הצדיקים הטהורים

אלול

New member
הצדיקים הטהורים

לכל משתתפי הפורום היקרים ! ישר כחכם על העיסוק בשאלות ובבעיות מתוך כוונה שלמה לשם שמים . בכל מקרה ,לדעתי ,גם בלהט הדיון חשוב לזכור איפה כל אחד ואחד עומד ,לא רק ביחס לזרמים ול``דתיים `` האחרים , אלא גם ביחס לקדושה. ועל זה כבר אמר הראי``ה זצ``ל: הצדיקים הטהורים לא קובלים על הרע אלא מוסיפים טוב לא קובלים על הבערות אלא מוסיפים חכמה לא קובלים על הכפירה אלא מוסיפים אמונה שתמשיכו לעלות בקדש!!!! בברכה אלול

אלולאלולtkukאהבתי לראות את השם שלך ליד הצדיקים

אלול. תמיד ידעתי שאתה גדול, אבל עכשיו.... בנוגע להערתך, הנטיה שלנו לעסוק בבעיות אקטואליות היא קדמונית ביותר, ואת לא תקח מאיתנו, אנחנו יהודים אם לא שכחת, ועוד יותר אנחנו ישראלים. אני יודע שלא עסקתם כאן באקטואליה, אבל כיוון שיש לי מספר מילים לומר בנידון, ומכיוון שראיתי את הודעתו של אלול מכוונת גם כלפי תחום זה, אומר את שיש לי להגיד. לך תראה מה הולך בשטיבלעך בירושלים, שם הוכרע גורל המדינה הפלשתינית כבר מזמן: ``מדארף ארין האקן ככה שהם לא ישכחו מזה``. (עיין בקהילה לפני שבועיים)היה שם מקרה באמצע קריאת התורה, שאחד האסטרטגים החרדים הדריך שני אסטרטגים מתלמדים איך עושים סדר ברמאללה תוך שש דקות. ארבע פיסות במבה היו הטנקים ישראלים, שלש ארבע ביסלי גריל, היו סוללות של תנזים, ובאמצע עמד קרמבו גדול, טעם מוקה, המפקדה של ערפאת. בדיוק ברגע שבו בא האיש לבצע את התקיפה לאחר שסידר שני ספרים של משנה ברורה וחומש אחד להצביע על מיקומם של הבתים בפסגות, הילד רצה את הקרמבו. האבא נתן לו את זה, לא לפני שתחב לתוך הקרם המתוק חתיכות במבה מלוחה, רמז לתקיפה הישראלית האחרונה. חרדים, מה לעשות, חרדים. (חרדים לגורל המדינה כמובן). אבל אל תדאג, הם גם בקטיגוריה של הצדיקים הטהורים. אחרת איך היו יודעים את כל זה, הר לשמוע רדיו אסור, ולקרוא עיתונים זה תועבה, רוח הקודש זה המוצא האחרון שנותר בידי, ומכאן כנראה גם הקביעה של הצדיקים הטהורים. מכל מקום, עד שישרור כאן השקט, נתפלל כולנו את תפילתו של הראי``ה: לא קובלים על הבערות. לא קבלנו על הבערות, רק קבלנו על התבערה שנוצרה כאן במדינה, מצד שני לך תדע, אולי התבערה נובעת מהבערות. שלך, מיניה וביה

אהבתי לראות את השם שלך ליד הצדיקים

פישלתי בכותרת של ההודעה הקודמת. והרי היא לפניכם. :(

למעלה