הקמת עסק חדש

gitat

New member
הקמת עסק חדש

בקרוב אפתח עסק בענף התנוקות - עגלות-בגדים-מוצצים- מתנות ליולדת- משחקים וכו' יש לי 2 שאלות 1- איך מתמחירים מוצר 2- האם יש מושג כזה שספק לא ירצה למכור לי סחורה תודה וחג שמח

השאלה שלך היא לא בתחום המיתוג אבל בכל זאת

ראשית לאור סוג השאלות ששאלת אני מתרשם שאתה חסר ניסיון בתחום ולכן אני ממליץ לך להתקשר עם גוף כמו מט"י או יועץ אחר שיעזור לך בדרכך החדשה אני חושב שמן הראוי שתבצע בדיקות שוק מקיפות לפני שאתה נכנס לתחום שאתה לא מכיר זה יחסוך לך הרבה הפסדים, עגמת נפש והרבה כאב ראש מקרה של ספק שלא רוצה למכור לך: בד"כ נובע משתי סיבות או שאתה לא אמין בעיניו (חדש בשוק, לא מוכר, תחושות ואינטואיציה של הספק) או שהוא מתרשם שאין לך גב כלכלי תמחיר קיימות מספר שיטות לנושא תמחור אך כל שוק מאופיין בשיטת התמחור שלו אני ממליץ לך בשלב ראשון לבדוק משני כיוונים שונים הראשון – בדוק בחנויות מתחרות את מחיר המוצרים לצרכן השני - בדוק את עלות מוצר זהה אצל הספק או אצל היצרן בדיקה של מספר מוצרים יכולה לכוון אותך למדיניות התמחיר הנהוגה בשוק בו אתה רוצה לפעול אחת השיטות הידועות היא שיטת המכפלה לצורך הדוגמא: אני יצרן מוצצים ועלות הייצור של מוצץ במפעל שלי הינה 5 ₪ אכפיל את המחיר ואמכור למפיץ (יד ראשונה) את המוצץ ב- 10 ₪ המפיץ יכפיל את המחיר וימכור לך בחנות (יד שנייה) את המוצץ ב- 20 ₪ אתה (יד שלישית) תכפיל את המחיר ותמכור לצרכן את המוצץ ב- 40 ₪ אך כאמור, כל שוק ומדיניות התמחיר שלו וגם תלוי כמה ידיים יש בדרך עד להגעת המוצר לצרכן הסופי

gesus

New member
יש עוד מצב שבו ספק לא מוכן למכור

לפעמים רשתות גדולות סוגרות עם ספקים חוזים על בלעדיות. סופר פארם למשל יכולה לחתום עם יבואן של חיתולים שרק לרשת שלה הוא יספק את המוצרים שלו.

Itzik RDVC

New member
מסכים עם קודמי ו...

לדעתי מהשאלות שאתה שואל ברור כי אין לך מושג בעסק שאתה הולך להכנס אליו ואולי בעסקים בכלל. אני מציעה לך לעשות אחד משני הדברים הבאים: 1. ללכת לעבוד לפחות שנתיים בעסק דומה וכך ללמוד מקרוב יותר כיצד זה מבוצע, אולי אף אם תצליח להגיע לעמדת מנהל של חנות כזו תוכל ללמוד מקרוב את הנושא. 2. תכניס שותף לעסק עם נסיון בתחום או לפחות עם נסיון בעסק קמעונאי דומה. אני במקומך לא הייתי נכנס כך לעסק שיש בו תחרות כל כך גדולה בארץ, זה מתכון לכשלון. בהצלחה

למעלה