתת לה אוכל אחר ונראה שהיא ממש לא מעוניינת לאכול, עד שהיא מתקרבת לציצי. אתמול הייתה לי פריצת דרך איתה והיא אכלה גמד שלם, אבל מה - מייד אחר כך היא דרשה ציצי, למרות שהצעתי לה מים. עוד דבר שלא ציינתי - אני גם מעוניינת רק בה.

לקרן

בוקר טוב, אני מבינה מהמשפט האחרון שלך שקשה לכן להפרד. במידה ואת אכן רוצה להפסיק את ההנקה את צריכה להיות משוכנעת ואז יהיה לך יותר קל. יתכן שתזדקקי לעזרת איש מקצוע בענין.

למעלה