הצילו

aa2000

New member
הצילו

היי, אני כרגע לומדת ראיית חשבון. השלמה לראיית חשבון. לפני שהתחלתי ללמוד אז נורא התלבטתי וגם בזמן הלימודים. אני מנסה להצליח במבחנים, לומדת הרבה. אבל אני לא מצליחה להוציא ציונים טובים. אולי אני צריכה לעזוב את הלימודים, אולי זה לא בשבילי.אני מנסה כבר 2 סמסטרים וזה לא הולך, אני עושה טעויות במבחנים, כנראה שאני לא מבינה את הטכניקה של החומר הלימוד. אני לא יודעת מה לעשות. אני כל הזמן חושבת לעזוב לא רק בגלל זה אלא בגלל התוכנית של הלימודים 7 סמסטרים רצופים.הרבה מאוד עומס ולחץ.

ahjrur

New member
דבר ראשון קחי נשימה

אני גם התחלתי עכשיו השלמה לראיית חשבון הלימודים לא קלים , זה לא אומר כלום על המקצוע עצמו. למה מלכתחילה החלטת ללכת על ראיית חשבון? אם זה משהו שאת רואה את עצמך מתעסקת בו בעתיד אז פשוט לקחת נשימה עמוקה לא לחפש את ההצטינות בתואר מה שמשנה בסופו של דבר זה לעבור את המבחני לישכה ולהבין את הלוגיקה. לפעמים המטרה של המבחנים זה לייאש כדי לסננן את הפחות רצינים ונחושים (זה לפחות מה שאני אומרת לעצמי....) איפה את לומדת?

בסוף הלוגיקה "נופלת" למקום

וגם הדרך לפתור מבחנים שהיא "איסוף נקודות" על טיפול בסוגיות שונות ולא בהכרח פתרון שלם ומלא מההתחלה ועד הסוף. אני זוכרת שאצלנו באת"א, במבחנים בפיננסית לא היה אפשר לשאול שאלות, כי אמרו לנו שככה זה בבחינות המועצה ושנלמד להתמודד. השמפט שאני הכי זוכרת הוא "תניחו הנחה"- לא הצלחת לחשב פרמטר X? תניחי מספר סביר (50, או 5% או מה שמסתדר בקונטקסט) ותמשיכי לפתור ולטפל ברמה חשבונאית עם המספר הזה. כן, תאבדי נקודות על החישוב, אבל תרוויחי את הנקודות על פקודות היומן, וכו'. ממש לכתוב, באותיות של קידוש לבנה "הנחתי הנחה שאחוז הריבית הוא 5%" או "הנחתי הנחה שערכה הנוכחי של האג"ח הוא 5000"- אם אח"כ יהיה לך זמן תחזרי לחשב את זה, ויהיה בסדר. עוד משהו שנזכרתי בו- במבחנים שבהם צריך לכתוב דוחות ממש- מאזן/רווה"ת, דו"ח תזמ"ז/שינויים בהון- לכתוב קודם כל את שלד הדוח, המבנה, הכותרות- רק על זה מקבלים נקודות, ואני בטוחה שאת יודעת את המבנה של דוח תזמ"ז, למשל..

למעלה