הצעה ל-מנהל הפורום !!! הדף היומי

הצעה ל-מנהל הפורום !!! הדף היומי

אני מציע שאוליי מנהל הפורום יוכל להעביר כאן בשידור חי וישיר !!! . את שיעורי " הדף היומי " שיש כל יום ב-בתי הכנסת .

mgb

New member
../images/Emo63.gifדף היומי../images/Emo63.gif

בס"ד שלום לך יהודי יקר! ראשית חזק וברוך על עצם הרעיון ! מבחינתי אין בעיה כלל, אדרבה, אלא צריך לחשוב על כמה פרטים לפני, חלקם טכניים וחלקם הלכתיים. רושם את הרעיון לפני, ואי"ה בימים הקרובים אבדוק את אפשרויות יישום הרעיון! בברכת התורה

mgb

New member
אין סתירה..

בס"ד שלום לך! אם יש לך ביד יהלום יש לך התנגדות לקבל עוד אחד??? והרי נאמר: "טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף".. כל ייסוד שיעור תורה נוסף הוא ברכה לכל העם.. מה-גם שבמסגרת הפורום זה יכול להיות שיעור ייחודי ביותר מעבר לקידוש שם שמים ברבים במדיה, שלצערינו לא התברכה ביתר רוחניות וקדושה.. בברכה

הרבי מלובביץ' אמר : כל ישראל יהלום

אפרופו " הדף היומי " , תוכל להסביר לי בבקשה כמה מושגים הקשורים בעניין ?????? ........... :........... " הלכה יומית , גמרא יומית , משנה יומית , .........

mgb

New member
מושגים

בס"ד שלום לך ידידי! פעם היו יהודים עושים "מלאכתן עראי ותורתן קבע". כל יום אחרי העבודה היו נכנסים ללמוד בבית המדרש. איש איש כפי יכולתו ודעתו. סדר הלימוד היה בחברות. כלומר היו "חברות תהילים", "חברות משניות", "חברות גמרא", "חברות שולחן ערוך" וכו'. וכל אחד היה מצטרף ל"חברה" שמתאימה לדרגתו ולמידת הבנתו. היום בעונותינו הרבים רמת הלימוד התורה בשפל מעט ולא נחלת כל העם. גם מי שרוצה ללמוד בלי מסגרת לא מחזיק מעמד ולכן חשבו על רעיון שכל יום יהיה קביעות ליומד כך שמי שרוצה יצטרף לאחד מהקביעויות האלה. תחילה נוסד רעיון הדף היומי ע"י ראש ישיבת חכמי לובלין הגאון ר' משה שפירא זצ"ל. היום ב"ה כבר כמה מחזורים סיימו את כל הש"ס. לא מזמן חשבו גם על תלמוד ירושלמי. הוגה הרעיון הוא נדמה לי האדמו"ר מוויז'ניץ. ואז חשבו שכדאי לייסד קביעות גם במשנה יומית וגם בהלכה יומית. הטוב בדבר שאדם מרגיש שהוא קשור לאלפי לומדים וגם משהו שמחייב אותו ללמוד מידי יום! ה' יעזור שנזכה לראות את קרן התורה בתפארתה !!

mgb

New member
סליחה גדולה!

בס"ד טעיתי בשם הרב ! לא הרב משה שפירא אלא הרב מאיר שפירא זצ"ל! זי"ע אגב, הרב נפטר ללא זרע של קיימא, אבל זכויות הלימוד של "הדף היומי" שייסד הן הן ילדיו הרוחניים! כמו שנאמר על נח: "אלה תולדות נח, נח איש צדיק..,, מכאן שתולדותיהם(=ילדיהם) של צדיקים הם המעשים הטובים שלהם. בברכה

מה זה " חברת ש"ס ../images/Emo35.gif

יש רחובות ב-מאה שערים על שם הדברים שאתה הזכרת . רחוב חברת מישניות , רחוב חברת תהילים , רחוב חברת ש"ס . אתה יכול להסביר לי בבקשה פרט פרט מה כל הדברים האלה ???? ........

mgb

New member
הסבר

בס"ד כפי שציינתי היו פעם קבוצות לומדי תורה. בכל קבוצההיו מספר יהודים שקבעו לעצמם שיעור בנושא המתאים לדרגת הבנתם את התורה. אלה הלמדנים קבעו שיעור בגמרא(ש"ס) וקראו לשיעור "חברת ש"ס". אלה שלא יכלו להבין או להתרכז בגמרא למדו משניות וקרא ולשיעור "חברת משניות". היו כאלה שהיה להם שיעור לקריאת תהילים משותפת וקראו לשיעור "חברת תהילים". כמה מעניין היום יש חברות "היי-טק" פעם היו חברות ל"היי-רוחני". ירידת הדורות.. בברכה

ירידת הדורות ! = עליבות לתורה !

