הקושי לבחור

רונה80

New member
הקושי לבחור../images/Emo4.gif

איך תאמנו אדם שקשה לו לבחור? יש לו המון אפשרויות בתחומים שונים (זוגיות, עבודה , לימודים וכו..)אך אינו מצליח לבחור בדבר אחד ולהתקדם הלאה אלא עסוק בבחינת האפשרויות במקום לבחור ואם כבר בוחר עושה זאת אחרי זמן רב כשהנושא כבר אינו רלוונטי...איזה מטלות תתנו לו כדי לשפר את יכולת הבחירה שלו ? תודה ושבוע נפלא רונה

Yin

New member
הרחבה

יש כאן שלושה רבדים שכדאי לשים לב אליהם: 1. פעולה 2. רגש/תחושה 3. זהות עצמית והפועל היוצא הוא הפעולה הבאה. משהו כמו: פעולה של בחירה משפיעה על איך שאני תופש (ולא תופס) את עצמי, דרך הרגש. התפישה העצמית תוביל לפעולת הבחירה הבאה. בשביל לשבור את המעגל בו אדם בוחר דרך הזהות של "הלא יכול לבחור", המרכאות הכפולות מכוונות. אפשר פשוט לבחור בלא לבחור, לבחור בלתת לחיים להמשיך ללא השפעה שלי. לבחור בתהליך בחירה בקצב אחר. ובעיקר להרגיש עם זה ממש בסדר - שמח שבחרתי בלא לבחור. זה לבחור בלא לבחור. בדיוק כמו לבחור בלא לענות, אם אין לי תשובה טובה, או לבחור לשתוק אם אין לי מה לומר. ----- סיפורון קצר: פעם היה אדם שפחד מצילו ותיעב את עקבות רגליו. כדי להפטר מהם היה רץ. ככל שהחיש את פעמיו רבו טביעות רגליו. ככל שהגביר מהירותו, היה צילו הולך לצידו. הוא חשב לעצמו שהוא עדיין איטי מדי, על כן מבלי שיפוש אף לרגע, רץ במהירות רבה עד שאזלו כוחותיו ומת. הוא לא הבין שלוּ היה עומד בצל - היה צילו נעלם, ולוּ היה עוצר במקומו לא היה מותיר עקבות. צ'ואנג טסו, קולות האדמה ---- עדי

zerez

New member
אם הבנתי נכון

המטרה של האימון היא להשלים עם המציאות ולא לשנות אותה.

Yin

New member
לא הבנת נכון

אני דיברתי על דרך ולא על מטרה

meira itskovich

New member
הייתי מתחילה

במשימות קטנות בנושאים שאינם "הרי גורל" ומתקדמת צעד צעד לאחר כל ביצוע - לבדוק איתו ,האם הצליח , איפה היה קשה, מה הרוויח וכו'

זה מעניין - להחליט כשכבר מאוחר

זו יופי של דרך להתחמק מלעשות דברים. מה יקרה אם יבחר אפשרות א' ? מה יקרה אם יבחר באפשרות ב'? מה מפחיד אותו? הרי אחרי החלטה צריך לבוא ביצוע - אם יחליט יצטרך לבצע. הפחד שלו,כנראה, טמון בשלב הביצוע. לדמיין את עצמו לאחר ההחלטה - מה קורה, מה הוא עושה. זהו יופי של נושא לעבודה עם דימיון מודרך, אם את יודעת.

רונה80

New member
חוסר ודאות

נראה לי מעבר להתחמקות גם הפחד במפגש עם אי הודאות . אדם כזה רוצה /מוכן לבחור רק כאשר יש ודאות. תודה יעל

רונה80

New member
מצטערת חברים מתחלפים לי כל הזמן הכינויים

שאני עוברת ממחשב למחשב או מפורום לפורום..

אי וודאות באמת מפחידה

אך אפשר לנסות למצוא דרכים להתגבר על הפחד, לאחר ש"מכירים" אותו, יודעים למה מפחיד. מה הוא עושה בכדי למצוא וודאות?

סדרי עדיפויות

היי רונה, מדובר באתגר מצויין לך ולמתאמן, נסי להתמקד עם המתאמן בסדרי עדיפויות - לציין את כל בחירותיו לאימון ולהתחיל בנושא החשוב לו ביותר. מניסיון המיקוד בנושא החשוב מוביל לצמיחה ובאופן טבעי שאר החלקים בפאזל נופלים במקום. בכל אימון ישנן אבנים גדולות כגון: זוגיות, עבודה, תזונה נכונה, לימודים וכו'. מה לדעתו הכי חשוב כרגע? כיצד ניתן להתנהל בצורה אפקטיבית לקראת היעד? מה יכול ליצר הצלחות עבורו? מה מניע אותו? - לנסות ליצור חוויה של רוגע, שליטה, בקרה. המון הצלחה:) דינה בראל www.dinabarel.co.il

zerez

New member
לקיחת אחריות

אני מהמר שהוא מפחד לקחת אחריות ושהדפוס של אי לקיחת אחריות חוזר בעוד מקומות בחיים שלו ואפילו בדברים הקטנים של איפה שותים הערב קפה עם החברים. הייתי מחפש דבר שולי שבו הדפוס מופיע ושואל: למה הוא לא לוקח אחריות? מה מפחיד אותו בלקיחת אחריות? מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות אם הוא כן יקח אחריות? איך הוא מרגיש עם זה? (חשוב כדי לדרבן אותו לצאת מאיזור הנוחות) ככה הייתי עובר מקרה אחרי מקרה ומחפש את הדבר המשותף וזה הדבר שעוצר אותו. מהנסיון שלי חלק גדול מאותם אלו שלא לוקחים אחריות מנסים להמנע מעימותים. אבל זה רק הימור, חשוב לברר קודם שזאת באמת הסיבה שגורמת לו לא לבחור.

ZIVAGAT

New member
הקושי לבחור

לאנשים מוכשרים ומוצלחים יש לפעמים קושי ביכולת קבלת החלטה. גם בזה אפשר להתאמן-בתהליך מובנה לקבלת החלטות. בעיה זו יכולה "לתקוע" אנשים ממש מוצלחים כי בכל בחירה הם תמיד חוששים להפסד של הזדמנות אחרת. האומץ לקחת החלטה ולהתקדם איתה-יכול להשתפר בעזרת אימון ותרגול.

ZIVAGAT

New member
זה לא מה שאתה אומר לאחרים-

זה מה שאתה אומר לעצמך,ו
ביושר....להגיע ליכולת להסתכל לעצמך ישר בעיניים ולאמר מה אני באמת רוצה? לא למה מצפים ממני או איך אני נראה בעיני אחרים? אלא אם כן, כמובן, מאוד חשוב לי איך אני נראה בעיני אחרים... ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- zivagat מאמנת להשגת תוצאות מוצלחות יותר...באמת!!!

למעלה