הצרות שלי עם סימבלטה.

עדידי94

New member
הצרות שלי עם סימבלטה.

שלום לכם :)
קראתי דיי הרבה מהכתוב בפורום ואני חייבת להודות שבמקום כלשהו מעודד לדעת שיש אנשים שאפשר לשתף אותם בפתיחות ויבינו יותר מכל אחד אחר..

בקצרה על ההיסטוריה שלי:
אני בת 21,
אובחנתי כסובלת מכאב כרוני בעקבות דלקת בשכבת מעטפת השריר בירך. הדלקת עברה לפי הרופאים, ונשאר כאב כרוני דיי מציק.
התחלתי לקבל סימבלטה במינון של 60 מ"ג ליום..
אני חייבת להודות שיש ימים שאני מרגישה כמו נרקומנית.
גם עם ציפרלקס (שקיבלתי לפני הסימבלטה במינון נמוך), יש תופעות לוואי אבל לא ברמה הזאת...
אם אני לוקחת את הסיבלטה יום יום, הכל בסדר... אבל אם יש יום שמסיבה כזו או אחרת אני לא נוטלת את הכדור, אני סובלת מתופעות לוואי דיי קשות.
הגוף עד כדי כך זקוק לסמים שלו, שאם יום אחד הוא לא מקבל אותם, ביום שאחריו אני סובלת מסחרחורות קשות בעמידה (שכוללת רגעים בהם אני רואה שחור ומרגישה שאני עומדת ליפול), וכאבי ראש. על כאבי ראש אפשר להתגבר (אקמול לרוב מעלים אותם), אבל הסחרחורות פשוט שם, ולא משנה כמה אני שותה...
היום זה ככה... כמובן שקמתי בבוקר וישר נטלתי את הכדור, אך כרגע אין שינוי (לרוב זה לוקח בערך 4-6 שעות מאז נטילת הכדור עד שהסחרחורות נרגעות).

האמת שאני כותבת בעיקר כדי לבדוק האם יש עוד אנשים שמכירים את התופעה, ואולי קצת כדי לקבל עידוד.. או עצות..
האם יש כדור אחר שיכול לעזור לי ולא יכלול תופעות לוואי כאלה?
אני שוקלת להחליף את הסיבלטה גם מכיוון שהיא מסוכנת לקיבה, ולפי רופא המשפחה שלי, אסור לי ליטול מששכי כאבים אנטי דלקתיים בגללה (הבעיה היא שאני סובלת מדלקות קשות ברגל.. ובגלל הסימבלטה, אסור לי לקבל כדורים אנטי דלקתיים).

כמובן שלא אקח את תגובתכם כתחליף לייעוץ פסיכיאטרי, השאלה היא האם יש טעם להילחם בקופת חולים שיתנו לי פסיכיאטר?
יש כדורים אחרים שיכולים להחליף את הסימבלטה?

תודה לכם אנשים טובים :)

שלום עדידי

קראתי מה כתבת ואדגיש מראש אני לא רופא אך אנסה לכוון אותך מעט.
ראשית תנסי לבקש מהרופא שלך לחלק את הסימבלטה ל 2 כדורים של 30 מ"ג כך לפחות אני נוהג לקחת.
לגביי הצפרלקס לא ממש הבנתי הפסקת כי לא הסברת אך אני משתמש בה עם הסימבלטה ועוד לא מעט תרופות אחרות.
לגבי הפסיכיאטר את לא צריכה לריב עם הקופה אלא פשוט לדרוש פגישה שכזו זו זכותך המלאה כמבוטחת.
ההרגשה של הסחרחורת היא תופעה מאד מוכרת כשנוטלים תרופות באופן קבוע ובמיוחד שנכנסים למשפחת התרופות הנרקוטיות, אין לי נתוני גוף משקל אוכל ועוד תרופות שאת לוקחת להבין טוב יותר למה מגיעה אלייך סחרחורת ברמה כזו.

אנחנו תמיד כאן לשמוע אותך לעטוף בחום ואהבה עד כמה שביכולתנו
ממני ומכולנו

לא בטוחה שהבנתי בדיוק למה את מתכוונת

אבל משתמע שאת לוקחת כדור שצריך לקחת באופן קבוע על בסיס יומי, לא באופן הלקיחה הזה.
והסכנה שבזה היא לא רק בתופעות שאת מתארת, אלא יכולות להיות חמורות יותר. צריך לקחת כדורים לפי ההוראות לקיחה שלהן.
ואם צריך לקחת כדור בבוקר, אז צריך להקפיד ולא לקחת בשעות שונות. אם צריך לפני או אחרי אוכל גם כן יש לזה סיבה.

תנסי לבקש מהרופא שנתן לך אותן הסבר על אופן הפעולה שלהן ולמה לוקחים אותן על בסיס יומי. אני לא במצב עכשיו לתת הרצאה בביולוגיה וכימיה.

אנסה להמשיל משל, אם לוקחים גלולות נגד היריון ו"שוכחים" מדי פעם ואז כ"תופעת לוואי" נכנסים להיריון. ככה זה עובד.

כפי שכבר נכתב לראות פסיכיאטר בקופה זה לא משהו שצריך להלחם עליו.
וכל תרופה אחרת שצריך לקחת באופן קבוע על בסיסי יומי אם לא לוקחים אותה ככה סובלים מתופעות, שמעידות שכשהיא כן נמצאת בגוף היא עושה את מה שהיא צריכה לעשות.

פנינה21

New member
סמבלטה

אצלי זה היה סיוט . זה התחיל שבוע -10 ימים אחרי שהתחלתי לקחת .. הפכתי לסיוט של כל מי שסביבי , הייתי חולה פיזית ונפשית בכל דרך אפשרית ובעיקר נכנסתי לדיכאון בכיתי כל הזמן והפכתי לאדם בלתי נסבל.
&nbsp
אני מסרבת לקחת אותו .

למעלה