הקפאת ביטוח וביטול ביטוח (רכב)

בר7

New member
הקפאת ביטוח וביטול ביטוח (רכב)

עשיתי ביטוח חובה וביטוח צ"ג בחברת הביטוח אי. איי ג´. ואחרי חודש שבק מנוע הרכב שלי חיים והחזרתי אותו למוכר. הוא לקח את המפתחות והשאיר את הרכב בחניה, מסרב להחזיר את הכסף ואני עומדת לתבוע אותו על מצג שווא והטעיה. אבל זה סיפור אחר. כמה ימים לאחר החזרת הרכב למוכר נתתי לחב´ הביטוח הודעת הקפאה, לאחר בירורים מדוקדקים עם מחלקת השירות והבטחתה המפורשת (כל השיחות לחברה מוקלטות על ידיה וניתנות לאימות) כי מוטב לי להורות על הקפאה, כי אז אחרי 45 יום אהיה זכאית לקבלת מלוא תשלומי הביטוח (בניכוי התשלום היחסי לתקופת הביטוח שהייתה בתוקף) ללא דמי ביטול וללא ניכוי מס ממשלתי כלשהו בגין ביטוח חובה. אחרי חלוף תקופת ההקפאה, ומאחר שאין רכישת רכב חלופי מסתמנת באופק, ביקשתי את הכסף כמובטח ואז התנערה החברה מהבטחותיה והחלו תירוצים שונים שלפיהם אין דרך אחרת לקבל את הכסף אלא במסגרת ביטול הביטוחים, המחויב בדמי ביטול. אחרי ויכוחים הסכימה מנהלת מחלקת השירות להחזיר לי את החלק היחסי של ביטוח צ"ג אבל שלפה מן הכובע תירוץ חדש - שלא החזרתי את תעודת החובה ולכן היא כביכול בתוקף ותתבטל מיום משלוח התעודה (בינתיים עברו כבר שלושה חודשים להקפאה). הבטחתי לפתוח את המעטפה שנשלחה אליי מהחברה ולהחזיר את התעודה, אם תימצא, אך התברר לי שתעודת החובה לא נשלחה אליי כלל (בזמן הקצר שנהגתי ברכב, החזקתי בהעתק שנשלח אליי ביום עריכת הביטוח בפקס) וביקשתי לדעת אם פירוש הדבר הוא שביטוח החובה לא היה בתוקף כלל מלכתחילה, ובכל מקרה דרשתי לכבד את הודעת ההקפאה מהמועד שבו ניתנה. בשלב זה נדרשתי למלא טופס "אובדן תעודה" ונאמר לי שהביטוח יוקפא מיום קבלת הטופס. כמובן, דחיתי דרישה זו בזעם. אני מבקשת לדעת מה אומר חוק בנוגע להקפאת ביטוח או ביטול ביטוח והאם אין על החברה לכבד את התחייבותה שניתנה לי מראש ולהחזיר לי את הכסף ללא קנסות, עמלות ודמי ביטול למיניהם?

odedg

New member
הסכמים

צריך לכבד, אך כשהם בעל-פה הבעיה קצת יותר קשה, אך אם בידך ההוכחות לסיכומים, על החברה בעקרון לכבד מחוייבותה, גם אם הסוכן טעה , היטעה וגרם לך לנזק. אם הדברים לא מסתדרים אפשר לפנות בכתב או למפקח על הביטוח או לאיגוד סוכני הביטוח או לאחד מארגוני הצרכנים. כדאי קודם לנסות לפנות כמובן לחברה עצמה, בכתב (פקס ו דואר רשום!).

למעלה