התורה היום הפכה להיות הספר הכי עלוב של החברה שלנו ! . המדינה כופרת ביהדות ולכן התורה נעשית מוזנחת יותר מיום ליום ! . האם היו בעבר עוד " חברות כאלה ש-עסקו ביהדות או תורה
" .....

mgb

New member
מה היה פעם?

בס"ד לצערינו לפני כ-180 שנה בלבד רובו ככולו של העם היה מאמין ושומר תורה ומצוות! אפילו מ. מנדלסון שר"י שהיה הראשון והמייסד של "תנועת ההשכלה" עוד הניח תפילין ושמר שבת!! כך שאירגונים של החזרה בתשובה כמו: "שופר", "ערכים", "אל המקורות" לא היו צריכים כלל! הבית מדרש היה הבית הראשון של היהודי, כמו שכתוב במפורש במסכת ברכות (דף ד'): "כדתניא: חכמים עשו סייג לדבריהם כדי שלא יהא אדם בא מן השדה בערב ואומר אלך לביתי ואוכל קימעא ואשתה קימעא ואישן קימעא ואח"כ אקרא ק"ש ואתפלל וחוטפתו שינה ונמצא ישן כל הלילה אבל אדם בא מן השדה בערב נכנס לבית הכנסת אם רגיל לקרות קורא ואם רגיל לשנות שונה וקורא ק"ש ומתפלל ואוכל פתו ומברך וכל העובר על דברי חכמים חייב מיתה.." והיום? באמת חייב מיתה..כי מה יש לאדם שחוזר מהעבודה היום? רדיו, עיתונים, טלויזיה, כבלים.. אלו חיים?? אשרינו מה טוב חלקנו!! ה' יזכה אותך לפרנסה ברווח ולגדול להיות תלמיד חכם ואותנו תזכה בדברי תורה! בברכה מכל הלב!

היום התורה זה סתם ספר קריאה מוזנח !

אפילו הרפורמים והקונסרבטיבים כבר עושים צחוק מימנה ! . היום אנחנו במצב הכי גרוע של היהדות ! , שהיה אי פעם !

הטייסת

New member
יש גם עליה רוחנית גבוהה-

ורק כדי לסבר את האוזן, זה שכביכול יש אנשים שאולי חלילה חוטאים ועושים צחוק מהתורה, זה לא מוריד את ערכה כהוא זה. תורתינו הקדושה ניצחית היא ,אי אפשר לפגום בה ככה זה שלמות.

כוח הטומאה עולה ! גם כוח התורה עולה

רב אחד אמר לי שזה תמיד מצב של " מאזן כוחות " בדיוק כמו " מאזניים " . ברגע ש-כוחה של התורה נימצא בעלייה ! , אז גם הכוח של הטומאה נימצא בעלייה ! .

שוחר1

New member
אתה פסימי. עם ישראל הוא חלק בלתי

נפרד מהיהדות. שהרי לא יכולה להיות יהדות בלי עם ישראל. היום סוף סוף עם ישראל בארצו, וזה בגלל היהדות, ולמען היהדות. היום יש יותר ישיבות ואברכים, מאשר בכל תקופה אחרת בתולדות העם. יתרה מכך, היום יותר מאי פעם בהיסטוריה יש גופים מממנים(קרי הממשלה והחברה)את החינוך התורני. כך שבחיים אתה יכול לראות אף בכוס מים מלאה, כמעט עד שפתיה, כריקה, בגלל כמה המילמטרים הריקים הקרובים לשפת הכוס .

../images/Emo5.gif המדינה ממנת את הישיבות ../images/Emo6.gif../images/Emo3.gif

הצחקת את ז'וז'ו ! ............................ המדינה רוצה כל הזמן להפריד את הדת מהשילטון ! . החרדים אוכלים לחם יבש עם בצל והילדים שלהם מתים מרעב ! .

תודה רבה לך ../images/Emo70.gif../images/Emo13.gif../images/Emo57.gif

מי ייתן ובעזרת השם אוליי נעשה כאן את מסיבת הסיום של הדף היומי שמיתקיים בכל הארץ !!!!!! .

שוחר1

New member
יש דף יומי באינטרנט, אם הייתי יודע

לשלוח לינק הייתי עושה זאת, אגב מישהו יכול להסביר לי איך שולחים לינק??

למעלה